Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 25´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Sadece bu iki model ile sınırlı değil ki. Honda ile BMW nin kapışması bir cok motor hacminde ve bir cok motosiklet türünde devam ediyor. 650-700 cc de, 1000-1150-1200 cc de, 1600-1800 cc de, enduroda, touring de vs...

Benim gözlemime göre genel olarak; BMW sürüş dinamikleri konusun da biraz daha iyi makinalar yaparken Honda dayanikliklik, uzun ömür ve sorunsuzluk konusunda daha başarılı modeller ortaya koyuyor gibi.

Ben temiz ve 2004 sonrası Varaderoyu 1150 gsye tercih edebilirim.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece bu iki model ile sınırlı değil ki. Honda ile BMW nin kapışması bir cok motor hacminde ve bir cok motosiklet türünde devam ediyor. 650-700 cc de, 1000-1150-1200 cc de, 1600-1800 cc de, enduroda, touring de vs...

Benim gözlemime göre genel olarak; BMW sürüş dinamikleri konusun da biraz daha iyi makinalar yaparken Honda dayanikliklik, uzun ömür ve sorunsuzluk konusunda daha başarılı modeller ortaya koyuyor gibi.

Ben temiz ve 2004 sonrası Varaderoyu 1150 gsye tercih edebilirim.
    Ata bence sen Falcon dan sonra Nc 700 x almalısın Varaderoya atlarsan şehir içinde eskisi kadar kullanmayacaksın, e Ankara nın sezonu da malum kısa sadece uzun yolda yada haftasonları kullanacağın bir makina seni üzer. Konuyu dağıttıysam affola

3. Davut Yüksel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AtagünTERZİ (08-05-2013)

Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Üç tane 1200 GS, bir Varadero Kerpe'ye gittik. Varadero'yu kullanan doktor arkadaş oldukça tecrübeliydi. Benim toplam tecrübem 3000 km idi (son 1000 GS ile). Şile, Ağva üzerinden %95 asfalt yollardan, sahilden gittin Kerpe'ye. Dönüşte Varadero sürücüsü arkadaş "Lütfen normal yollarda ve otobandan dönelim İstanbul'a" dedi. Ki Varadero'sunu uzun süredir kullanıyordu. Eğer asfalt ve otobanda gezecekseniz GS almayabilirsiniz...

Haddim olmayarak...

Hayırlı kararlar dilerim,

Osman

5. Osman Sevil, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

çağdaş özyiğit (03-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Eğer üzerinde taşıt gitsin diye yapılmış bir yol varsa ki bu asfalt, toprak, taş, parke, mıcır, aklına ne geliyorsa, gs'in gittiği her yerde varadero da gider. Hatta kullanıcıya bağlı olarak gs'in gitmediği yerde de gider. Eğer girilmemiş güzergahlarda macera arayacaksan, üstelik bunu sıkça yapacaksan gs ağır basar. Ama asıl konu şu. 1150 gs düşündüğüne göre ve bu motor artık üretilmediğine göre 2.el alacaksın. O zaman aynı paraya hangisi daha az kmli, yüksek model ve bakımlı ise onu al. Bu duruma göre sonuç varadero.
    Konu EnginATASOY tarafından (07-04-2013 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı davutyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ata bence sen Falcon dan sonra Nc 700 x almalısın Varaderoya atlarsan şehir içinde eskisi kadar kullanmayacaksın, e Ankara nın sezonu da malum kısa sadece uzun yolda yada haftasonları kullanacağın bir makina seni üzer. Konuyu dağıttıysam affola
    Abi haklisin. Zaten su sıralar degisim düşündüğümden değil, 1150 mı varadero mu noktasında Varaderoyu tercih edebileceğime dair bir fikirdi. Su anda falconumla gayet iyi geçiniyoruz

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123