Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Yusuf YÜCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman dökül bakalım, tarihi teknik bilgileri modelleri neymiş öğrenelim.
    Yusuf Ağabey, zamanla F650GS sürekli yükselişe geçecektir. Bende zaman zaman deneyimlerimi paylaşacağım.

İki kez değiş tokuşla 2001 Modelinden 2006 Modeline geçiş yaptım. 2001 Modeli ilk aldığım sahibi ve benim acemiliğimden dolayı teknik aksaklıklar yaşadım. F650 BMW enduro olarak en ideal ve arkadaşların da söylemine katılarak hem şehir içi hemde şehirler arası yolculukta ideal bir sürüş keyfi veriyor. Toplam olarak GS ile geçirdiğim 1,5 senemi dolduruyorum. 2006 Modelin 2001 ile 2002 arası bence çok büyük farklar var. Teknik ve sürüş keyfini daha bir cazip hale getirmişlerdir. Teknik olarak fazla bilgi sahibi olmadığım ve servisten servise giden bir olarak sadece tecrübelerimi paylaşabiliyorum. Benim anlamadığım en zor şeylerden bir tanesi F650 GS sınıfının üretilen ülke olarak anılmasıdır. Bir çok kişiden bunu duymaktayım. Titreme olayı her motorda var olduğunu biliyorum 2006 modelinde 2001 e nazaran daha az olduğunu deneyimledim. Belirli bir hızdan sonra titreme kendini gösteriyor.

Erdoğan'ın dediği gibi belirli yıldan sonra ister istemez "ısıtmalı elcikler" eriyor. Eldiven kullanmama rağmen eldivenlerim yada eldivensiz simsiyah oluyor. Elcikleri değiştirmekten kaçındım çünkü dediğim gibi teknik bilgim az. İbrahim Ustaya götürdüğümde onları da değiştirmeyi ihmal etmeyeceğim.

Benim anladığım ve tecrübelerime dayanarak şu karara herkes gibi vardım; Bir motor dışarıdan bakarak karpuz gibi seçilmediğini anladım... Acemilik daha çok motorun dış renk ve kirliliğine bakılarak seçiliyor. BU nedenle bir motor alırken işin ehli bir ustaya göstermek çok iyi olacaktır. Bazen dış aksan makyaj olduğundan içi çürük çıkma ihtimali çok yüksek olduğu gibi onarılması güç ve kronik problemler çıkabilmektedir. Bu nedenle hem cebinizden hem keyfiniz hemde psikolojinizden olmamanız için mutlak ama mutlaka bir ustanın gözetiminde test sürüşleri yapılarak alınması en sağlıklısı olacaktır.

Teknik detayları bilen arkadaşlarımız zamanla daha sağlıklı bilgi vereceklerini düşünüyorum.

Şimdilik benden bu kadar.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

2. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recai Topallar (24-04-2013)