Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 290 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 190240280286287288289290291292293294300 ... SonuncuSonuncu
2,891 den 2,900´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    orhan pala
    Motosiklet
    RX250
    Marka
    Diger

HOCAM CRF 250 HAKKINDA YARDIM ALMAK ISTIYORUM SIZDEN.
    ''ÖLÜM DEDİĞİN NEDİR DALDA BİR KURU YAPRAK
    BİN SENEDE YAŞASAN SON DURAK KARA TOPRAK''

Enduroist Kadim Üye Bora Konuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bora konuk
    Motosiklet
    XF 250 Motoran
    Marka
    Diger

Alıntı dadas orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HOCAM CRF 250 HAKKINDA YARDIM ALMAK ISTIYORUM SIZDEN.
    selam, nasıl bir yardım detay verirseniz iyi olur.
    Bora
    -------

Suzuki Dr 650 Se 11'
    Ktm 640 Adventure R 09'
    Yamaha Xt 660 R 08'
    Ramzey QY Cross 200 '07
    Kanuni Seyhan 150 C 05'
    Honda Titan '96
    Yamaha Mbk 100 94'
    Pejo 105 93'

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhaba,

Sonunda 291 sayfayı okumayı bitirdim. Öncelikle emek verip burada paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Tamamını okuyunca a’dan z’ye akla gelebilecek soruların %95’ine cevap bulmak sanırım mümkün. Ama insanoğlu aynı cevapları tekrar tekrar almadan tatmin olmuyor. O nedenle gözden kaçırdığım bir konuyu soruyorsam kusuruma bakmayın.

Motorun karakteri %90 oranında benim isteklerimi karşılıyor. Ama bazı takıldığım yerler var.

Birincisi:

Hiç değiştirme düşüncesi yokken sahibinden de yaşadığım ilde çok sevdiğim bir model olan nispeten temiz görünen KLR650’yi görünce kaşıntı tuttu. Ama 2004 model 47000 km’de. 8750 civarı. Araştırırken ilk çıktığında beğendiğim CRF250L tekrar gözüme takıldı. Nispeten sorun yaşamayacak olmam, yeni modelve Honda olması ve enduro tecrübesi olmaması sebebleriyle CRF250L’ye yoğunlaştım.
    Burada yazan arkadaşlardan görebildiğim 5-6 kişi var KLR650 kullanmış olan. Sizce ikisini karşılaştırmak mümkün müdür? 2004 model 8750 civarı KLR650 mi yoksa sınırları zorlayıp CRF250L mi mantıklı olur.

İkincisi:

Boy meselesi:
    Benim boy 1,69, kilo 77 (birkaç kilo daha azalacak). Bacak boyu içten 78 cm sanırım. Bu konu en korktuğumdu ancak geçen hafta bayiye gidip baktım, üzerine çıktım düz durunca bot varken iki ayakucum değiyor. Bu şekilde kullanabilirim diye tahmin ediyorum ancak duruşlarda ufak bir çukura gelirsem veya engebeli ve gevşek arazide sıkıntı olabilir diye hala tereddütteyim.

Bayide arkadaş “hem arka amortisörden ayarlayarak hem de ön amortisörlerin üst kısmını gidona kadar yukarı alarak alçaltabiliriz, bu da 2,3 cm indirir” dedi. Bu zaten bilinen.

Şimdi, acaba arka amortisör dışında alçaltma aparatı kullansak, ön taraf içinde amortisörün üst kısmıyla gidon arasındaki mesafe kısa olduğu için, gidon yükseltici kullanırsam amortisörü normal çekebildiğimden 2-3 cm daha yukarı çekebilirim diye düşünüyorum.
    Bu şekilde tahmini en az 6-7 cm alçaltmış olurum.
    Buna göre,
    1- motorda arka ve ön yüksekliği konusunda güvenliği veya konforu bozucu bir dengesizlik oluşur mu?
    2- Şu an CBF150 kullanıyorum yüksekliğini karşılaştırmak için soruyorum,
    yerden yüksekliği 140mm, CRF yerden yüksekliği 255 mm ben motoru 70mm alçaltsam CRF olacak 185mm ikisi arasında yaklaşık 4 cm fark kalıyor. Farklı karakterli motorlar olsa da ben o kaldırımlardan rahat rahat yine inemeyecek miyim? Hiç uğraşma alışmaya bak mı dersiniz ?
    Benim boyumda hatta kısa olup kullananlar var sanırım. Nasıl rahat mısınız? Siz alçalttınız mı diye onlara da sormak istiyorum.

4. Kemal Sevinç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mikail Akta (14-05-2015)

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

ben o kaldırımlardan rahat rahat yine inemeyecek miyim?
    Genel olarak sorularınızın cevabını boy problemi yaşayanlar cevaplayacaktır fakat; ben motorumun en çok bu özelliğini seviyorum diyebilirim. Motorun bu karakterini yitirecek bir şey yapmayın derim siz de keyif almazsınız. Benim boyun 177cm, geçtiğimiz günlerde yağmurda motor üstünde geri geri çekerken ayağım kaydı zor toparladım durumu yani. Parmaklarınız iyice ucunda basıyorsa bu durum sizde daha büyük problemlere sebep verebilir.

6. Serkan KARA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Kemal Sevinç (11-12-2014),Mikail Akta (14-05-2015)

Enduroist Üye
    Isim
    emre peker
    Motosiklet
    crf 250l
    Marka
    Honda

arkadaşlar benim crf 17000km de.zincir dişli seti değişme zamanı geldi sanırım.bu km de dişli setinin değişmesi normalmi?ön dişliden gazdan çektiğimde şıkırtılar geliyor.bugün bursa servisi aradım zincir dişli seti orjinal 355tl+ montaj bedeli 50-75tl arası dediler.fabrikanın kullandığı setmiş.sizce montaj ücreti normalmi diğer servislerde böyle bi ücret alınıyormu?elim anahtar tutar acaba seti kendimmi değiştirsem?bide nette bulamadım ön arka dişli ölçüleri nedir?ilginize teşekkür ederim

Enduroist Katılımcı Üye Dogan Delipinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı emre peker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim crf 17000km de.zincir dişli seti değişme zamanı geldi sanırım.bu km de dişli setinin değişmesi normalmi?ön dişliden gazdan çektiğimde şıkırtılar geliyor.bugün bursa servisi aradım zincir dişli seti orjinal 355tl+ montaj bedeli 50-75tl arası dediler.fabrikanın kullandığı setmiş.sizce montaj ücreti normalmi diğer servislerde böyle bi ücret alınıyormu?elim anahtar tutar acaba seti kendimmi değiştirsem?bide nette bulamadım ön arka dişli ölçüleri nedir?ilginize teşekkür ederim
    Selamlar zincir degisebilir tabi bakima gore ömrü degisir zincirin fakat dislilerin durumuna bilen birisi baksin bence onlarin degismesine gerek olmayabilir. Orjinal dişliler 14*40 zincirin orjinalide 106 bakla yanluz zinciri kendiniz degistirecekseniz pimleri sokecek bir alet olmali elinizde o olmadan değiştirmezsiniz ve tabiki takarkende kilitli bakla degilse yine o aletle takabilirsiniz. Bence servis ucreti normal bir arkadaşım sadece zincir degisimine 100 tl verdi.

9. Dogan Delipinar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mikail Akta (14-05-2015)

Enduroist Üye SERKAN ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERKAN ERTAN
    Motosiklet
    TRANSALP 700
    Marka
    Honda

Alıntı Kemal Sevinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Sonunda 291 sayfayı okumayı bitirdim. Öncelikle emek verip burada paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Tamamını okuyunca a’dan z’ye akla gelebilecek soruların %95’ine cevap bulmak sanırım mümkün. Ama insanoğlu aynı cevapları tekrar tekrar almadan tatmin olmuyor. O nedenle gözden kaçırdığım bir konuyu soruyorsam kusuruma bakmayın.

Motorun karakteri %90 oranında benim isteklerimi karşılıyor. Ama bazı takıldığım yerler var.

Birincisi:

Hiç değiştirme düşüncesi yokken sahibinden de yaşadığım ilde çok sevdiğim bir model olan nispeten temiz görünen KLR650’yi görünce kaşıntı tuttu. Ama 2004 model 47000 km’de. 8750 civarı. Araştırırken ilk çıktığında beğendiğim CRF250L tekrar gözüme takıldı. Nispeten sorun yaşamayacak olmam, yeni modelve Honda olması ve enduro tecrübesi olmaması sebebleriyle CRF250L’ye yoğunlaştım.
    Burada yazan arkadaşlardan görebildiğim 5-6 kişi var KLR650 kullanmış olan. Sizce ikisini karşılaştırmak mümkün müdür? 2004 model 8750 civarı KLR650 mi yoksa sınırları zorlayıp CRF250L mi mantıklı olur.

İkincisi:

Boy meselesi:
    Benim boy 1,69, kilo 77 (birkaç kilo daha azalacak). Bacak boyu içten 78 cm sanırım. Bu konu en korktuğumdu ancak geçen hafta bayiye gidip baktım, üzerine çıktım düz durunca bot varken iki ayakucum değiyor. Bu şekilde kullanabilirim diye tahmin ediyorum ancak duruşlarda ufak bir çukura gelirsem veya engebeli ve gevşek arazide sıkıntı olabilir diye hala tereddütteyim.

Bayide arkadaş “hem arka amortisörden ayarlayarak hem de ön amortisörlerin üst kısmını gidona kadar yukarı alarak alçaltabiliriz, bu da 2,3 cm indirir” dedi. Bu zaten bilinen.

Şimdi, acaba arka amortisör dışında alçaltma aparatı kullansak, ön taraf içinde amortisörün üst kısmıyla gidon arasındaki mesafe kısa olduğu için, gidon yükseltici kullanırsam amortisörü normal çekebildiğimden 2-3 cm daha yukarı çekebilirim diye düşünüyorum.
    Bu şekilde tahmini en az 6-7 cm alçaltmış olurum.
    Buna göre,
    1- motorda arka ve ön yüksekliği konusunda güvenliği veya konforu bozucu bir dengesizlik oluşur mu?
    2- Şu an CBF150 kullanıyorum yüksekliğini karşılaştırmak için soruyorum,
    yerden yüksekliği 140mm, CRF yerden yüksekliği 255 mm ben motoru 70mm alçaltsam CRF olacak 185mm ikisi arasında yaklaşık 4 cm fark kalıyor. Farklı karakterli motorlar olsa da ben o kaldırımlardan rahat rahat yine inemeyecek miyim? Hiç uğraşma alışmaya bak mı dersiniz ?
    Benim boyumda hatta kısa olup kullananlar var sanırım. Nasıl rahat mısınız? Siz alçalttınız mı diye onlara da sormak istiyorum.
    Merhaba Kemal Bey,
    Benim boyum 172 cm normal ayakkabı ile parmaklarım değiyordu. Botu giyince rahatlıycağını düşünürken biraz daha kısaldı bilek rahat hareket etmediği için sanırım. Asfaltta yada düz yollarda şimdilik sorun olmadı, Ama arazide nasıl olacağını bende merak ediyorum henüz araziye girmedim. Ama buna bağlı düşmelerin olacağı kanısındayım. İlk bindiğimde evimin önünde hafif eğim vardı binilen tarafa doğru binemedim motora

11. SERKAN ERTAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kemal Sevinç (11-12-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Keleş
    Motosiklet
    KLX 250 (Atılgan)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Kemal Sevinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -
    Kullanım daha çok şehir içi mi olacak ?
    Arazide bacak uzunluğundan daha çok bacak kaslarının ve kondisyonunun iyi olması önemli.
    Bunu tahmini yazıyorum : şehir içinde yoğun kullanacaksan kırmızı ışık vs. dur kalk'larda tek tarafa dayalı durmak seni biraz yoracaktır. Ancak bu motosikletlerin en önemli farkı ince yapıda olması olduğundan zamanla alıştıkça bir kontrol sonucu yaşayacağını düşünmüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Keleş
    Motosiklet
    KLX 250 (Atılgan)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı SERKAN ERTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -
    Sen bana takıl hele bi, üç düşüp tek sayıcaksın

14. Selçuk Keleş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SERKAN ERTAN (12-12-2014)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Alıntı Serkan KARA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel olarak sorularınızın cevabını boy problemi yaşayanlar cevaplayacaktır fakat; ben motorumun en çok bu özelliğini seviyorum diyebilirim. Motorun bu karakterini yitirecek bir şey yapmayın derim siz de keyif almazsınız. Benim boyun 177cm, geçtiğimiz günlerde yağmurda motor üstünde geri geri çekerken ayağım kaydı zor toparladım durumu yani. Parmaklarınız iyice ucunda basıyorsa bu durum sizde daha büyük problemlere sebep verebilir.
    Serkan Bey,

haklısınız bende hiç motorun karakterini bozma taraftarı değilim aslında ama malum şartlar mecbur bırakabiliyor. Siz yazınca aklıma geldi orijinal haliyle inmeden geri geri sadece düz yolda ağır ağır itebilirim. Buda sıkıntı tabi

Alıntı SERKAN ERTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Kemal Bey,
    Benim boyum 172 cm normal ayakkabı ile parmaklarım değiyordu. Botu giyince rahatlıycağını düşünürken biraz daha kısaldı bilek rahat hareket etmediği için sanırım. Asfaltta yada düz yollarda şimdilik sorun olmadı, Ama arazide nasıl olacağını bende merak ediyorum henüz araziye girmedim. Ama buna bağlı düşmelerin olacağı kanısındayım. İlk bindiğimde evimin önünde hafif eğim vardı binilen tarafa doğru binemedim motora
    Serkan Bey,
    Sanırım arazide düşmek farz Işın bu tarafını pek düşünmüyorum artık ama şehir içinde ışıkta beklerken vesaire en ufak bir duruş hatası tatsız şeylere yol açabilir diye endişeliyim biraz.

Alıntı Selçuk Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanım daha çok şehir içi mi olacak ?
    Arazide bacak uzunluğundan daha çok bacak kaslarının ve kondisyonunun iyi olması önemli.
    Bunu tahmini yazıyorum : şehir içinde yoğun kullanacaksan kırmızı ışık vs. dur kalk'larda tek tarafa dayalı durmak seni biraz yoracaktır. Ancak bu motosikletlerin en önemli farkı ince yapıda olması olduğundan zamanla alıştıkça bir kontrol sonucu yaşayacağını düşünmüyorum.
    Selçuk Bey,

Evet çoğunlukla şehiriçi olacak. Arazi tarafında biraz daha rahat düşünüyorum artık o çok sorun olmayacak. Dediğiniz gibi tek ayak biraz yoracak gibi görünüyor. Sanırım ilk önce alcaltip alistiktan sonra eski haline getirmek mantıklı gibi geliyor

Herkese çok Teşekkürler
    Konu Kemal Sevinç tarafından (11-12-2014 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 290 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 190240280286287288289290291292293294300 ... SonuncuSonuncu