Alıntı Emrah Turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar Honda Crf 250L aldım 2013 model 55 binde söyle bir sorum olacak kullanıcılara daha önce KADIRGA KD 250GY Kullandım fakat bu motorun alt vitesleri gerçekten ölü benimki mi böyle bilmiyorum görünür de zincir vites değişiminde şıkırtı yapıyor bolluk var ilk fırsatta degistieicem fakat başka birşey den de kaynaklı olabilir mi yani 4. Vites hızım 50 anca maximum hız 110-120 geri kalan herşey güzel konfor vs ama bu normal mi yoksa benim kinde mi sıkıntı var
Günaydın. hem kadırga'yı hem crf'yi kullandım. sorun sizin motorda değil. bu ikisi çok farklı karakterde motorlar. kadırga, sürüş zevki olarak crf den 2-3 kat üstündür. çoğu kişi çinli minli diye burun kıvırır ama arkasında distribütör olsaydı, crf nin yüzüne bakılmazdı. uzun yolda seyir hızı crf den biraz düşüktür. ama konforu ve sürüş zevki çok daha iyidir. kadırga ile 3. vitese takıp kıvrıla kıvrıla süreceğiniz yollarda, crf ile şakır şakır vites değiştirmek zorunda kalırsınız. bunda sanırım en önemli sebepler, karbüratör-enjeksiyon , 5vites-6vites farkları olmalı. crf 6 vites olduğu için vites araları çok daha kısa oluyor. standart haliyle crf çok daha fazla rüzgar baskısı hissettirir.

buna karşılık, crf kolay kolay bozulmaz, eziyete gelir. parçası her zaman bulunur, fiyatlar da makuldür. geliştirmek için de bir sürü malzeme her an piyasada var. vurup kırarsanız çok sağlam olduğunu düşünmüyorum ama normalde oldukça sorunsuz sürüş sağlar. kadırga da yaşayacağınız en büyük sorun ise parça bulmak olur. dediğim gibi o da olmasa zaten crf'nin yüzüne bakılmazdı.

kadırga'yı motorumu büyütmek için satmıştım. crf'mi ise çok temiz bir motor olmasına rağmen. "bunu süreceğime evde otururum" diyerek sattım.