Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 260 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 160210250256257258259260261262263264270310 ... SonuncuSonuncu
2,591 den 2,600´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Kemal Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal Bulut
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Burak YAVUZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler benimde bazı sorularım var:
    1) videomda egzoz a sürten paçamın nasıl eridiğinden bahsetmiştim , egzoz a yapışan bu plastiği nasıl temizleyebilirim (egzoz sıcakken silmek işe yaramadı) ? ve bir daha olmaması için nasıl bir kaplama yapmalıyım ?

2)Muayne için sanırım egzoz sesini ölçüyorlar bunu yasal değeri kaç desibel ? benim egzoz 96 db

3) CRF e Çakmaklık takılıyor mu ? Takanınız var mı ?
    Cakmaklik taktım ben bir heves aküden direk aldım.. Fakat telefonumu şarj edemiyorum 20 dakikada %1 doluyor .. 2 farklı USB cevirici denedim kabloyu degistim sonuç aynı. Anlayamadım

Enduroist Üye İbrahim Ünüvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim Ünüvar
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

e sonunda 261 sayfa bitti. ama ben yeni başlıyorum: herkese merhaba. 5 yıl önce başlayan motor sevdası, tadı tuzu kaçmadan devam ediyor. 6 ay titan, 2.5 sene f650, 1 sene mt03, 1 sene de pcx sürmeye çalıştıktan sonra şimdi biraz toprak zamanı. nerden baksan 2 yılı geçkindir düşmedim. zamanı gelmiştir ;)
    tüm bu sayfalar boyunca bilgi ve motivasyon veren dostlara teşekkürler.

önce biraz güncel bilgi: motor nakitte 12000 tl. 162 tl ruhsat, 17.5 plaka, 20 tl ek-1 için verdim. 65 tl ergo'dan trafik sigortası kesildi. toplam 350 tl'ye çanta demiri ve kappa beyaz k35 çanta aldım. her şey 12600 gibi bitti.

sorularımla sıkmam umarım:
    1) Kaskımı (marushi 777) 5 yıldır kullanıyorum. Değiştirme zamanı geldi bence. Yakında biraz dağ taş yapabilmek isterim ama şehirde de yoğun kullanacağım. bu düşünceyle şu tür kasklar dikkatimi çekti:
    http://www.motomaxonlineshop.com/sho...-kaski-pmu2046
    http://www.feyizoglu.com/MX-433-Magn...k_46186.html#0
    (resim ekleyemedim kusura bakmayın)
    sizce iki amaca da yeterl miktarda hizmet eder mi, yoksa klasik bir full face+klasik bir cross kaskı mı almalıyım?

2) alarmlı disk kilidi önerir misiniz?

ayrıca izmir'deki crf'ci arkadaşlar -çok acemi bir toprakçıya katlanırım derseniz- iletişmek ve beraber gezmek isterim.

saygılar...

Enduroist Üye
    Isim
    Ferdi Dibo
    Marka
    Honda

Sonunda motoruma kavuştum. 2.el 1.400 km.de çok temiz... sırada kask vs guvenlik ekipmanlari ve kucuk bir topcase var....

Kaskin sigacagi kucukbir topcase sehir ici kullanimda denge vs sorunu yaratir mi?

Kask ve diger ekipmanlat icin magaza yada web sayfasi onerileri olan varsa memnun olurum...

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

1) videomda egzoz a sürten paçamın nasıl eridiğinden bahsetmiştim , egzoz a yapışan bu plastiği nasıl temizleyebilirim (egzoz sıcakken silmek işe yaramadı) ? ve bir daha olmaması için nasıl bir kaplama yapmalıyım ?

Bir daha olmaması için "egzoz sargısı" denilen malzemeyle sarabilirsin. Hatta bende bu malzemeden biraz olması lazım. Bulabilirsem sen de istersen gönderebilirim işini görür.

2)Muayne için sanırım egzoz sesini ölçüyorlar bunu yasal değeri kaç desibel ? benim egzoz 96 db

Muayenede problem çıkar mı bilmiyorum ama sen motoru sıfır almasan bile muayenenin en az 1 yıl daha olması lazım Bu arada en kötü egzozu orjinali ile değiştirirsin. Yarım saatini anca alır problen olmaz

3) CRF e Çakmaklık takılıyor mu ? Takanınız var mı ?
    Çakmaklık için Alphan abi link paylaşmıştı. Kullanan arkadaşlar gayet memnun olduklarını söylüyorlar.
    10 Karakter

5. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alphan Özel (20-06-2014)

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Ferdi Dibo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda motoruma kavuştum. 2.el 1.400 km.de çok temiz... sırada kask vs guvenlik ekipmanlari ve kucuk bir topcase var....

Kaskin sigacagi kucukbir topcase sehir ici kullanimda denge vs sorunu yaratir mi?

Kask ve diger ekipmanlat icin magaza yada web sayfasi onerileri olan varsa memnun olurum...
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Topcase'e çok ağır bir yük koymazsanız hiç bir problem çıkarmaz. Okmeydanı'nda Feyizoğlu var. Şirinevler'de ve
    Kadıköy'de de bir çok motosiklet mağazası var.

http://www.feyizoglu.com/

http://www.motomaxonlineshop.com/

Ayrıca Ümraniye'de enduroculara özel bir mağaza da var: http://www.enduromarket.com/default.aspx

7. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alphan Özel (20-06-2014)

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı iunuvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e sonunda 261 sayfa bitti. ama ben yeni başlıyorum: herkese merhaba. 5 yıl önce başlayan motor sevdası, tadı tuzu kaçmadan devam ediyor. 6 ay titan, 2.5 sene f650, 1 sene mt03, 1 sene de pcx sürmeye çalıştıktan sonra şimdi biraz toprak zamanı. nerden baksan 2 yılı geçkindir düşmedim. zamanı gelmiştir ;)

önce biraz güncel bilgi: motor nakitte 12000 tl. 162 tl ruhsat, 17.5 plaka, 20 tl ek-1 için verdim. 65 tl ergo'dan trafik sigortası kesildi. toplam 350 tl'ye çanta demiri ve kappa beyaz k35 çanta aldım. her şey 12600 gibi bitti.

1) Kaskımı (marushi 777) 5 yıldır kullanıyorum. Değiştirme zamanı geldi bence. Yakında biraz dağ taş yapabilmek isterim ama şehirde de yoğun kullanacağım. bu düşünceyle şu tür kasklar dikkatimi çekti:
    sizce iki amaca da yeterl miktarda hizmet eder mi, yoksa klasik bir full face+klasik bir cross kaskı mı almalıyım?

ayrıca izmir'deki crf'ci arkadaşlar -çok acemi bir toprakçıya katlanırım derseniz- iletişmek ve beraber gezmek isterim.

saygılar...
    1) LS2 için konuşursak camı çok kıvrımlı olduğu için görüşü olumsuz yönden çok etkiliyor. Shot'ı kullanmadım ama çok farklı olacağını sanmıyorum. Deneyip ona göre karar vermek lazım. Ama benim düşüncem 2 kask almak çok daha güvenli olur.

2) Malesef kullanmadığım için yardımcı olamayacağım.

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Merhabalar İbrahim bey hayırlı uğurlu olsun diyelim.

kask konusuna gelince Engin bilgisini paylaşmış ama ben de yeni kask alacağım full face cros için yalnız türkşiyede fiyatlar pahalı ( kalite ve fiyat eşiğine göre) .
    Tavsiyem arazi için bütçeniz doğrultusunda biraz daha iyi bir kask almanız olacaktır.

ben alarmlı disk kilit için http://www.feyizoglu.com/Alarmli-Dis...i_45951.html#0 bu ürünü aldım emnunum ama ben im yaşadığım yer ve evin olduğu konumdan dolayı güvenilir bir yer o sebeple fazlası ile işimi görüyor ayrıca hassasda seside fena yalnız bu sesi öneleme konusunu silikon ile çözebiliyorlarmış. O sebeple eğer ev ve motoru koyacağınız eyrin konumu güvenilir değil ise pek bi işe yarar bir ürün olmayacaüğını düşünüyprum. Onun yerine kesilmeye karşı korumalı zincir gibi bir şyler daha güneilir olacağını düşünüyorum.
    Zira çok üzücü ama bir kaç arkadaşın motorsikleti çalındı

Kolaylıklar

saygılar...

10. Alphan Özel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (20-06-2014)

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Ferdi Bey hayırlı olsun.

Engininde dediği gibi ağır bir adana karpuzu koymadıktan sonra ve çnatanın içinde hareket etmedikten sonra bir denge sıkıntı olmaz

Kask ve ekipmaları deneyerek mağazadan almakda fayda var.

Kolay gelsin

12. Alphan Özel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (20-06-2014)

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

scotche-brite'ın yeşil kısmı ile beyaz vim krem deterjanla ovmayı dene. bence würth gibi pahallı malzeme ile aynı mantıkta yani pütürlü, çizmeyen zımparamsı özelliğe sahip. MCT250 motorumun egsozundaki artçı ayakkabı eriyiklerini bu şekilde temizlemiştim. üstelik scotch-brite yerine metal bulaşık teli kullanmama rağmen herhangi bir çizilme olmamıştı.

Alıntı Kemal Bulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cakmaklik taktım ben bir heves aküden direk aldım.. Fakat telefonumu şarj edemiyorum 20 dakikada %1 doluyor .. 2 farklı USB cevirici denedim kabloyu degistim sonuç aynı. Anlayamadım
    bende de çakmaklık takılı fakat ben gidona bağlayacağım için kontaktan aldım elektriği. 20dk da %1 dolmaması lazım, bir yerlerde bir yanlışlık var. çünkü aküden şarj edilen aletler bir nevi şoklanma gibi hızlı şarj olması gerekir. yani 15-20dk da %100 ü görmeniz lazım; benimki bu kadr zamanda şarj oluyor.

52 lt çanta kullanıyorum, kamp yaparsam çantaya ek olarak çadır, tulum, sandalye vs gibi malzemeleri de bağlıyorum. hiç sıkıntı yaşamadım.
    Konu emre atakan tarafından (20-06-2014 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

14. emre atakan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alphan Özel (20-06-2014)

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

saygılar...
    https://www.facebook.com/groups/471704302850449/
    aramızda görmekten mutluluk duyarız fakat cross, arazi sezonu sıcaklardan dolayı kapandı. şimdi daha çok deniz kampları ve festivallere gidiyor arkadaşlar. oralarda karşılaşırız belki
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Sayfa 260 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 160210250256257258259260261262263264270310 ... SonuncuSonuncu