Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 308 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 208258298304305306307308309310311312318 ... SonuncuSonuncu
3,071 den 3,080´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    Savaş Yatmaz
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim Ünüvar Nickli Üyeden Alıntı
    L/100km çevirdiğimde 3.7 görünüyor. Açıkçası kullanım şartları pek karşılaştırılmaz ama ben izmir trafiğinde 3.2-3.4 l/100 km gibi tüketiyorum. Pek sorun yok gibi.
    Evet. Ortalama tüketim 3.7 L/100km. Bir önceki dolum 3.8 idi. Bugün 3.9 oldu. İstanbul trafiği, sürekli yokuş çıkıp inmek, hava sıcaklığının düşmesi etken oldu sanırım. Bugün servise de uğradım. Bir sorun yok dediler. Müşterilerden aldıkları tüketim ortalamasının 4 L/100km olduğunu söylediler. Yakında 12.000 km bakımına gidicem. Orada detaylı bir inceleme yaptırmayı düşünüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Savaş Yatmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet. Ortalama tüketim 3.7 L/100km. Bir önceki dolum 3.8 idi. Bugün 3.9 oldu. İstanbul trafiği, sürekli yokuş çıkıp inmek, hava sıcaklığının düşmesi etken oldu sanırım. Bugün servise de uğradım. Bir sorun yok dediler. Müşterilerden aldıkları tüketim ortalamasının 4 L/100km olduğunu söylediler. Yakında 12.000 km bakımına gidicem. Orada detaylı bir inceleme yaptırmayı düşünüyorum.
    Bu aralar benim motorumun yakıt tüketimi de 3,8 lt civarında. Evimi taşıdım ve şu anda ev ile işin arası sadece 8 km.
    Sabahları 3 dk ısıt, 8 km sonra stop. Akşamları 3 dk ısıt, 8 km sonra stop.
    Sizde de benzer bir durum var ise yakıt tüketiminin artması gayet normal. Benzinin bir kısmı motoru ısıtmaya gidiyor.
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

3. GokhanUzun güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (02-01-2016),Orhan YELER (26-02-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Savaş Yatmaz
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı GokhanUzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar benim motorumun yakıt tüketimi de 3,8 lt civarında. Evimi taşıdım ve şu anda ev ile işin arası sadece 8 km.
    Sabahları 3 dk ısıt, 8 km sonra stop. Akşamları 3 dk ısıt, 8 km sonra stop.
    Sizde de benzer bir durum var ise yakıt tüketiminin artması gayet normal. Benzinin bir kısmı motoru ısıtmaya gidiyor.
    Dediğiniz gibi kısa mesafalerde motor ısınana kadar gideceğimiz yere varmış oluyoruz. Bu da yakıt tüketimini yükseltiyor. İşin ilginç tarafı motor hacmi ile yakıt tüketimi arasında doğrudan bir ilişki olmaması. Bazı 650-700 cc motorlar 250 cc motorlardan biraz fazla yakabiliyor. Şehir içinde kıvraklık, süspansiyon ve büyük ön jant avantajı CRF 250L'nin yakıt tüketimini göz ardı etmeme sebep oluyor. Zaten 600 cc üzeri motorları sürecek tecrübede değilim henüz.

Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Savaş Yatmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi kısa mesafalerde motor ısınana kadar gideceğimiz yere varmış oluyoruz. Bu da yakıt tüketimini yükseltiyor. İşin ilginç tarafı motor hacmi ile yakıt tüketimi arasında doğrudan bir ilişki olmaması. Bazı 650-700 cc motorlar 250 cc motorlardan biraz fazla yakabiliyor. Şehir içinde kıvraklık, süspansiyon ve büyük ön jant avantajı CRF 250L'nin yakıt tüketimini göz ardı etmeme sebep oluyor. Zaten 600 cc üzeri motorları sürecek tecrübede değilim henüz.
    Motor güçlü olunca doğal olarak düşük devirlerde de daha fazla tork üretiyor. Abanmadığınız sürece 250 cc yi katlayacak tüketim değerleri ile karşılaşmıyorsunuz.

6. GokhanUzun, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Orhan YELER (26-02-2016)

Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Bugün motoru muayeneye götürdüm. Bu arada km 56.000 oldu. Topcase ve arkaya taktığım 2. fren lambası için hafif kusur yazdılar. Muayeneden sorunsuz geçtik.

8. GokhanUzun güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (31-01-2016),Dogan Delipinar (30-01-2016),Erdi Şenkaya (04-04-2016),Orhan YELER (26-02-2016)

Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Bİr ara bir mesaj gelmişti honda dan. Crf in marş ile ilgili bir parçası için geri çağırmışlardı. Bu parça önemli mi?

Yani değişmesek başımıza iş açar mı?

Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Ben ilk kez duyuyorum ...

Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Bugün trafik sigortasını yeniledim.
    558 TL
    Yuh diyorum

1.156 TL fiyat veren sigorta şirketi bile var.
    Konu GokhanUzun tarafından (09-04-2016 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.

12. GokhanUzun güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Dogan Delipinar (09-04-2016),Erdi Şenkaya (09-04-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Alıntı KemalTurgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bİr ara bir mesaj gelmişti honda dan. Crf in marş ile ilgili bir parçası için geri çağırmışlardı. Bu parça önemli mi?

Yani değişmesek başımıza iş açar mı?
    Marş rölesi ile ilgili bir sıkıntı çoğu modeli geri çağırdılardı.
    Değişmese şöyle sorun olur sorun çıkan bir kaç makinada durumu kökten çözmek için fabrikada o esnada üretilen bandta ki bütün motorların rölesini değiştirme kararı almış.. Rölede sadece motoru çalıştırmaya yarayan bir parça.
    Motorun çalışmasında (çuv çuv çalıştı) o çuv çuv aralığı uzarda çalışmazsa işte ancak o zaman sorun olur (:

14. Erdi Şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Dogan Delipinar (09-04-2016)

Enduroist Üye Güvenç Terzierol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güvenç Terzierol
    Motosiklet
    YBR 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Merhaba,

Bir iki gün evvel zaten hep merakımın olduğu ancak hiç tarz olarak dahi yakın herhangi bir modeli deneyememişken, en merak ettiğim motoru, CRF 250L'yi deneme şansı edindim. Doğrusu zihnimde canlandırdığımın aynısı ancak beklentimin çok üstünde bir motosiklet çıktı. Bu etkilenmeyi Yamaha YBR 125 kullanıcısı olmamada bağlamakla birlikte tam anlamıyla radarıma girmiş oldu. Şehir içi deneme yaptığım ve üst süratleri, seyahat anında yapabileceklerini görme şansım malesef olmadı fakat şehir içinde büyük keyif vereceği aşikar onu net anladım.

Asıl merak ettiğim konuya gelecek olursak, artçılı gezmek ve günlük ulaşımımı sağlamaktayım. 165-170 boy için arka sele ve peg yüksekliği nasıl? Artçılı seyahat edeniniz var mı aranızda geri dönüşler nasıl oluyor? YBR 125 ile son yolculuğumuzda "Bir dahakine ben otobüse binerim sen otobüsü takip edersin" şeklinde olduğu için merak etmekteyim.

Bir diğer merak ettiğim ise, YBR 125 ile 90-100 Km/h arası hava ve rüzgara göre maks. süratımız olması ve bu durumun elimizi kolumuzu bağlaması. Yine iki kişi olarak, 100'le giderken sollama yapmak, 80-120 gibi ara değerlede bir atiklik gibi şeyler sunuyor mu? 160-170 yürüsün gitsin demiyorum tabiki, ancak bir hamle yapma rahatlığı verebilmesinide bekliyorum elbette 125'likten sonra, kısaca bu duruma nasıl şeyler sunuyor?

Alt devir torku ve oldukçada güzel devirlenmesi çok hoşuma gitti, Yüksek devir çevirmeyi değil, düşük devirde torklu bir motosiklet beklentimi oldukça fazla karşılar bir alet kendisi. (ilk vites 50-60 km'ye kadar çıktı acaba ilk vites miydi emin olamadım?)

Sayfa 308 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 208258298304305306307308309310311312318 ... SonuncuSonuncu