Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 309 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 209259299305306307308309310311312313319 ... SonuncuSonuncu
3,081 den 3,090´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Alın kullanın zarar etmessiniz hocam (:

crf dualsport kategorisinde alınabilcek en iyi motosiklettir
    uzun uzun yazıp bahsetmek isterdim ama bende tutan değerler sizde tutmayabilir bumuymuş dediğiniz olur üstüne belki daha da mükemmelde gelebilir siz iyisimi bi crf sahibi olun hocam enduro candır (:

2. Erdi Şenkaya güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Dogan Delipinar (14-04-2016),Güvenç Terzierol (14-04-2016)

Enduroist Üye Güvenç Terzierol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güvenç Terzierol
    Motosiklet
    YBR 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı Erdi Şenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alın kullanın zarar etmessiniz hocam (:

crf dualsport kategorisinde alınabilcek en iyi motosiklettir
    uzun uzun yazıp bahsetmek isterdim ama bende tutan değerler sizde tutmayabilir bumuymuş dediğiniz olur üstüne belki daha da mükemmelde gelebilir siz iyisimi bi crf sahibi olun hocam enduro candır (:
    Motosiklet üstünde sürekli tek başıma olsam, bu denli araştırmaya dahi kalkışmam, bana yansıttığı, geri bildirimi beni çok mutlu etti ancak malesef sadece kendimi düşünememe durumundan ötürü Artçılı, uzun mesafe ve, ortalama hızlanma esnekliği nasıl onun merakı var malesef

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Hocam şöyle söliyim öğleyse uzun yolda iki kişide olsanız kamyon edası 90-100 km stabil hizlara sahip crf..
    İstenildiği taktirde 6. Viteste 80-125km arası gaz açabilirsiniz (beklenirse 130-135km lere - tekten 140 azami hızlara ulaşabilirsiniz)
    Ama dediğim gibi sabit zevk veren hızlar 90-100 şöyle bir durumda mevcut uzun yolda çoğu arabada daha kallavi hem cinslerinde bile hiç bi zaman kimse bir fiil bahsettiğim hızların üstüne zati çıkmaz sürüş konfor hızı tutunma direnç hızları düşer en babası multistrada bile 140km hızla biraz gider hani nereye kadar tutuncam der 100-110 km gibi o devhasa makinalarda o hızlara düşersiniz..
    O yüzden crf candır tek sorunu koltuktur genlerinden dolayı serttir ayakta sürmeye dağ yollarında cirit atmayı sever uzun yolada gelir benim nezlimde eksik hiç bir yani olmayan makinadır kendisi.
    Konu Erdi Şenkaya tarafından (14-04-2016 Saat 09:31 ) değiştirilmiştir.

5. Erdi Şenkaya güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-04-2016),Dogan Delipinar (14-04-2016),ersel şenkaya (24-04-2016),Güvenç Terzierol (14-04-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Dogan Delipinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Erdi zaten gerekenleri yazmis.
    Tek eklenecek nokta crf de artçılar rahat degil.
    Oturus pozisyonu rahatsiz.
    Ama bununda çözümü yok değil.
    Yolcu peglerini biraz daha aşağı alıp selede yumuşatma yapıp birde (bana gore makinanin tarzina hic uymasada) top case koyarsaniz yolcuda rahat eder.
    Crf parca ucuzluğu, yakit ekonomisi, yaygın servis ağı ile alınabilecek yegane motordur.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Dogan Delipinar güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (14-04-2016),ersel şenkaya (24-04-2016),Güvenç Terzierol (14-04-2016)

Isim
    Güvenç Terzierol
    Motosiklet
    YBR 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Yorumlarınız için teşekkür ederim, Elbette bu tip motoru seçerken tercihim son süratinin yüksek olması vs. değil ancak bazı durumlarda yol'un getirdiklerine cevap verebilmesinide istediğim için üst hızlarda nasıl diye sordum. Açıklamalarınız için tekrar teşekkürler.

Arkadaşımın sahip olduğu CRF250L denememden sonra iyice ısınmış durumdayım bu motosiklete karşı, bakalım zaman neler getirecek

9. Güvenç Terzierol güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (14-04-2016),Dogan Delipinar (14-04-2016),Erdi Şenkaya (14-04-2016),ersel şenkaya (24-04-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Savaş Yatmaz
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Güvenç Terzierol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, Elbette bu tip motoru seçerken tercihim son süratinin yüksek olması vs. değil ancak bazı durumlarda yol'un getirdiklerine cevap verebilmesinide istediğim için üst hızlarda nasıl diye sordum. Açıklamalarınız için tekrar teşekkürler.

Arkadaşımın sahip olduğu CRF250L denememden sonra iyice ısınmış durumdayım bu motosiklete karşı, bakalım zaman neler getirecek
    Artçım ne kadar süper rahat etmese de 2 kişi kullanılmayacak bir motosiklet değil. Yüklü iken bile hızlanması yeterli oluyor sollamalarda. Yalnız boyunuz 170 cm altında ise eğimli arazide manevra sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Onun dışında zaten çok dengeli.

Benim de bir ricam olacak. Yakın zamanda zincir ve dişli seti değiştirmem gerekiyor. Orijinal oranlarla devam etmeyi düşünüyorum. Zincir olarak DID VX2 düşünüyorum. Dişli seti için tavsiyede bulunabilir misiniz? Ayrıca 16.000 bakımında Motul 7100 kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben bir alüminyum dişli takımı duymuştum hatta cross yarışlarında kullanan arkadaşlarım var. Ucuz ise bir deneyin derim. Hafif olması bakımından avantaj olur, o bakımdan tavsiye ediyorum.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Güvenç Terzierol
    Motosiklet
    YBR 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı Savaş Yatmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artçım ne kadar süper rahat etmese de 2 kişi kullanılmayacak bir motosiklet değil. Yüklü iken bile hızlanması yeterli oluyor sollamalarda. Yalnız boyunuz 170 cm altında ise eğimli arazide manevra sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Onun dışında zaten çok dengeli.

Benim de bir ricam olacak. Yakın zamanda zincir ve dişli seti değiştirmem gerekiyor. Orijinal oranlarla devam etmeyi düşünüyorum. Zincir olarak DID VX2 düşünüyorum. Dişli seti için tavsiyede bulunabilir misiniz? Ayrıca 16.000 bakımında Motul 7100 kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?
    Teşekkür ederim, Yamaha YBR125 ile ortalama 150-150km 300 km yapabildik ancak biraz sıkıntılı oldu, Bu sefer arka çanta'lı olarak yarın 200-300km kadar yol yapacağız, çantayla birlikte sırt dayanamanın getirdiği rahatlık ne olacak onun sonucuna göre arka Çantayla CRF250L için çok daha kesin konuşacağım.

Eğer YBR 125 gibi bir motor ile tecrübeniz var ise konfor kıyasını merak etmekteyim.

Enduroist Üye
    Isim
    Savaş Yatmaz
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir alüminyum dişli takımı duymuştum hatta cross yarışlarında kullanan arkadaşlarım var. Ucuz ise bir deneyin derim. Hafif olması bakımından avantaj olur, o bakımdan tavsiye ediyorum.

Teşekkür ederim. Alüminyum hafif ama pahalı bir seçenek olacaktır kanımca. Dayanımı da düşük olabilir. Yarın bir kaç dükkan gezip fikir almayı düşünüyorum.

14. Savaş Yatmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (01-05-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Savaş Yatmaz
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Güvenç Terzierol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, Yamaha YBR125 ile ortalama 150-150km 300 km yapabildik ancak biraz sıkıntılı oldu, Bu sefer arka çanta'lı olarak yarın 200-300km kadar yol yapacağız, çantayla birlikte sırt dayanamanın getirdiği rahatlık ne olacak onun sonucuna göre arka Çantayla CRF250L için çok daha kesin konuşacağım.

Eğer YBR 125 gibi bir motor ile tecrübeniz var ise konfor kıyasını merak etmekteyim.
    Bundan önceki motorum PCX 125 olduğu için sağlıklı bir yorum yapmam zor. Ama CRF'nin doğası gereği pek konfor beklememelisiniz. Selede iyileştirmeler yapmanız mümkün. Ancak bu işlemler seleyi daha da yükseltecektir. Zaten kendi sınıfındakiler arasında en rahat sele CRF'de. Geçen ay tek başıma İzmir'e gidip geldim. Büyük bir sıkıntı yaşatmadı konfor ile ilgili olarak. Ama durmadan 200-300 km gitmek zor. Buna rağmen ben çok memnunum CRF'den. Çukurlar ve kasisler dert olmuyor. Kaldırıma çıkmak ve inmek çok kolay. Trafikte hızlanması yeterli, yüksek olduğu için ileriyi rahat görebiliyorsunuz. Hatta gerekirse ayağa kalkıp daha da ileriyi görebilirsiniz.

16. Savaş Yatmaz güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Dogan Delipinar (01-05-2016),Güvenç Terzierol (01-05-2016),necmi er (01-05-2016)

Sayfa 309 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 209259299305306307308309310311312313319 ... SonuncuSonuncu