Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye şafak ilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    şafak ilgin
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

1200 de olsa insna el emeği göz nuru istiyo

bu arada ledleri koymak için bir alternatif sunabilirim. daha önce benim dakara 4 adet yapıp taktığım led farlarda olduğu gibi...

bir alüminyum küpeşte yapan yere gidip 50mm ya da 45mm boru istiyosun, istediğin ölçüde hemen kesip kesilen çapaklı kısımlarına polisaj yapabiliyolar. arkasına da aynı ebat için tapa alıyosun sıcak silikonla da bunu kapadığın an olay bitiyo.

hatta arzu edersen, bu korkuluk ve küpeştelerin merdiven ya da balkonlara montajında kullandıkları alüminyum ayakları da var ve açılı, gidip deneyebilirsin. ikamet adresini söylersen seni bu firmalardan birine yönlendirebilirim..

şimdiden kolay gele, güzel bir uğraştır
    Sami Safak ILGIN Arh+
    532 638 31 18
    BMW R1200 GS
    BMW F650 GS DAKAR

2. şafak ilgin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (28-03-2013),Engin Delipınar (28-03-2013),Kemal Sevinç (28-03-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Hiç duymadigim için birşey diyemeyeceğim ama 15w ta oldukça az geldi. İyi araştırmak, kullanan bulmak lazım.
    Ozaman al 2 tane tak sislerin içine canavar

4. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AtagünTERZİ (29-03-2013)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı KARTAL57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu arada ledleri koymak için bir alternatif sunabilirim. daha önce benim dakara 4 adet yapıp taktığım led farlarda olduğu gibi...

bir alüminyum küpeşte yapan yere gidip 50mm ya da 45mm boru istiyosun, istediğin ölçüde hemen kesip kesilen çapaklı kısımlarına polisaj yapabiliyolar. arkasına da aynı ebat için tapa alıyosun sıcak silikonla da bunu kapadığın an olay bitiyo.

hatta arzu edersen, bu korkuluk ve küpeştelerin merdiven ya da balkonlara montajında kullandıkları alüminyum ayakları da var ve açılı, gidip deneyebilirsin. ikamet adresini söylersen seni bu firmalardan birine yönlendirebilirim..

O 50mm'lik borunun içi 45mm diye biliyorum. O boruyu kullanmak isterseniz için biraz traşlayıp 47-48 mm olmasını sağlamalısınız çünkü 3'lü led pcb ve bu pcb'nin arkasına alüminyum soğutucu koyarsanız 45mm yeterli olmuyor. Ama siz zaten alüminyum boru kullanacağım için soğutucuya gerek yok derseniz borunun içinin 45-46mm olması yeterli olacaktır.

Bu arada ben kendi sis farlarımı yapmadan önce neler kullanabilirim diye düşünürken 50mm'ilk pimaş pilastik borunun da kullanabileceğini farketmiştim Aklınızda olsun

Enduroist Kıdemli Üye şafak ilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    şafak ilgin
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Benim aldığım ledler 50mm idi, ama zaten arkasındaki soğutucusu 45 mm felan. Yani boruya tam oturuyo. Led mekanizma da boruya sıfıra sıfır oturduğu için sokıntı kalmıyor, nasılsa ledin ön tarafı kapalı be su geçirmiyor
    Sami Safak ILGIN Arh+
    532 638 31 18
    BMW R1200 GS
    BMW F650 GS DAKAR

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Soğutucu ve pcb ile tam oturduysa süper olmuş.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Alıntı engindelipinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O 50mm'lik borunun içi 45mm diye biliyorum. O boruyu kullanmak isterseniz için biraz traşlayıp 47-48 mm olmasını sağlamalısınız çünkü 3'lü led pcb ve bu pcb'nin arkasına alüminyum soğutucu koyarsanız 45mm yeterli olmuyor. Ama siz zaten alüminyum boru kullanacağım için soğutucuya gerek yok derseniz borunun içinin 45-46mm olması yeterli olacaktır.

Bu arada ben kendi sis farlarımı yapmadan önce neler kullanabilirim diye düşünürken 50mm'ilk pimaş pilastik borunun da kullanabileceğini farketmiştim Aklınızda olsun
    Elimde bir plastik parça var ama ısınma durumundan dolayı onu kullanmak istemedim, ısınınca gevşer düşer falan diye.

Alıntı KARTAL57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Başta bende bir sucuya gidip su borusundan mı kestirsem demiştim. Sonra koltuk ayağı falan derken sizin dediğiniz çok daha mantıklı geldi hemde kendi ayaklarıyla yapınca çok iyi olur. 300 derece ısıya dayanıklı silikon almıştım onuda kullanabilirim.

Yalnız ucu açık olursa benim ledler ıslanabilir o yüzden önüne bir de cam tutturmak lazım.

Konuyla ilgili hazır tasları bulabileceğim yer konusunda Tamer Bey sağolsun bilgi verdi ama insanın kendi yaptığı başka oluyor.

Adres olarak Sahrayı cedid / Yeni sahra taraflarındayım birde adres verirseniz mükemmel olur

Konuyuda çok dağıttım sanırım ama kusura bakmayın yeni farkettim
    Konu Kemal Sevinç tarafından (28-03-2013 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı 07070 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde bir plastik parça var ama ısınma durumundan dolayı onu kullanmak istemedim, ısınınca gevşer düşer falan diye.

Başta bende bir sucuya gidip su borusundan mı kestirsem demiştim. Sonra koltuk ayağı falan derken sizin dediğiniz çok daha mantıklı geldi hemde kendi ayaklarıyla yapınca çok iyi olur. 300 derece ısıya dayanıklı silikon almıştım onuda kullanabilirim.

Yalnız ucu açık olursa benim ledler ıslanabilir o yüzden önüne bir de cam tutturmak lazım.

Konuyla ilgili hazır tasları bulabileceğim yer konusunda Tamer Bey sağolsun bilgi verdi ama insanın kendi yaptığı başka oluyor.

Adres olarak Sahrayı cedid / Yeni sahra taraflarındayım birde adres verirseniz mükemmel olur

Konuyuda çok dağıttım sanırım ama kusura bakmayın yeni farkettim
    Ben bu ledleri kendime yaptıktan sonra şirkette bir abim de 50'lik pimaş kullanıp yaptı ve bir sorun olmadı hala kullaıyor. Senin ledlerin lensi hiç mi yok yoksa tekli lens mi kullandın? Aşağıdaki şekilde 3'lü lens kullanabilirsin;

10. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kemal Sevinç (28-03-2013)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

bendekiler tekli lensli 3 ünde de ayrı ayrı ama bu resimdeki gibi bulursam sanırım cama falan gerek kalmaz çok daha iyi olur. Ben bunu bulayım en iyisi

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

daha önceki motoruma yaptıgım bir örnek fikir açısından.

ışık durumu

devre durumu

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

bu'da son yaptıgım hazır grup ledler,

f 650 gs'ye taktıgım grup ledler ve su geçirmes düğmeler

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu