Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 319 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 219269309315316317318319320321 SonuncuSonuncu
3,181 den 3,190´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye erkan zorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan zorlu
    Motosiklet
    FREERIDE 250R YANINA CRF RALLY ISTER
    Marka
    Ktm

hayırlı olsun abi.
    bende uzun ardan sonr tekrar crf ye donuyorum ama rally mi l mi işin içnden cıkmadın 7 8 bin fark var arada
    ikisini yan yana canlı olrak baktıgım zman crf l cok çirkin glmeye basladı gozume

Enduroist Üye
    Isim
    Murat
    Marka
    Aprillia

2017 CFL ile aranıza katılmış bulunmaktayım.Ankaranın çukurlu yollarında çukura değil yola konsatre olmak için seçilmiş en iyi motora sahip olduğumu düşünüyorum.Arada il dışına giderek haifi arazi ve gezilerde yine motorumu hakkını veriyor. Hard araziye girmiyorum şimdilik, çevre gezileri ve ormanlara girmek daha hoşuma gidiyor. Stok lastikleri çıkardım 1700 kmde depoya koydum mitase08 taktım. asfalt kullanımı gerçekten değişti. işte tam bu konuda asfalt kullanımıyla ilgili bir sorum olacaktı? Forumu genel olarak okusamda tam aradığım cevabı bulamadım.
    Arka dişliyi küçülten veya ön dişliyi büyülten oldumu aramızda (tork azalması-azami hız artması için) artı ve skileri nelerdir. Zincir değişimi veya bakla eksiltmek gerekirmi..Garantyi bozar diye düşünüyorum böyle bir işlemin.Sizin fikriniz nedir.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Arkayı küçültürsen sorun olmaz ama önü büyütürsen zincir sıkıntı olabilir. Ayrıca her ikisi ile oynarsan motorun bayılır. Büyük değişiklik yapmanı tavsiye etmem hatta ben olsam hiç oynamam. Motorun kendi çapında süper bir motor. Onu olduğundan daha iyi bir hale getirmekle uğraşma derim atacağın taş ürküttüğün kurbağaya değmez üstüne zaman harcarsın..
    Crf gibi arazi motorlarını vites oranı uzatmak yerine genelde arazide atak olması için tersi yönde modifiye ederler. Bu da asfaltta son yada konforlu süratini düşürür
    Konu Bülent Berksan tarafından (18-12-2017 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

4. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erdi Şenkaya (18-12-2017)

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı erkan zorlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi.
    bende uzun ardan sonr tekrar crf ye donuyorum ama rally mi l mi işin içnden cıkmadın 7 8 bin fark var arada
    ikisini yan yana canlı olrak baktıgım zman crf l cok çirkin glmeye basladı gozume
    Teşekkür ederim
    Foruma seyrek girdiğim için mesajını yeni gördüm. Son durum nedir, hangisine karar verdin?
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Etem Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 CFL ile aranıza katılmış bulunmaktayım.Ankaranın çukurlu yollarında çukura değil yola konsatre olmak için seçilmiş en iyi motora sahip olduğumu düşünüyorum.Arada il dışına giderek haifi arazi ve gezilerde yine motorumu hakkını veriyor. Hard araziye girmiyorum şimdilik, çevre gezileri ve ormanlara girmek daha hoşuma gidiyor. Stok lastikleri çıkardım 1700 kmde depoya koydum mitase08 taktım. asfalt kullanımı gerçekten değişti. işte tam bu konuda asfalt kullanımıyla ilgili bir sorum olacaktı? Forumu genel olarak okusamda tam aradığım cevabı bulamadım.
    Arka dişliyi küçülten veya ön dişliyi büyülten oldumu aramızda (tork azalması-azami hız artması için) artı ve skileri nelerdir. Zincir değişimi veya bakla eksiltmek gerekirmi..Garantyi bozar diye düşünüyorum böyle bir işlemin.Sizin fikriniz nedir.
    Hayırlı olsun Kazasız belasız inşallah
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

Enduroist Üye HASAN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HASAN AYDIN
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaşlar,

Arka amortisörü değiştirip eskisi elinde olan var mı?

Bana amortisör kasasının altındaki U plaka lazım olacak.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Herkese merhaba,

Geçen yıl bu zamanlar Transalp'imi satıp bir seneyi motorsuz geçirdikten sonra, artık bu kadar yeter deyip ani bir kararla gittim CRF aldım. İki haftadır falan kullanıyorum. Ufak tefek bakım işleri (gergi+amortisör keçeleri+rutin bakım vs.) vardı onları hallettim. Ek olarak ön cam taktım, çok ama çok fark etti. Motoru sevdim ama selesinde 50-60 km'den sonrası gerçekten ceza gibi. Bu seleyle ilgili bir öneriniz var mı? Dolgu vs. yaptıran var mı?

Ayrıca CRF ile ilgili bilmem gereken aklınıza gelen bir şeyler var mı? Motora bayağı yabancıyım aslında...

(319 sayfalık topic'i tarayamadım, belki de ikinci kez açıyorum aynı konuyu, kusura bakmayın)

Şimdiden teşekkürler!

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Emre merhaba gergi dediğin egzantrij zincir gergisi mi?
    Sele için cerrahi mudahale haric yapacak bisey yok ne yazık ki. Bi de deposu cok kucuk eziyet oluyor resmen...
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre merhaba gergi dediğin egzantrij zincir gergisi mi?
    Sele için cerrahi mudahale haric yapacak bisey yok ne yazık ki. Bi de deposu cok kucuk eziyet oluyor resmen...
    Evet, eksantrik zincir gergisi. Bunlarda sıkıntı yaratıyormuş galiba belli bir km'den sonra. Hafiften ses vardı, orijinaliyle değişti, şimdi iyi.

Valla dün 130 km yol yaptım sadece, bugün bile totosal etkilerini hissediyorum. Öyle diyeyim.

Cerrahi müdahale derken, sele yaptırmak diyoruz sanırım. Nereye yaptırmak lazım? Böyle olmayacak çünkü...

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Emre Selamlar,

Ben kendim koltuk döşemecisine yaptırdığım visco minder ve koyun postu ile uzun turlarda sorunu çözdüm. İllaki seleyi yaptırayım diyorsan Maslak oto sanayide yağmur döşeme ya da yine maslak oto sanayi de hasan turan doğru adres diye yazıldı forumda.

Ön amortisöre mutlaka çorap takmanı öneririm. Keçeler çok dandik ... sinek çamur yapışıp kuruyunca bile zedelenip kaçırma yapıyor. Senin istanbul çevresi turların meşhur bildiğim kadarı ile ... haber verirsen ben de eklemlenirim.

Sayfa 319 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 219269309315316317318319320321 SonuncuSonuncu