Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 321 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 221271311317318319320321
3,201 den 3,207´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

motorda bir sorun varsa ve o giderilirse, yada yağı kötüyse ve değişirse elbette bir miktarfark edecektir. ama sonuç değişmeyecek. motorun karakteri öyle. çokfazla beklentiye girmeden, güvenilir bir motor sürmek için crf. sonuçta ciddi bir seven kitlesi de var. belki birazda daha devirli de sürmelisiniz. bir de tabi ön ve arka dişlileri kontrol edin mutlaka. eğer önceki sahibi dişlilerle oynamışsa o da fark eder.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Üye Emrah Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Turan
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Serdar abi bilmiyorum yorumlar da ön dişli yi küçült arka dişli yi büyüt diye yorum alıyorum biraz kafam karıştı sert kalksın vites araları biraz uzun olsun istiyorum bu şekilde olabilir mi onu araştırmam lazım bilgisi olan kullanıcı yok sanırım Facebook ta bile 18 yorum aldım burada ya kimse yok yada tenezzül eden yok yada sattılar başka motora geçtiler galiba ama yinede sağol

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

ben CRF yi farklı dişliler kullanacak kadar sürmedim. ama sert kalksın ile vites araları uzun olsun birbirine ters söylemler. bu dediğin ancak motor gücüyle çözülür. motorun ön yada arka dişlisini değiştirmek, bu ikisi arasında ters orantılıdır. ben orjinal dişliden yanayım. diğerlerini deneyip görmen lazım. ön dişliyi küçültür yada arkayı büyütürsen, vitesler daha da kısalır. bunu genelde, motoru hep arazide sürecek olanlar yapar. bir de CRF nin hız ölçümünü tekerden değil kranktan yaptığını unutma. yani oranları değiştirirsen, hızı doğru ölçemeyeceksin.
    Vasıfsız Endurocu

4. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emrah Turan (02-05-2020)

Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

1. vitesin soluğu yetmiyor, 2. vites düşük hızlarda silkeliyor. Sürekli 1-2-1-2 yapmak gerekiyor şehir içinde. Biraz can sıkıcı bir durum.

Enduroist Üye Ulaş ANLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ulaş Anli
    Motosiklet
    HONDA CRF 250L RALLY
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhabalar.

2017 model Crf 250L Rally modelini alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Motor çok hoşuma gitti ilk deneyimde. Bodrumda aldım motoru ve direk sürerek Yatağan'a getirdim.
    Asfalt yolda yandan 90 derece yediğim çok şiddetli rüzgar dışında uzun yolda çok rahattı motor.
    Artçım olmadığı ve çok kilolu olmadığım için güç fazlasıyla yetti bana. Yüksek ve hafif oluşu sürüş keyfini fazlasıyla artırdı.
    Yalnız motor tek silindir ve 100 civarı kilometrede elciklerde titreşim var.
    Motor bacaklarımda ve pedlerde hiç rahatsız edici titreşim vermemesine rağmen elcik titreşimi 1 saatten fazla kesintisiz sürünce rahatsız etti. Acaba bu titreşimi nasıl azaltabilirim?
    Gidon elcik veya lastik değiştirerek mi bu durumu azaltabilirim?
    Gidon orjinal fakat lastikler yeni alınmış metzeller sahra 3 orjinal IRC tırtıklı lastik değil. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Ulaş ANLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.

2017 model Crf 250L Rally modelini alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Motor çok hoşuma gitti ilk deneyimde. Bodrumda aldım motoru ve direk sürerek Yatağan'a getirdim.
    Asfalt yolda yandan 90 derece yediğim çok şiddetli rüzgar dışında uzun yolda çok rahattı motor.
    Artçım olmadığı ve çok kilolu olmadığım için güç fazlasıyla yetti bana. Yüksek ve hafif oluşu sürüş keyfini fazlasıyla artırdı.
    Yalnız motor tek silindir ve 100 civarı kilometrede elciklerde titreşim var.
    Motor bacaklarımda ve pedlerde hiç rahatsız edici titreşim vermemesine rağmen elcik titreşimi 1 saatten fazla kesintisiz sürünce rahatsız etti. Acaba bu titreşimi nasıl azaltabilirim?
    Gidon elcik veya lastik değiştirerek mi bu durumu azaltabilirim?
    Gidon orjinal fakat lastikler yeni alınmış metzeller sahra 3 orjinal IRC tırtıklı lastik değil. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.
    En ucuz opsyon titresime alismak. Gidona kum dolduranlar var is goruyormus. Ozel gidon topuzlar varmis piyasada, veya bunun gibi bisey alabilirsin:

https://www.advdesigns.com/roxanhari...viewfullsite=1

Enduroist Üye Ulaş ANLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ulaş Anli
    Motosiklet
    HONDA CRF 250L RALLY
    Marka
    Honda

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En ucuz opsyon titresime alismak. Gidona kum dolduranlar var is goruyormus. Ozel gidon topuzlar varmis piyasada, veya bunun gibi bisey alabilirsin:

https://www.advdesigns.com/roxanhari...viewfullsite=1
    Teşekkürler tavsiyeler için. İnternette Metzeller Tourance lastiklerin faydası olduğunu söylüyorlar ama o biraz pahalı bir opsiyon. Kum olayı iyiymiş

Sayfa 321 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 221271311317318319320321