Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 102 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 252929899100101102103104105106112152202 ... SonuncuSonuncu
1,011 den 1,020´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı GokhanUzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15.000 km yi doldurduk hayırlısıyla ....
    İşim evime uzak olunca 4 ayda 15.000 km oluverdi
    Bayramda Olimpos yaptım. Gidiş dönüş 1.640 km ...
    Malumunuz sele uzun yol için biraz sert. İnsanın totosu ağrımaya başlıyor bir kaç saat sonra
    Sele dışında hiç bir sorun yaşamadım. Genel seyir hızım 100 - 120 aralığı oldu.
    Seleye minder takviyesi ile uzun mesafe gezilerime devam edeceğim fırsat buldukça
    Bu motor 100.000 i çok rahat devirir bence. Yeter ki bakımları aksatılmasın.
    vallaha helal olsun Gökhan abi; bende 3ayda 7500yaptım rekorun bende olduğunu düşünüyordum
    arkadaşlarım temmuzda 10gün 3000km lik Toroslar turu yaptılar, bunun 2000km si filan arazi. bacağımı çatlattığım için gitmedim, yanarım yanarım bu tura gidemediğime yanarım
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Enduroist Üye Volkan KUTUPOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan KUTUPOĞLU
    Motosiklet
    VFR 800 X CrossRunner
    Marka
    Honda

Arkadaşlar tek başınıza Crf nin zincirini nasıl yağlıyorsunuz? birde her yağlamadan önce temizlik yapıyor musunuz?

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

CRF mi dağlarda kullanmak benim de en kıymetli hayallerim arasında
    Arazi kullanımı konusunda tecrübeye ihtiyacım var. Eğitimle veya düşe kalka
    bu tecrübe eksikliği halledilince Toroslar'a gidilecek kısmetse
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Volkan KUTUPOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tek başınıza Crf nin zincirini nasıl yağlıyorsunuz? birde her yağlamadan önce temizlik yapıyor musunuz?
    Arazide kullanıyorsanız zinciri her yağlamadan önce temizlemekte fayda var bence.
    Tek başına yağlamak için en kolay yöntem motoru boşa alıp ileri veya geri sürerek zinciri
    parça parça yağlamak.
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

5. GokhanUzun, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

emre atakan (13-08-2013)

Enduroist Katılımcı Üye özgür ünüvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür ünüvar
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

15.000 km yi doldurduk hayırlısıyla ....
    İşim evime uzak olunca 4 ayda 15.000 km oluverdi
    Bayramda Olimpos yaptım. Gidiş dönüş 1.640 km ...
    Malumunuz sele uzun yol için biraz sert. İnsanın totosu ağrımaya başlıyor bir kaç saat sonra
    Sele dışında hiç bir sorun yaşamadım. Genel seyir hızım 100 - 120 aralığı oldu.
    Seleye minder takviyesi ile uzun mesafe gezilerime devam edeceğim fırsat buldukça
    Bu motor 100.000 i çok rahat devirir bence. Yeter ki bakımları aksatılmasın.
    Gökhan bey arkadaşlara katılıyorum...Siz crf nin tecrübeli kullanıcısısınız...Daha nice 15 binleri sağlıkla devirirsiniz inşallah...Uzun uzun sorularım var ancak sizi sıkmak istemem..acaba 6000 de bir mi ziyaret ediyorsunuz servisi?Bu 15 bin nin nekadarı arazi?Zincir bakımını hangi sıklıkla ve nasıl yaptınız?Malum zincir önemli, yolda bir sürpriz yaşamak istemem...Son olarak lastiğiniz hiç patladı mı?Bununla ilgili nasıl bir tamir seti taşıyorsunuz?Arka tekeri sökmeden tamir etmek isterim,mümkünatı var mı?Selamlar sağlıcakla kalın...
    Dünya bir kitaptır,gezmeyenler sadece ön sözü okur....

Enduroist Üye Volkan KUTUPOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan KUTUPOĞLU
    Motosiklet
    VFR 800 X CrossRunner
    Marka
    Honda

Arazide kullanıyorsanız zinciri her yağlamadan önce temizlemekte fayda var bence.
    Tek başına yağlamak için en kolay yöntem motoru boşa alıp ileri veya geri sürerek zinciri
    parça parça yağlamak.
    Teşekkür ederim abi..

Babür Karaoğlu
    Guest

Alıntı emre atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallaha helal olsun Gökhan abi; bende 3ayda 7500yaptım rekorun bende olduğunu düşünüyordum
    arkadaşlarım temmuzda 10gün 3000km lik Toroslar turu yaptılar, bunun 2000km si filan arazi. bacağımı çatlattığım için gitmedim, yanarım yanarım bu tura gidemediğime yanarım
    arkadaşların bunlar mı ola acaba ;

http://www.enduroclub.org/forum/show...1184#post81184

hastasıyım...

9. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aydoğan AKIN (31-01-2014)

Babür Karaoğlu
    Guest

Alıntı özgür ünüvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son olarak lastiğiniz hiç patladı mı?Bununla ilgili nasıl bir tamir seti taşıyorsunuz?Arka tekeri sökmeden tamir etmek isterim,mümkünatı var mı?Selamlar sağlıcakla kalın...
    benim bildiğim iç lastikli jantlarda lastik sökmeden tamir pek mümkün değil. yine de uzmanların yorumlarını ben de merak ettim şimdi...

Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

parça parça yağlamak.
    arazi dönüşü en yakın benzinlikte tazzikli suyla motorun ve zincirin çamurunu akıtıyorum eve geldiğimde de zincirimi yağlıyorum. genelde yaptığım temizlik bu ama arada çok nadirde olsa balata spreyi veya mazotla temizleyip ondan sonra yağlıyorum.
    tek başımaysam bende aynı şekilde 15-20cm'de bir ileri iterek parça parça yağlıyorum; yanımda biri var ise yan sehpada biraz yatırtıp motor çalışır vaziyette rolantideyken yağlıyorum.

Alıntı özgür ünüvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba 6000 de bir mi ziyaret ediyorsunuz servisi?Zincir bakımını hangi sıklıkla ve nasıl yaptınız?Malum zincir önemli, yolda bir sürpriz yaşamak istemem...Son olarak lastiğiniz hiç patladı mı?Bununla ilgili nasıl bir tamir seti taşıyorsunuz?Arka tekeri sökmeden tamir etmek isterim,mümkünatı var mı?Selamlar sağlıcakla kalın...
    ben 1000bakımından sonra 6000de arada yağını kendim değiştirdim 12000e doğru servise gitmeyi düşünüyorum. araziye girmiyorsanız zincir çamurlanmıyorsa 300-400km de bir yağlamanız yeterli, fakat araziye girip çamur görüyorsam muhakkak o çamuru akıtıp öyle yağıyorum, çok nadir mazot ve fırça ile temizliyorum. tel jantlar iç lastikli olduğu için sökmeden fitil atma, tamir etme gibi bir şansımız yok malesef. yoldan ayrılıp arazi yapacaksanız 2-3adet küçük levye ve yamalı tamir setlerinden taşımalısınız.
    yalnız şunuda yaşadım; arazide ön tekerim patladı ve kendimi arkaya vererek yavaş yavaş şehir içine indim ve oradanda yol üzerindeki bir benzinlikteki lastikçiye kadar neredeyse 10-15km o şekilde kullanmışlığım var. sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. yol üzerindeyseniz tamirciye ulaşana kadar 3-5km o şekilde gitmenizin çok bir zararı olmaz, tabi yavaşça tın tın gitmek kaydıyla.

Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Babür Karaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşların bunlar mı ola acaba ;

http://www.enduroclub.org/forum/show...1184#post81184

hastasıyım...
    evet abi onlar. fotoğraflarına bakarak avunuyorum
    iyiki gelmedin bacağını zorlayacak 1-2 değil, çok fazla yerden geçtik dediler. hele bir yerde her iki DR650'yi 3er kişi rampa aşağı indirmişler. neyse seneye artık, Allah sağlık sıhhat versin yeterki.
    Konu emre atakan tarafından (13-08-2013 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 102 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 252929899100101102103104105106112152202 ... SonuncuSonuncu