Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Gerçekten vara enduro değildir. Bizim ülke şartları ve yolları için aslında boy problemin yoksa en ideal motordur. Bir tur motorudur ama ön lastik güzel bir şekilde 19'' dir honda servis güzelliği vardır problem çıkarmaz. Frenler çok iyidir ama çok yakar. Konforludur.
    İşte tüm bunları 10 yada 20 ile çarptığında gs e ulaşırsın.
    Çok uç farklar bence gs in mükemmel dengesi, gs in daha az yakması,şaft ve telelever sistemidir. Bunlar çok önemli özelliklerdir ve başka motorlarda yok.
    Ben şimdi kısmet olursa 94 model 1100 gs alacağım. Daha önce(param varken) 1150 rt 1200 gs ve adv kullandım. Şimdi bu şartlarda param ancak 1100 gs almaya yetiyor ve gözü kapalı alıyorum. Özellikle şaft , denge, tork, abs ve telelever bağımlılık yapan özellikler. Alışınca vazgeçemiyorsun.

2. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

çağdaş özyiğit (01-04-2013)

Enduroist Katılımcı Üye gokhanduzalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gokhan Duzalan
    Motosiklet
    Bmw F650GS Dakar
    Marka
    Bmw

2003-2004 1150gs in dadindan yenmez

4. gokhanduzalan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

orhan duman (07-04-2013)

kt
    Guest

98-99 model 1100 gs.asıl tadından yenmiyecek makinalardır.kapitalist dünyanın ürettiği son sağlam makinalar.

6. kt, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Volkan YILMAZ (31-03-2013)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Bilgi amaçlı soruyorum. Her iki motoru da kullanmadım. Ancak dışarıdan gözlemim olarak sanki Varadero daha dayanıklı bir motormuş gibi geliyor. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?
    Ayrıca Varaderocu kimse yok mu yahu? Onların da yorumlarını dinlesek güzel olur. Çünkü hem fiyat hem de klasman bakımından karşılaştırılması gereken modeller bunlar. Tecrübelere dayalı yorumlar bizlere ışık tutacaktır.

Enduroist Üye Oğuz BELELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz BELELİ
    Motosiklet
    Karadul XL 1000
    Marka
    Honda

Selamlar,

İşlerimin yoğunluğundan sebep pek yazamıyorum, aslında siteyi takip ediyorum fakat yeni arayüze geçtiğimizden beri, siteye mobil mesaj atmama izin vermiyor,

neyse,

GS hakkında uzun uzun yorum yapacak kadar tecrübeye sahip değilim, sadece dengeli, güvenli ve küçük hataları absorbe eden nitelikte olduğunu görecek kadar kullandım,
    Fakat Varadero'yla bir süredir sevişiyoruz ve Vara için diyebilirim ki,
    kesinlikle ufak adamın harcı değil, düşük hız ve dar manevralarda hemen yıkılıyor. 1.92 cm. 110 kg. ve nispeten formda biri olarak 3 defa olduğu yerde yatırdım.
    Bunun yanı sıra, 1100-1150-1200 GS lerle ne kadar offroad yapılıyorsa bence hiç geri kalmaz, zira dün bol çamur, su, taşlık, oldukça kötü arazi koşullarında test ettim.
    Tek sorun ağırlığı çamura batırırsanız çıkartmak için kondüsyon istiyor bu demek değil ki GS ler istemiyor.
    Arada muhakkak teknik farklar var ama bence uçurum yok, yakıt konusu yıllarca race kullanmış ve yüksek yakıtın ne demek olduğunu bilen biri olarak Vara'nın çok yakmadığını iddia edebilirim,
    son 5.000 km. de artçılı yada tek, her koşulda 5,7 lt/100 km. ortalama ile yakıyorum.
    Vara'yı tercih etmemdeki en büyük etken, Honda servis&yedek parça bulunabilirliği ve fiyatlarıydı,
    (Geçenlerde İz TV de Nasuh Mahruki'nin Hindistan gezisi vardı, 4.500 m. lerde zor şartlarda 6 motor (yerel kiralama) Budist tapınaklarını geziyorlardı, Orada şunu söylediler GS ler ile bu yolu asla yapamazdık)
    Bence GS le de enduro - offroad yapmak Vara kadar zor, her iki seri de ağırlıklı asfalt ve touring kullanıma uygun,
    bu iki modelin kullanıcıları çıkıp diyebilir mi ki , diz boyu çamura giriyoruz, dereleri aşıyoruz, taş kaya rampaları aşıyoruz, bence hayır ,
    yine bence, günlük kullanımda GS ile Vara arasında yapabilirlik açısından hiç fark yok,
    Vara'nın ağırlık merkezinin orta üst konumda olması belki GS ile viraj kabiliyeti arasında fark yaratabilir, zira 220 km/h ile viraja girmek için Vara GS almıyoruz.

Özetle, kemikli, sağlam, her açıdan ucuz ve 2. eli kuvvetli olan bir motor aranıyorsa Vara her zaman listede yerini almalı,

şimdilik aklıma gelenler bunlar,
    "Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.R.

9. Oğuz BELELİ güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (31-03-2013),AtagünTERZİ (01-04-2013),çağdaş özyiğit (01-04-2013),MustafaTemimhan (31-03-2013),Okan YILDIRIM (01-04-2013),Uğur Yönet (30-10-2013)

Enduroist Üye çağdaş özyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağdaş özyiğit
    Motosiklet
    R 1200 GS - FJS600 ABS
    Marka
    Bmw

Arkadaslar hepinize tesekkur ederm bilgilerinizi tecrubelerinizi paylastiginiz icin..
    Yazilanlardan cikan sonuc kesinlikle gs ust siraya cikiyor..
    Ufak tefek kisiye gore ayrimlar tarz ve zevk degisiklklernden oturu elbetteki olacaktir.. benim boyum 1.85 ve 85 kiloyum ne gs nede varaderoyu tutmada kesinlikle problemim olmaz ama tabikide herkesin bildigi uzere bunlar bi cross degil bununda zaten herkes farkinda ve kimse kalkip bole bir makineyle offroad yapmaz toprak veya asfalt zeminde boyu daha dogrusu bacak boyu kurtaran bir surucuye sorun ckarmaz ama is bi camurun veya derenin ortasndan gecmek ise burda tamamen tecrube konusur buda enduro veya motorsiklet tecrubesi degil offroad dger bi degimle arazi tecrubesi devreye girer o camurun veya derenin neresinden kacinci vites ve hangi acida surus pozisyounda girceginizi bilemezseniz is sansa kalr...
    Diger bi hususda cantalarin yere degmesi veya degdirecek kadar viraja girilmesi konusuda illaki 170 km suratle girilmis demek degildir virajin keskinligiyle orantili 60 km suratle bile cantalarin degmesi soz konusu olabilir... Ama problem cantalarn degmesi degil zatn yoldaki dalgalanma ve kuck bozkluklarin suspansiyon tarafndan karsilanip minimuma indirmesi.. Elbetteki nekadar iyi olursa olsun biyerde gs'de olsa tehlike yaratacaktir ama onemli olan nekadar ust seviyelere kadar cizgisini koruyanin oldugunu bulmak zaten..
    1200 rt'ye bnmedigim icin yorum yapmam pek mantikli olmaz ama gordugum uzere tahmin ediyorumki yapisi itibariye rt'nin suspansiyon sistemi gs'den daha sertdir diye tahmin ediyorum..

Yusuf abicim dedigin gibi BMW acik ara onde bakalim bu sonucu curutebilecek tecrubelere sahip bi arkadasimiz cikacakmidir..?

Buarada mobilden baglandigim icin ufak tefek yazim hatalarim olduysa kusura bakmayin..

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı cagdas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .. benim boyum 1.85 ve 85 kiloyum ne gs nede varaderoyu tutmada kesinlikle problemim olmaz
    bi tanidigim, kendisi 185 cm civarinda 120 -130 kg civarinda. vstrom 650 kullanirken 45 derece yatmis halden bisiklet gibi kaldirirken 2 kere varaderoyu oldugu yere birakti.
    275 kg icin fazla iddaali olmus ( gs icin bilemiyorum)

Enduroist Üye çağdaş özyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağdaş özyiğit
    Motosiklet
    R 1200 GS - FJS600 ABS
    Marka
    Bmw

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi tanidigim, kendisi 185 cm civarinda 120 -130 kg civarinda. vstrom 650 kullanirken 45 derece yatmis halden bisiklet gibi kaldirirken 2 kere varaderoyu oldugu yere birakti.
    275 kg icin fazla iddaali olmus ( gs icin bilemiyorum)
    Dogru soluyorsun ama o bahsettigin arkadasin kilo biraz fazlaymos sanirim 120-130 kilo biraz hantallik yapar dolayisiyla bacaklarda kalinlasicagi icin koltuga oturdugu zaman bacak arasinda zorluk yasayabilir be tabiki bununla beraber ayni boyda olan iki kosi arasinda bile bacak boylari ciddi olcude degisiyor yani beni direk o arkadasla kiyaslaman yanyana gelmeden pek dogru bi kiyas olmaz dusuncesindeyim ;) varaderoyada bindim haklisin gs'e gore hakimiyet biraz daha zor ama onun sebebi varaderounun koltugunun gs'e gore daha genis olmasi yani durus esnasnda ayaklarni yere koyacagin zaman dolayisiyla bacaklarini daha fazla acman gerekior bundandolayi yoksa agirlikta cok buyuk rakam farki yok arasinda...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Benim söylediklerim bizim site için geçerli, bu Varadero'nun kötü olması anlamına gelmez ama enduro tarzı genel satış grafiğinde BMW dünyada ilk sırayı alıyor, ülkemizdeki tercih de aynı yöndedir. İstanbul kökenli bir forum olmamız sebebiyle biz enduroist camiası olarak bu işlerin nabzını tutan bir kulübüz, NC 700 de ise bir numarayız.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Üye Akif Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akif Arıcan

Ha diyince istendiğinde ülkemizde motor bulunmuyor. Zaten kullanıcı sayısı da kısıtlı, şahsen ben gerçekçi olmaktan yanayım. Daha az km yapmış model yılı uygun bir vara bulsam alırım illede gs diye beklemem bir yandan zaman geçip gidiyor. Arada uçurum fark olacağını pek düşünmüyorum. Hepi topu 30 tane ilan var 1150 gs'de , bir kmlerine bakın, model yıllarına bakın derim.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu