Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Standart Radar uygulamalari

Ride Turkey den arkadasim Ali Hakan OZTAHTACI dan Alintidir
    Hadi bakalım tüm sürücülere hayırlı olsun....

(15.Mart.2013 tarihli Hürriyet Gazetesi web sayfasından alıntıdır.)

Radar uygulamasında önemli değişiklikler
    15 Mart 2013

e-posta

Otoyollardaki radar uygulamalarında değişikliğe gidiliyor. Mevcut sistemde 8 saat olan radar kontrolleri 24 saate çıkarılacak, radarla hız denetimlerinde kullanılan seyyar radar ikaz levhası uygulaması da kaldırılacak. Ayrıca otoyollardaki denetimler de çevirme ekibi olmadan gerçekleşecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarının neden olduğu kayıpların istenilen oranda azaltılamaması üzerine trafik denetimlerinde, yeni yöntemler uygulama kararı aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in onayladığı “Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Eylem Planı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yapacağı çalışmalar” konulu genelgeye göre, 2020 yılına kadar trafik kazası sonucu ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.

Bu hedefe ulaşılması amacıyla geçen yıl başlatılan çalışmalara rağmen trafik kazalarının neden olduğu kayıpların istenilen oranda azaltılamaması üzerine, mevcut denetim yöntemleri yeniden gözden geçirildi.

İKAZ LEVHASI KALDIRILIYOR

Son yıllarda meydana gelen trafik kazalarının analizini yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, ölümlü ve yaralamalı kazalara neden olan aşırı hız gibi trafik kuralı ihlallerinin, seyyar radar ikaz levhaları ve devamında ekiplerin bulunduğu bölgelerde yapılmadığını ancak bu levhaların ve trafik ekiplerinin olmadığı bölgelerde ise sürücülerin başta hız olmak üzere birçok trafik kuralını ihlal ederek, kazalara neden olduğunu belirledi.

Bunun üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riskini artırmak ve tüm karayolu güzergahlarında başta hız ihlali olmak üzere trafik kurallarına uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla radarla hız denetimlerinde kullanılan seyyar radar ikaz levhası uygulamasına son verdi.

24 SAAT KONTROL

Mevcut sisteme göre, günlük her bir radar aracıyla gündüz 5 saat, gece ise 3 saat olmak üzere toplam 8 saat hız denetimi yapan trafik birimleri, bundan sonra 24 saat hız kontrolleri yapacak.

Hız denetiminin yüzde 50'lik bölümü, şehir içi ve dışı yollarda, gece ve gündüz seyir halinde çevirme ekibi olmadan, diğer yüzde 50'lik bölümü ise sabit ve çevirme ekibiyle birlikte yapılacak. Otoyollardaki denetimler de çevirme ekibi olmadan gerçekleşecek.

Hız denetiminde görev alan radar ekiplerinde akaryakıt kısıtlamasına ise gidilmeyecek.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

2. Hakki Orun güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (16-03-2013),Aras Acer (16-03-2013),BUGRA TURK (16-03-2013),BülentToygartepe (20-05-2013),Dr Ahmet Kemal Güler (18-03-2013),İlhanESİRCİ (16-03-2013),Sonat BAŞPINAR (16-03-2013),UgurKaptan (13-05-2013),Yusuf YÜCE (16-03-2013)

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Kısaca anladığımı anlatayım;
    Devlet hiçbir zaman yeni bir yasal düzenleme veya uygulamayı gerçek anlamıyla vatandaşa anlatmıyor, hep arkasında saklanmış gizlenmiş birşeyler var.'' Ben bu işi sevdim vatandaşı kaz gibi yolmaktan zevk alıyorum '' dese ağır olmakla beraber dosdoğru bir ifade olacak. Dünyanın hiçbir ülkesinde bütçe gelirlerine para cezaları konmaz.
    Cezanın amacı pişmanlık ve ıslah'tır. Para cezası ile ıslah edemeyeceğimiz belli bir kesim vardır ve bitmeyecektir. Yıllarca ölümlü trafik kazalarında en fazla üç ay yatar çıkardı suçlu, şimdi taammüden adam öldürme ile yargılanıyorsunuz.

Aramızda motosikleti hobi için kullanan % 90 gibi bir çoğunluk olduğunu geri kalanın % 10 unun ticari gerekçelerle kullandığını tahmin ediyorum, ama hepimiz otomobil de kullanıyoruz. Bunun dışında kıçı sele görmemiş otomobil ve diğer araç sürücüleri var ya asıl potansiyel tehlike onlardır, bizim kadar dikkatli değiller iddia ederim. Gerekçesi ise sorunun içinde gizli neredeyse, biz motorcular eğitimliyiz hala da eğitiliyoruz. Ama ehliyeti nasıl cebine koyduğu belli olmayan bir sürü cahil cühela ortalıkta fink atıyor.
    Sen devlet olarak ölümlü kazaları azaltmak istiyorsan, ateşin kaynağına söndürücüyü sık ne işin var alevlerin üstüne üstüne sıkıyorsun evet devletin yaptığı aynen budur, kaza sonucu ölenlerin sırtından para toplamak çok yakışıksız ve haksız bir uygulama. Al bakayım 5 yılda bir adamı geri çek bir daha sınav yap ve hizmet içi eğitimden geçir mevcut sürücüleri rehabilite et, para cezası değil hürriyeti bağlayıcı ceza ver. Yoksa oturduğun yerden kameraya takılana, cezayı kesmek, köşe başlarına memuru dikip eline makbuz tutuşturup bir sırtına kamçıyı vurup her gün bir koçan bitecek demek devletin bu işi sevdiğini gösterir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

4. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 11 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (16-03-2013),Aras Acer (16-03-2013),Armağan ÖZTÜRK (16-03-2013),AtagünTERZİ (16-03-2013),Berkant Rodoplu (12-05-2013),BülentToygartepe (20-05-2013),Dr Ahmet Kemal Güler (18-03-2013),Ersin Gül (11-04-2013),omercem (18-03-2013),Osman Somuncu (16-03-2013),UgurKaptan (13-05-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısaca anladığımı anlatayım;
    Devlet hiçbir zaman yeni bir yasal düzenleme veya uygulamayı gerçek anlamıyla vatandaşa anlatmıyor, hep arkasında saklanmış gizlenmiş birşeyler var.'' Ben bu işi sevdim vatandaşı kaz gibi yolmaktan zevk alıyorum '' dese ağır olmakla beraber dosdoğru bir ifade olacak. Dünyanın hiçbir ülkesinde bütçe gelirlerine para cezaları konmaz.
    Cezanın amacı pişmanlık ve ıslah'tır. Para cezası ile ıslah edemeyeceğimiz belli bir kesim vardır ve bitmeyecektir. Yıllarca ölümlü trafik kazalarında en fazla üç ay yatar çıkardı suçlu, şimdi taammüden adam öldürme ile yargılanıyorsunuz.

Aramızda motosikleti hobi için kullanan % 90 gibi bir çoğunluk olduğunu geri kalanın % 10 unun ticari gerekçelerle kullandığını tahmin ediyorum, ama hepimiz otomobil de kullanıyoruz. Bunun dışında kıçı sele görmemiş otomobil ve diğer araç sürücüleri var ya asıl potansiyel tehlike onlardır, bizim kadar dikkatli değiller iddia ederim. Gerekçesi ise sorunun içinde gizli neredeyse, biz motorcular eğitimliyiz hala da eğitiliyoruz. Ama ehliyeti nasıl cebine koyduğu belli olmayan bir sürü cahil cühela ortalıkta fink atıyor.
    Sen devlet olarak ölümlü kazaları azaltmak istiyorsan, ateşin kaynağına söndürücüyü sık ne işin var alevlerin üstüne üstüne sıkıyorsun evet devletin yaptığı aynen budur, kaza sonucu ölenlerin sırtından para toplamak çok yakışıksız ve haksız bir uygulama. Al bakayım 5 yılda bir adamı geri çek bir daha sınav yap ve hizmet içi eğitimden geçir mevcut sürücüleri rehabilite et, para cezası değil hürriyeti bağlayıcı ceza ver. Yoksa oturduğun yerden kameraya takılana, cezayı kesmek, köşe başlarına memuru dikip eline makbuz tutuşturup bir sırtına kamçıyı vurup her gün bir koçan bitecek demek devletin bu işi sevdiğini gösterir.

aynen Yusuf abiye katılıyorum, bu işin tek çözümü eğitim eğitim eğitim, ama önce kontrol edecek olan görevlilerin eğitimi beyinleri değiştirilmeliki kontrol edilenin eğitimini sorgulayabilsin gene ama diyeceğim önce kuralları koyanların, kanunları ve yönetmelikleri çıkaranların eğitimleri ve beyinleri değitirlmeli diyeceğim ama kısa zamanda bu pekde mümkün gözükmüyor ne yazık ki

6. ErkanDEVRİM, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-03-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Yusuf'a katılıyorum,amaç sadece vatandaşa tuzak kurup söğüşlemek!..
    Ben bu yaşıma kadar ,son yıllardaki gibi ;devletin,kurumların,şirketlerin,bankaların vatandaşı soyduğu-sömürdüğü bir dönem hatırlamıyorum..Üstelik kimi kime şikayet edeceğimiz merciler de yok!...
    Konu Osman Somuncu tarafından (16-03-2013 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.

8. Osman Somuncu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (16-03-2013),Armağan ÖZTÜRK (16-03-2013)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Anladığım kadarıyla hepimiz gereksiz uygulamaların ve caydırıcı ikazların sadece belirli bir kesimi bağladığı düşüncesine varıyoruz. Devlet, para kazanmak için kendi uygulamalarını yürürlüğe koyuyor. İnsana yönelik ve can güvenliğine yönelik hiç bir çaba harcanmıyor. Hesaplarına bakarak kazaların önüne geçemediklerini yeni mi anlıyorlar. Hepinizin düşüncesine katılıyorum. Maalesef yetkili bir merci bulmak mümkün değildir. Ehliyet alma koşulları halen aynı şekilde devam ediyor. Parası olan eğitim almadan da ehliyet sahibi olabiliyor. Sıradan birini çıkartıp sokakta bulunan herhangi bir işaret levhasını gösterin inanın hiç bir fikir yürütemeyecek ve ne olduğunu anlamayacaktır. Fakat kurnazlığı tüm trafik kurallarını ihlal edecek kadar bilgiye sahiptir... Bilgi paylaşımı için teşekkür ediyorum.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

10. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (16-03-2013)

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Motorlara hapsedilen hız limitlerini de adam gibi düzenleseler iyiydiii
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Üye Murat Korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Korkmaz
    Motosiklet
    V-Strom
    Marka
    Suzuki

Perşembe günü Ankaraya giderken iki kez otobandaki radarla gözgöze geldik muhtemelen hız sınırını aşmıştım ama çevirmediler hayra mı yormalı

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı mkz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Perşembe günü Ankaraya giderken iki kez otobandaki radarla gözgöze geldik muhtemelen hız sınırını aşmıştım ama çevirmediler hayra mı yormalı
    Habere göre durdurma bile kalkmış ya,plakana yazmış olabilirler!..

Enduroist Üye Murat Korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Korkmaz
    Motosiklet
    V-Strom
    Marka
    Suzuki

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Habere göre durdurma bile kalkmış ya,plakana yazmış olabilirler!..
    kısmet artık abi

Enduroist Katılımcı Üye Özgür UZUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhammet Özgür UZUN
    Motosiklet
    F650GS 2005
    Marka
    Bmw

Yandık ki ne yandık
    Motosiklet "Özgürlük" tür...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu