Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 257 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 157207247253254255256257258259260261267307 ... SonuncuSonuncu
2,561 den 2,570´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Kemal Akif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal Akif Bursalı
    Motosiklet
    Crf 250 l
    Marka
    Honda

5000 i devirdim makine ile hava filtresi, yağ-yağ filtresi bir kez far ampulü, arka fren balatası değiştirdim Bu kadar sarf normal gibi geliyor sizce nasıl bu arada araya 2 kamp sıkıştırdım offroad da çok rahat ettim ancak lastiği mitas e-10 ile değiştirmem gerektiğini anladım.

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Kemal Akif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 i devirdim makine ile hava filtresi, yağ-yağ filtresi bir kez far ampulü, arka fren balatası değiştirdim Bu kadar sarf normal gibi geliyor sizce nasıl bu arada araya 2 kamp sıkıştırdım offroad da çok rahat ettim ancak lastiği mitas e-10 ile değiştirmem gerektiğini anladım.
    27000 e geldim. rutin olan yağ ve yağ filtresi, hava filtresi haricince daha yeni arka fren balatasını değiştirdim, 5000 de balata değiştirmeniz tuhaf geldi. çok erken değil mi?
    ha bir de, zincirim uzadığı ve sona dayandığı için idareten bakla eksilttim. bugün yarın zincirimi değiştireceğim.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Kılavuzda bakım 12000 de yazıyor. Neden acele ediliyor offroad kullanıldığından mı

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı emre atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27000 e geldim. rutin olan yağ ve yağ filtresi, hava filtresi haricince daha yeni arka fren balatasını değiştirdim, 5000 de balata değiştirmeniz tuhaf geldi. çok erken değil mi?
    ha bir de, zincirim uzadığı ve sona dayandığı için idareten bakla eksilttim. bugün yarın zincirimi değiştireceğim.
    Zinciri 27.000 km de değiştiriyorsun ...
    Tebrikler !
    34.500 km deyim ve dün zinciri yeniledim.
    Bu ikinci zincir değişimi.
    İlk zincir 15.400 km gitmişti ; ikinci 19.000 km gitti.
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

5. GokhanUzun, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (17-06-2014)

Isim
    Kemal Akif Bursalı
    Motosiklet
    Crf 250 l
    Marka
    Honda

5000 ben kullandım ben önce 18000 i var o yüzden

7. Kemal Akif, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (17-06-2014)

Isim
    Kemal Akif Bursalı
    Motosiklet
    Crf 250 l
    Marka
    Honda

Alıntı FatihMüjde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kılavuzda bakım 12000 de yazıyor. Neden acele ediliyor offroad kullanıldığından mı
    çünkü motosikletimi seviyorum şaka bir yana Fatih bey içim rahat etsin diye değiştirdim benden önceki sahibi satmadan 1000 km önce değiştirmişti etti 6000 bende değiştireyim dedim

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı GokhanUzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zinciri 27.000 km de değiştiriyorsun ...
    Tebrikler !
    34.500 km deyim ve dün zinciri yeniledim.
    Bu ikinci zincir değişimi.
    İlk zincir 15.400 km gitmişti ; ikinci 19.000 km gitti.
    evet abi kışın hafta sonları arazide kullanmama rağmen baya iyi gitti.
    sen de zincir canavarı gibiymişsin maşallah

Alıntı Kemal Akif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 ben kullandım ben önce 18000 i var o yüzden
    ha öleyse tamam o zaman
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Yavuz öncelikle eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. Bu EJK kit en tersan bir ürünmüş. Peki tek soru bu EJK kit yakıt sarfiyatını arttıran bir parçamı bilgin var mıdır?

Birde eğer hesaplama şansın olur sie yakıt harcaması hakkında bir bilgi verebilirsen ilerde çok makbule geçer.

Artıka razilerde dik yokuşlarda anlşadığım akdarı ile çok daha rahat edeceksin. Direksiyon kullanmında arazide sonuçlarını( ayakta kullanım ) paylaşırsan çok iyi olur.

Senina dına çoks evindim süper olmuş

Alıntı Burak YAVUZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MODİFİYE BİTTİ !!!

Bide youtube kapanır falan filan ...buda daily motion linki:
    http://www.dailymotion.com/video/x1z...r-acerbis_auto

İlk izlenimler :

Motor tamamen değişmiş arkadaşlar...sanki başka bir motor satın aldım. Düşük devirlerde çok serileşti.Otobanda 120-130 devam ediyordu, lastikler tırtıklı olduğundan daha fazla zorlamadım. Bana tamamen motorun bir eksiği varmışta o giderilmiş gibi geldi, verdiğim paraya tamamen değdiğini düşünüyorum. Daha 50 km yol yaptığımdan pek yakıt tüketimi ile ilgili konuşamam, ama daha önce bu modifikasyonu yapmış olan arkadaşım tüketimin %35-40 arttığını söyledi haberiniz olsun. Egsozun o aparatı malesef benim pantalonu yakmış, o pek hoş olmadı, ona bi çözüm bulucaz beyler yardımlarınızı bekliyorum.

Ses tahminimden fazla çıkıyor, videoda pek belli olmuyor ama mahalleye girince herkes anlıyor sizin geldiğinizi onu söyliyim, eve gelince eşim ilk defa motorla otoparka girdiğini duydum dedi ama yolda polis falan çevirmedi hemde dibinden geçtim kaçtane polisin...trafikte bu sesin güzel bir yanı varmış ilk kez trafikte farkedilir oldum

Vites kolu olmadı arkadaşlar ,uymadı onu takamadık.

EJK fuel injection controller ın ayarlanması için birde video çektim, alıp kullanmak istiyorum diyenlere türkçe kaynak olur. referans aldığım yerleride belirttim.

youtube giderse buda dailymotion videosu:
    http://www.dailymotion.com/video/x1z...si-turkce_auto

Hadi kalın sağlıcakla....dikkatli sürün kask takın ....keyif alın !

11. Alphan Özel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aydoğan AKIN (17-06-2014)

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bugün ilk defa motorumla düştüm. Yeniyim mutlaka düşeceğimi biliyordum zaten.
    Ama saçma sapan bir düşüş oldu, tam durduğum anda parkederken motor yan yattı ayaklarım da yerdeydi. Anlayamadım. Döşemeyi hafif yırttım.Tam da bugün döşemeciye verip amerikan usulü kaplattıracaktım.Kısmet.

Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Alphan Özel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz öncelikle eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. Bu EJK kit en tersan bir ürünmüş. Peki tek soru bu EJK kit yakıt sarfiyatını arttıran bir parçamı bilgin var mıdır?

Birde eğer hesaplama şansın olur sie yakıt harcaması hakkında bir bilgi verebilirsen ilerde çok makbule geçer.

Artıka razilerde dik yokuşlarda anlşadığım akdarı ile çok daha rahat edeceksin. Direksiyon kullanmında arazide sonuçlarını( ayakta kullanım ) paylaşırsan çok iyi olur.

Senina dına çoks evindim süper olmuş
    Alphan bugün arazide de test etme şansım oldu. Yakıt değerlerinide ölçtüm. Eskiden hani yakıt göstergesindeki dikdörtgen ibreler var ya, onlardan 1 tanesiyle 50km gidiyordum, şimdi 37 km de 1 ibre yok oluyor.Yüzdeye vuracak olursak, %26 yakıt tüketimi arttı diyebilirim. EJK kit yani Electronic Jet Kit, bir yakıt enjeksiyon bilgisayarı, ayarlanabilir olmasına rağmen ben fabrika ayarlarıyla kullanıyorum, kullanan CRF sahipleri bu ayarlarla(videoda anlattığım) iyi sonuçlar aldıklarını söylüyorlar, bende hemfikirim...sistem daha çok yakıt yolluyor motor daha kuvvetleniyor (hava girişininde biraz değişmesi lazım, kısa sürede yapıp buraya videoyu ekliycem). Sonuç daha fazla yakıt ,daha fazla hava , bunun feedbacki olarak bide performans egsozu takarsanız, alet çok iyi gidiyor......yaptığım dişli değişimi tamamen arazi için, süper moto yada topspeedciler için bu dişliler olmaz onu baştan diyim. Çünkü bugün kullanırken 110,120 giderken (dönüş yolunda asfaltta) ayağım bir üst vitesi arıyor ama yok ! 6. vitesteyim zaten !

Gelelim gidona ve gidon yükselticiye......Acayip iyi ve acayip işe yarıyor ! Bikere aynalar yükselince sağ sol görüşünüz çok güzel oluyor, meğer önceden hiçbirsey görmüyormuşun diyorsunuz. Yüksekliği arazide ayakta kesinlikle daha rahat bir kullanım sağlıyor, 2+2=4 bu kadar basit.
    Bugün uzun bir yokuşu çıkarken ıslak toprak ve kayaların azizliğine uğradım, sola doğru düştüm motor gidonun üstüne ters düştü, her nekadar otlak bir yer olsada gidonun soluna motor yıkıldı...sonuç: hiçbirşey olmadı ! gidon DAŞŞŞŞŞ gibi,kendi gidonu olsa kesin o yokuşta oda bizde yamulmuştuk, alma imkanınız varsa tereddüt etmeyin.
    Bütün bu parçalar bize Amerikadan gelen bir arkadaşımız aracılığıyla bir valizde geldi, demek istediğim egsoz bile valize sığıyor aklınızda olsun! EJK yi mutlaka edinin, alet bir cep telefonu boyutunda, gelen biri valizine atıversin hiçbirşey olmaz. FMF Q4 lerle sisteminizi tamamlayamasanız bile bu EFK Performansınızı hissedilir ölçüde arttıracak.RickRAMSEY in blogunda yazdığına göre bu EJK kit ve Hava filtresinin genişletilmesi fabrika çıkışı egsozunuzla motorunuzu bir yamaha WR250 yapacak diyor....

14. Burak YAVUZER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alphan Özel (18-06-2014)

Sayfa 257 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 157207247253254255256257258259260261267307 ... SonuncuSonuncu