Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Standart 2 Çok Faydalı Ürün

Değerli forumdaşlar son zamanlarda detailing işiyle epey ilgilendiğimden kullanılan malzemelerin arasından iki tanesini önermek istedim. Şöyle ki : Motorucuğumu geçen sezonun kirleri ve pasağıyla üstüne birde kışın balçığıyla uzun bir süre yatırdığımdan geçenlerde bir detaylı temizliğe girişeyim dedim. Daha önce jantlara deterjan ve fırça ile girişirdim olmadı yağ çözücü belki başka bir iki kimyasal kullanırdım ( gazyağı vb) Bu sefer aşağıdaki ürünü aldım ve uyguladım, Allahım bunca zaman boşuna kendimi yormuşum dedim, arabada jantlarım hadi çok kirli değildi basit bir yıkamayla geçerdi ama tel jantlarımdaki kirler öyle böyle değildi. Sonuçta pırıl pırıl oldu, sezona parlayarak girdi. Sık bekle ve yıka diyor ama benim jantlarda bir sigara içimi bekledikten sonra ufak bir fırçayla bir gezinmem gerekti ama sonuç mükemmel. Asidik bir ürün olmadığından başkaca parçalarda da ufak denemeler yaparak kullanılabilir. Fiatı Bauhaus ta 12 Tl ye düşmüş

Uyguladıktan sonra mor bir renk alıyor esasen sarı renkte. Bu süreçte disklerin üstüne sıçratırsanız üstünde mor renkli bir jelibon tabakası oluşuyor endişeye gerek yok suyla hemen durulanıyor.

Bir diğer ürün ise benim korumalı pantolona ve montuma uygulayacağım nano kaplama, Uygulaması kolay ve dayanıklı. Kaç yıkama gider bilmiyorum ancak diğer laminasyonlar bile birkaç yıkama dayandığına göre boşuna dünya para vermeye gerek yok bence. Uygula ve su iticiliği kazansın malzeme. Tabi su direncinin bir yağmurluk gibi olmasını beklemek yanlış olur ama hafif çiselediğindede çantadan yağmurluk yada içlik devşirmeyi bertaraf eder. Ürünün bir diğer iyi tarafı da %100 yerli oluşu. Fiyatlar üzerinden detailing forumlarına üye olanlara ayriyeten %25 indirim uyguluyorlar haberiniz ola. bizim foruma da uygularlar bence.

Son olarak her iki şirketle ve ürünle bir bağım yoktur .
    Konu Davut Yüksel tarafından (21-03-2013 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

2. Davut Yüksel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

MelihUlubilgen (21-03-2013),Suat Dayangaç (21-03-2013)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Davut bu su geçirmez ürünü denedinmi yoksa sadece yazılanlarımı okudun ?
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Melih abi ürünü sipariş ettim, arabaya uygulayacağım kalanı ile de pantolona uygulama yapacağım bakalım etkisi nasıl olacak.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Arkadaşlar, bir faydalı ürün de benden. Hatta ufak bir operasyonla daha da faydalı hale getirdim. Geçenlerde motomax'tan x rider marka bacaklar için rüzgarlık aldım. Resmini yüklemeyi beceremedim ancak vaziyet şu. Boru şeklinde 2 parçadan oluşan ve cırtlarla üstten kemere ve arka cepheden kendine sabitlenen bu rüzgarlık son derece pratik ve topcase de fazla yer kaplamıyor. Malzemeyi giymek için ayakkabı veya botu çıkarmak gerekiyordu çünkü ayakkabı ile birlikte boğazdan geçmiyordu. Ben boru gibi olan bu parçayı uzunlamasına keserek dikdörtgen bir kumaş parça haline getirdim. Kumaş derken içi kapitoneli dışı polyesterimsi bir kumaş. Kestiğim yere de overlok çektirererk sökülmesini önledim. İhtiyacım olduğunda çantadan çıkartıp bacaklarıma sarıyorum, arkadan kendine ve yukarıdan kemerden sabitliyorum. Giymesi ve çıkarması yaklaşık 30 saniye. x rider pantolon diye gogılda aratırsanız benim yüklemeyi beceremediğim resmi bulabilirsiniz. Üstelik sadece 49 tl.
    Konu EnginATASOY tarafından (21-03-2013 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı davutyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih abi ürünü sipariş ettim, arabaya uygulayacağım kalanı ile de pantolona uygulama yapacağım bakalım etkisi nasıl olacak.
    Davut sonucu merakla bekliyorum asıl soru şudur:kumaşın buruşan yerlerinde su geçirmezlik devam ediyormu ??
    B RH +
    0532 312 68 18

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı enginE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bir faydalı ürün de benden. Hatta ufak bir operasyonla daha da faydalı hale getirdim. Geçenlerde motomax'tan x rider marka bacaklar için rüzgarlık aldım. Resmini yüklemeyi beceremedim ancak vaziyet şu. Boru şeklinde 2 parçadan oluşan ve cırtlarla üstten kemere ve arka cepheden kendine sabitlenen bu rüzgarlık son derece pratik ve topcase de fazla yer kaplamıyor. Malzemeyi giymek için ayakkabı veya botu çıkarmak gerekiyordu çünkü ayakkabı ile birlikte boğazdan geçmiyordu. Ben boru gibi olan bu parçayı uzunlamasına keserek dikdörtgen bir kumaş parça haline getirdim. Kumaş derken içi kapitoneli dışı polyesterimsi bir kumaş. Kestiğim yere de overlok çektirererk sökülmesini önledim. İhtiyacım olduğunda çantadan çıkartıp bacaklarıma sarıyorum, arkadan kendine ve yukarıdan kemerden sabitliyorum. Giymesi ve çıkarması yaklaşık 30 saniye. x rider pantolon diye gogılda aratırsanız benim yüklemeyi beceremediğim resmi bulabilirsiniz. Üstelik sadece 49 tl.
    Engin Motomax'da bulamadım..
    B RH +
    0532 312 68 18

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

nasiol olayini bende takpteyim sonuclari dort gozle bekliyorum abi.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bekliyelim görelim..
    B RH +
    0532 312 68 18

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı motorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin Motomax'da bulamadım..
    Motomax'ın web sitesinde yok ancak mağazada var.

http://www.motoaksesuari.com/cats.as...olonlar&aks=63

sitesinde ki 46 liralık ürün. Resmini yükleyemiyorum. Gerçekten kullanışlı ve kaliteli. Bir de benim yukarıda yazdığım değişikliği yaparsanız daha da kullanışlı hale geliyor. Aksi takdirde giyip çıkarmak için ayakkabıyı da çıkarmak gerekiyor.
    Konu EnginATASOY tarafından (21-03-2013 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.