Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 11 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7891011121314152161111 ... SonuncuSonuncu
101 den 110´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

[QUOTE=halil işvarlar;201880]Melih Abi, 47 den 45 e düşürme pek etkili bir çözüm değil gibi görünüyor

Halil oranı fazla değiştirirsen şehir içi durkalk'larda çok fazla debriyaj kullanmak zorunda kalıyorsun o yüzden az değiştirdim ben ortalama yaptım..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

2. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (01-04-2014)

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih Abi, 47 den 45 e düşürme pek etkili bir çözüm değil gibi görünüyor

Halil oranı fazla değiştirirsen şehir içi durkalk'larda çok fazla debriyaj kullanmak zorunda kalıyorsun o yüzden az değiştirdim ben ortalama yaptım..
    Aslında haklısın ağabey. Ama en az 1,5 sene daha doğuda olduğum için şehir içi kavramı bende olmayacak : ) Bu yüzden kabul edilebilir bir durum olacaktır benim için ama bakalım o an gelince daha detaylı düşünüp karar vereceğim tabikide.

Bugün okuldan pek vakit kalmadığı için ön cama 1000 lik zımpara attım. Belki akşam 2000 lik atabilrim.
    Motorun tüm parçalarını toplayıp içine 1,8 lt yağ 200 ml gazyağı koyup çalıştırdım. Fan açana kadar çalıştı.
    Kesinlikle bu bakımdan sonra çok rahat tek seferde çalıştı ve motor kısmındaki sesler subap ayarından sonra çok çok azaldı.
    Ben çok memnun kaldım şu an ki halinden. Motor olduğu yerde çalıştı ve kontak kapatıp içindeki yağı boşalttım.
    Yarın yeni yağ ve filtreyi takacağım. Hidroliklerini değiştireceğim. Antifrizi bugün koydum.

Artık motor hazır, sadece benim ufak tefek görsel dokunuşlarım kalıyor. Onlarıda hafta sonuna kadar yapmayı düşünüyorum.
    Sonra hafta sonu bir test sürüşü ile bu süreci tamamlayıp buraya resimleri koyacağım : )

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Valla helal diyorum
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

rulmanlar bunlar piyasada var heryerde bulabilirsin..NSK tercih et iyidir..
    Bu kısımları söktüğümde ihtiyaç olursa NSK marka temin etmeye çalışacağım abi. Ama hissiyat olarak bir sorun görünmüyor, yağlayıp kapatacağım gibi sanırım.

@Ersan Hocam

Teşekkürler : ) Aslında işlerin bu şekilde hızlı ve düzgün ilerlemesinde benim kadar Elazığ'da ki abilerimin katkısı var. Evimin altındaki motosiklet dükkanında yapıyorum bu işlemleri
    Mustafa Usta'nın eli her zaman üzerimde. Takıldığım, yapamadığım yerde hemen el atıyor. Eksik malzemelerim devamlı sanayiye gidip gelen Levent Abi tarafından anında getiriliyor.
    R1150GS motoruna görsel olarak el attığım, her civatasına kadar söküp temizlediğimiz Zafer Abi de o bakımdan kalan zımpara, boya, pasta ve cilayı benim kullanımıma sunuyor sağolsun.

Kısacası Elazığ küçük yer ancak imkanlar sayesinde her iş anında olabiliyor : ) Gerçekten çok güzel bir durum. Geçen sefer motoru istanbul'dan almaya geldiğimde bir 30 lokma anahtar bulmak için 60 km
    dolaştım. En son gidip satın aldım vs vs.

Aklıma gelmişken bugün gaz kelebeğini ve rölanti valfinide benzin ile tertemiz yaptım. Şimdi de KN filtremi yağladım.
    Tüm işlemler bittiğinde de komple pasta cila ile noktayı koyacağım.

Şimdilik everything is ok

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

O zaman bir daha helal olsun. Şarj kablosunu kullandığım için 5 lira isteyen bir il bu Istanbul.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-04-2014)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Bu kısımları söktüğümde ihtiyaç olursa NSK marka temin etmeye çalışacağım abi. Ama hissiyat olarak bir sorun görünmüyor, yağlayıp kapatacağım gibi sanırım.

@Ersan Hocam

Teşekkürler : ) Aslında işlerin bu şekilde hızlı ve düzgün ilerlemesinde benim kadar Elazığ'da ki abilerimin katkısı var. Evimin altındaki motosiklet dükkanında yapıyorum bu işlemleri
    Mustafa Usta'nın eli her zaman üzerimde. Takıldığım, yapamadığım yerde hemen el atıyor. Eksik malzemelerim devamlı sanayiye gidip gelen Levent Abi tarafından anında getiriliyor.
    R1150GS motoruna görsel olarak el attığım, her civatasına kadar söküp temizlediğimiz Zafer Abi de o bakımdan kalan zımpara, boya, pasta ve cilayı benim kullanımıma sunuyor sağolsun.

Kısacası Elazığ küçük yer ancak imkanlar sayesinde her iş anında olabiliyor : ) Gerçekten çok güzel bir durum. Geçen sefer motoru istanbul'dan almaya geldiğimde bir 30 lokma anahtar bulmak için 60 km
    dolaştım. En son gidip satın aldım vs vs.

Aklıma gelmişken bugün gaz kelebeğini ve rölanti valfinide benzin ile tertemiz yaptım. Şimdi de KN filtremi yağladım.
    Tüm işlemler bittiğinde de komple pasta cila ile noktayı koyacağım.

Şimdilik everything is ok
    Halil kolay gelsin..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Teşekkürler abi : )

Yarın motora 15-40 DİZEL araba yağı koyacağım. Tabi buna herkes karşı çıkıyor : ))
    Peki neden bunu yapıyorum ? Burada amerikalı 55 yaşlarında bir motorcu arkadaşımız var. İş nedeni ile burada bulunuyor ve şimdiye kadar 40 dan fazla
    motosikleti olmuş. Aynı zamanda pilotlukta yapmış zamanında, harleyde tasarımcı olarak çalışmış vs vs. Derya deniz bir adam. Şu anda bizim Zafer Abi'nin eski
    transalpini boyayıp, airbrush yapmakla meşgul. Kendisi ile konuştuğumda her zaman satın aldığı ikinci el araçlara-motosikletlere dizel yağ koyup 5 bin kilometre kullandıktan sonra
    benzinli yağı koyduğunu söyledi. İstisnasız her aracına. Buna sebep olarak ise dizel motorların çok yüksek sıkıştırma ile çalıştığını, çok yüsek ısılarda çalıştığını
    yani kısacası çok daha fazla iyi yağa ihtiyaçları olduğunu. Bu nedenle dizel yağlarda bir çok katkı malzemesi olduğunu söylüyor. Bu maddeler motorda deterjan etkisi yaratıp
    tüm kurumu, ıvır zıvırı temizlediğini, dizel yağı boşalttıktan sonra motoru söktüğünde tertemiz olduğunu söylüyor. Bu nedenle onu dinleyip dizel yağı deneyeceğim.

10. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (02-04-2014)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Yarın motora 15-40 DİZEL araba yağı koyacağım. Tabi buna herkes karşı çıkıyor : ))
    Peki neden bunu yapıyorum ? Burada amerikalı 55 yaşlarında bir motorcu arkadaşımız var. İş nedeni ile burada bulunuyor ve şimdiye kadar 40 dan fazla
    motosikleti olmuş. Aynı zamanda pilotlukta yapmış zamanında, harleyde tasarımcı olarak çalışmış vs vs. Derya deniz bir adam. Şu anda bizim Zafer Abi'nin eski
    transalpini boyayıp, airbrush yapmakla meşgul. Kendisi ile konuştuğumda her zaman satın aldığı ikinci el araçlara-motosikletlere dizel yağ koyup 5 bin kilometre kullandıktan sonra
    benzinli yağı koyduğunu söyledi. İstisnasız her aracına. Buna sebep olarak ise dizel motorların çok yüksek sıkıştırma ile çalıştığını, çok yüsek ısılarda çalıştığını
    yani kısacası çok daha fazla iyi yağa ihtiyaçları olduğunu. Bu nedenle dizel yağlarda bir çok katkı malzemesi olduğunu söylüyor. Bu maddeler motorda deterjan etkisi yaratıp
    tüm kurumu, ıvır zıvırı temizlediğini, dizel yağı boşalttıktan sonra motoru söktüğünde tertemiz olduğunu söylüyor. Bu nedenle onu dinleyip dizel yağı deneyeceğim.
    Abi ben cbf150'yi 20.000 km 15-40 dizel motor yağıyla kullandım ve hala tıkır çalışıyor. Bu yagı kullanıp 100.000 km'yi deviren çok kurye var.

Enduroist Üye Alpay Demiray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alpay Demiray
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Halil Bey ; Yağ konusunda olan klasik tartışmaya girmeyeceğim. Kullanacağınız yağın sentetik yarı sentetik durumu nedir? Merak ettim doğrusu
    F650 debriyajı ıslak yanı yağ banyosunun içinde çalışmaktadır.
    Bununla ilgili daha önce okuduğum kaynaklarda mineral dizel yağın debriyajın pekte dostu olmadığını duymuştum.
    Hala, kuru debriyaj olan r1200 gs motosikletlerde 20/50 yarı sentetik yağ tartışmaları devam ederken vallahi iyi cesaret !
    İlle deneyeceğim diyosanızda yağ değiştirme arallığınızI 3000 km üzerinde tutmamanızı öneririm.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Alpay Demiray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil Bey ; Yağ konusunda olan klasik tartışmaya girmeyeceğim. Kullanacağınız yağın sentetik yarı sentetik durumu nedir? Merak ettim doğrusu
    F650 debriyajı ıslak yanı yağ banyosunun içinde çalışmaktadır.
    Bununla ilgili daha önce okuduğum kaynaklarda mineral dizel yağın debriyajın pekte dostu olmadığını duymuştum.
    Hala, kuru debriyaj olan r1200 gs motosikletlerde 20/50 yarı sentetik yağ tartışmaları devam ederken vallahi iyi cesaret !
    İlle deneyeceğim diyosanızda yağ değiştirme arallığınızI 3000 km üzerinde tutmamanızı öneririm.
    Tam sentetik tercih edeceğim. Önümüzdeki ay irana yola çıkmadan bu yağı kilometresi kaç olursa olsun boşaltıp yeni yağ koyacağım. Bakalım artık ne olucak.
    Ancak bizim Harry debriyaj ile ilgili bir sorundan bahsetmemişti. Bunu sorayım yarın bi.

Sayfa 11 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7891011121314152161111 ... SonuncuSonuncu