Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 243 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 143193233239240241242243244245246247253293 ... SonuncuSonuncu
2,421 den 2,430´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Aras Acer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin yarın motorun satışını yaptıktan sonra görüşebiliriz. Tabi düşünüyorum... Tam takım yola hazırlanmam gerekiyor...

Motoru az tanıtır mısın? sağol şimdiden...
    2013 Model
    6300 Km
    Arazide çokça düşmesi var abi. Bu yüzden grenajda çizikleri var. Arazide bot ile kullanıldığı için motor bloğunda da biraz çizikleri var. Ben 950 km de aldım. İlk sahibi 600 Km'de yağını değiştirmiş. 1000 km'de de ben serviste 1000 bakımını yaptırdım. Ben motorun görselliğine çok dikkat etmem ama mekaniğine çok dikkat ederim. O yüzden Ipone yağ alıp 3000 km'de kendim yağını değiştirdim. Bu aralar da yağ filtresiyle birlikte tekrar yağını değiştireceğim. Kitapçıkta 12.000 km'de yağ değişimi yazıyor. Bizim servisler 6.000 km'de bakımı tavsiye ediyorlar ama ben motor hafta sonları araziye girdiği için 3.000 km'de değiştiriyorum.

Şuan Mitas çamur lastikleri takılı. Orjinal lastikleri sıfır duruyor.
    Kendi yaptığım karter koruma koruma,
    Radyotör koruma,
    Çanta demiri ve Kappa K46 çanta,
    Aliexpress elcik koruma,
    Gidon süngeri vs aksesuarları var.

Tiger egzoz da üstünde takılı ama onu kuzenim istediği için ona vereceğim. Orjinali kutuda duruyor.

Ön ve arka fren balatalarını 200-300 km önce değiştirdim galiba çok olmadı. Latif abide Ebc marka balata alıp taktım.

Merak ettiğin soru varsa cevaplayabilirim abi.

Güncel fotoğrafı:

Konu Engin Delipınar tarafından (07-05-2014 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

2. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Dogan Delipinar (07-05-2014)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Engin Delipınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 Model
    6300 Km
    Arazide çokça düşmesi var abi. Bu yüzden grenajda çizikleri var. Arazide bot ile kullanıldığı için motor bloğunda da biraz çizikleri var. Ben 950 km de aldım. İlk sahibi 600 Km'de yağını değiştirmiş. 1000 km'de de ben serviste 1000 bakımını yaptırdım. Ben motorun görselliğine çok dikkat etmem ama mekaniğine çok dikkat ederim. O yüzden Ipone yağ alıp 3000 km'de kendim yağını değiştirdim. Bu aralar da yağ filtresiyle birlikte tekrar yağını değiştireceğim. Kitapçıkta 12.000 km'de yağ değişimi yazıyor. Bizim servisler 6.000 km'de bakımı tavsiye ediyorlar ama ben motor hafta sonları araziye girdiği için 3.000 km'de değiştiriyorum.

Şuan Mitas çamur lastikleri takılı. Orjinal lastikleri sıfır duruyor.
    Kendi yaptığım karter koruma koruma,
    Radyotör koruma,
    Çanta demiri ve Kappa K46 çanta,
    Aliexpress elcik koruma,
    Gidon süngeri vs aksesuarları var.

Tiger egzoz da üstünde takılı ama onu kuzenim istediği için ona vereceğim. Orjinali kutuda duruyor.

Ön ve arka fren balatalarını 200-300 km önce değiştirdim galiba çok olmadı. Latif abide Ebc marka balata alıp taktım.

Merak ettiğin soru varsa cevaplayabilirim abi.

Güncel fotoğrafı:

Engin, uzun bir yolla düşeceğim iki ay boyunca yollarda olacağım ki eğer bu düşmeler ilerde beni zorlamaz değil mi denge v.s? Demek istediğim araziye girmeyeceğim fakat köy yollarında dolanacağım... Beni biraz aydınlatır mısın çünkü mekanik konusunda hiç bir bilgim yok yani sadece servisten servise giden biriyim... Ufak tefek şeyleri elbette kendim yapabiliyorum ama her şeyi değil...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Engin, uzun bir yolla düşeceğim iki ay boyunca yollarda olacağım ki eğer bu düşmeler ilerde beni zorlamaz değil mi denge v.s? Demek istediğim araziye girmeyeceğim fakat köy yollarında dolanacağım... Beni biraz aydınlatır mısın çünkü mekanik konusunda hiç bir bilgim yok yani sadece servisten servise giden biriyim... Ufak tefek şeyleri elbette kendim yapabiliyorum ama her şeyi değil...
    Abi ben motorun dengesini felan gayet beğeniyorum. Köy yollarında felan çok rahat edersin. Biraz arazi deneyimin varsa asfalttan farkı kalmaz, hatta daha eğlenceli olur.
    Ben aldığımdan beri servise yada tamire hiç ihtiyaç duyduğumu hatırlamıyorum. Benim motor 6000 küsür km de henüz çok değil ama 20.000 - 30.000 kilometreye gelen ve hala sorun yaşamayan Gökhan abi ve Emre abi var. Mekanikle alakalı bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Yani bakım zamanında servise uğraman yeterli olur diye düşünüyorum.
    Uzun yola çıkacağın için seleyi iyileştirmeni öneririm. Farları bence gayet yeterli. Hız olarak çok aşırı birşey beklentinin olmamasını tavsiye ederim. 140 km gibi hızlara ulaşabilirsin ama benim tavsiyem 120 km'den yukarı çıkmamak. Lastiklerini asfalta daha uygun şekilde değiştirebilirsen yüksek hızlarda biraz daha rahat edebilirsin. Şuan aklıma başka birşey gelmiyor ama merak ettiğin birşey olursa bildiğim kadar cevaplamak isterim

5. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (07-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Abi ben motorun dengesini felan gayet beğeniyorum. Köy yollarında felan çok rahat edersin. Biraz arazi deneyimin varsa asfalttan farkı kalmaz, hatta daha eğlenceli olur.
    Ben aldığımdan beri servise yada tamire hiç ihtiyaç duyduğumu hatırlamıyorum. Benim motor 6000 küsür km de henüz çok değil ama 20.000 - 30.000 kilometreye gelen ve hala sorun yaşamayan Gökhan abi ve Emre abi var. Mekanikle alakalı bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Yani bakım zamanında servise uğraman yeterli olur diye düşünüyorum.
    Uzun yola çıkacağın için seleyi iyileştirmeni öneririm. Farları bence gayet yeterli. Hız olarak çok aşırı birşey beklentinin olmamasını tavsiye ederim. 140 km gibi hızlara ulaşabilirsin ama benim tavsiyem 120 km'den yukarı çıkmamak. Lastiklerini asfalta daha uygun şekilde değiştirebilirsen yüksek hızlarda biraz daha rahat edebilirsin. Şuan aklıma başka birşey gelmiyor ama merak ettiğin birşey olursa bildiğim kadar cevaplamak isterim
    Anladım. Aslında kafamda daha önce edindiğim fakat bir türlü araştırmadığım bir kaç şey var. Ancak bütçemi çok aşmasını istemiyorum. Orta ölçek olacağından konfor çok önemli benim için tabi ki f650gs konforu olmayacağını da biliyorum. devam edelim...

1. Resimde ki arka çanta görünümü acaip bozmuş...
    2. Yanlara ve öne aşağıda ki görsel gibi çantalar yerleştirebileceğim şekille getirmek...

3. Yedek depo yada depo büyütülür mü?
    4. Metal, sağlam özel eşyalarımı (bilgisayar- kamera- hassas eşyalar v.s su geçirmez) kolayca kırılmaz bir çanta...
    5. Ağırlık olarak ne kadar yükleme yapmam gerekiyor. (sınır)

şimdilik aklıma gelenler bunlar... Yol güzel ve keyifli olsun istiyorum...

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Anladım. Aslında kafamda daha önce edindiğim fakat bir türlü araştırmadığım bir kaç şey var. Ancak bütçemi çok aşmasını istemiyorum. Orta ölçek olacağından konfor çok önemli benim için tabi ki f650gs konforu olmayacağını da biliyorum. devam edelim...

1. Resimde ki arka çanta görünümü acaip bozmuş...
    2. Yanlara ve öne aşağıda ki görsel gibi çantalar yerleştirebileceğim şekille getirmek...

3. Yedek depo yada depo büyütülür mü?
    4. Metal, sağlam özel eşyalarımı (bilgisayar- kamera- hassas eşyalar v.s su geçirmez) kolayca kırılmaz bir çanta...
    5. Ağırlık olarak ne kadar yükleme yapmam gerekiyor. (sınır)

şimdilik aklıma gelenler bunlar... Yol güzel ve keyifli olsun istiyorum...
    1. Haklısın abi çanta görüntüyü bozuyor ama şehiriçi kullanımda şart benim için
    2. Yan çanta, sosis çanta takabilmen için yan çanta demiri yaptırmak gerekecek. Yurt dışında hazırı var ancak 250$'dan başlıyor. Burada bir örnek var : http://www.enduroist.com/forum/showt...CRF250L/page75
    3. 12 litrelik depo var onu takabilirsin. http://www.imsproducts.com/Products/...eleaseTitle=19
    4.Bunun hakkında bilgim yok ama Murat abi(Murat Boy) fotoğraftaki gibi bir çanta taktı ve onu kullanıyor. Bu işi çözebilir.
    5. Kitapçıkta yazanlar;

• Sürücünün ve yolcunun ağırlığına eklenen aksesuarların ve
    eşyaların toplam ağırlığı maksimum ağırlık kapasitesi olan 159
    kg'yi (351 Ib) aşmamalıdır.
    • Eşya ağırlığı herhangi bir koşul altında 4,5 kg'ı (10 Ib)
    aşmamalıdır.

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilav.../crf250l13.pdf 8.sayfa

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

2 saatlik yolculukta bile sele rahatsız ediyorken, 2 aylık gezi için seleye bi el atmak gerekli gibi

Bi arkadaşım Kanuninin bi modelinin selesinden daha geniş sele yaptırtmıştı, buna benzer alternatif çözümü, fikri olan var mı?

Enduroist Üye Serdar Turkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Turkoglu
    Motosiklet
    CRF1000L, 250EXCF
    Marka
    Honda

Alıntı kayasertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam

hayırlı olsun taşınmışsın,

benim için ideali kapının önünde bi Crf, bi NC X, bi Cruiser, bi 4x4, bi tekne, bi Atv, bi Uçak

Listenin sonu yok, şimdilik CRF ve az yakan binek arabayla devam
    bunlarin hepsi olabilir ama bu kadar buyuk kapi yok ondan olmuyor

Evet tasindim beklerim, geldiginde mutlaka ara.

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

1. Haklısın abi çanta görüntüyü bozuyor ama şehiriçi kullanımda şart benim için
    2. Yan çanta, sosis çanta takabilmen için yan çanta demiri yaptırmak gerekecek. Yurt dışında hazırı var ancak 250$'dan başlıyor. Burada bir örnek var : http://www.enduroist.com/forum/showt...CRF250L/page75
    3. 12 litrelik depo var onu takabilirsin. http://www.imsproducts.com/Products/...eleaseTitle=19
    4.Bunun hakkında bilgim yok ama Murat abi(Murat Boy) fotoğraftaki gibi bir çanta taktı ve onu kullanıyor. Bu işi çözebilir.
    5. Kitapçıkta yazanlar;

• Sürücünün ve yolcunun ağırlığına eklenen aksesuarların ve
    eşyaların toplam ağırlığı maksimum ağırlık kapasitesi olan 159
    kg'yi (351 Ib) aşmamalıdır.
    • Eşya ağırlığı herhangi bir koşul altında 4,5 kg'ı (10 Ib)
    aşmamalıdır.

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilav.../crf250l13.pdf 8.sayfa
    Depo kesinlikle değiştirmek istiyorum. (Türkiye de alma şansımız var mıdır?) Crf250l bu dönem çok fazla olduğundan herhalde aksesuar konusunda da ciddi gelişmeler olmuştur diye düşünerek söyledim.

Alıntı kayasertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 saatlik yolculukta bile sele rahatsız ediyorken, 2 aylık gezi için seleye bi el atmak gerekli gibi

Bi arkadaşım Kanuninin bi modelinin selesinden daha geniş sele yaptırtmıştı, buna benzer alternatif çözümü, fikri olan var mı?
    Seleyi rahat bir yolculuk için nereden satın alabilirim ve ne kadar ortalama fiyat filan...

Enginin Motorunu satın alırsam bir an önce yol hazırlıklarına başlayacağım da şimdiden ekipman edineyim istedim...

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar Turkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlarin hepsi olabilir ama bu kadar buyuk kapi yok ondan olmuyor

Evet tasindim beklerim, geldiginde mutlaka ara.
    Kapı fabrikasına sahip olmamız lazım bence
    İnşallah maşallah diyeyim...

Seleyi rahat bir yolculuk için nereden satın alabilirim ve ne kadar ortalama fiyat filan...

Enginin Motorunu satın alırsam bir an önce yol hazırlıklarına başlayacağım da şimdiden ekipman edineyim istedim...
    fikir olsun diye paylaşayım, yerel bir döşemecide uygun fiyata yaptırabilirsiniz...

http://ultimatemotorcycling.com/corb...honda-crf250l/

http://www.fishersaddlebags.com/afte...0x_xr650r.html

http://www.corbin.com/honda/hcrf25013_7.jpg

http://www.fishersaddlebags.com/imag...ket_Fisher.jpg

12. kayasertac, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (08-05-2014)

Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Aras bey f650 den crf 250 l 'ye geçmek sanırım model yenileme vede rahat araziye girme düşüncesi,ama çok üzülerek söylemek istiyorum uzun yolda bol dinlenmeli bir uslup seçmezseniz olay eziyete dönüyor
    Alışılmışındışındaymışım...

14. MuratBOY, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (08-05-2014)

Sayfa 243 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 143193233239240241242243244245246247253293 ... SonuncuSonuncu