Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 13 Toplam 110 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil hepsini bir kerede koyma sanırım önerilen de bu.
    Parçalı koymak her zaman daha iyimiş..bu arada aklıma geldi benzin filtreni de bir elden geçir madem elin deymiş her tarafına...
    Benzin filtresini kontrol ettim, iyi durumda. Orda sorun yok. Bakalım 100 ml koyacağım hafta sonu hava güzel olursa.

Gidonun konumundan hiç memnun değilim, kollarım hep gergin kalıyor. Bu nedenle yükseltip geri çekmek istedim. 87 model rus planet motorun demir kelepçelerini
    üstüste koyup hem yükseltme hemde geri çekmeye uygun hale getirip kaynak ettim ancak tam takmaya çalışırken acı gerçeği gördüm : ))
    Kelepçeler gidona tam uygun 22mm, ancak vida yerleri bmw nin üst kelepçe ile birbirini karşılamıyor ne yazık ki.
    Bende eski motorumdan kalan 2 cm yüksekliğindeki tek kelepçeyi araya koyup 2 cm gidonu yükseltmeye karar verdim
    Ancak bu makinelerin abs ve elcik ısıtma düğmeleri gidon kelepçelerini tutan civataların içindeki deliklere tutturulduğundan uygun bir civata
    bulmak mümkün değil. Bu nedenle 8 mm metrik dişli paslanmaz alyan başlı 5 - 5,5 cm uzunluğunda civata alıp içine delik açıp
    sonra metrik 5 diş açmam gerekli. O işi bi ara yapacağız artık. Orjinal civataları ise hiç ellemeden kenara koyacağım.
    Şimdilik gidonu kendime doğru yatırdım biraz, idare ediyoruz.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

eline sağlık halil.
    benden daha titiz bir kullanıcı görmüş oldum böylelikle.

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Halil Selam,
    Düşük devirlerde bende de bu titreşim var ama bunun sebebi yakıt püskürtme olmayabilir.
    Bendeki lastik kaynaklı biraz.Geçende konuştuğumuz gibi lastikler yeni Sava MC24 asfalt yolar da düşük devirlerde titriyor.
    Ama asfalt olmayan yollarda düşük devirlerde rahat.
    Birde genel olarak titreşim problemini çözebilirsen mutlaka yaz bilelim

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Engin, Arif Usta' nın adresi Akpınar mah. Buzbağ sk. Elazığ/Merkez. Ancak cep telefonunu yazmak için önce kendisinden izin almam gerekiyor. Jantlarını göndermeyi düşünürsen haberim olsun, yardımcı olurum.

5. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (11-04-2014)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin, Arif Usta' nın adresi Akpınar mah. Buzbağ sk. Elazığ/Merkez. Ancak cep telefonunu yazmak için önce kendisinden izin almam gerekiyor. Jantlarını göndermeyi düşünürsen haberim olsun, yardımcı olurum.
    Çok teşekkürler abi.

Enduroist Üye Arda Şengöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Scooterdan sonra ilk enduro motorum olarak F650GS sahibi olmaya karar verdim hatta iş alım satım işlemine kaldı. 2006 model 15500 Km 'de 16500 TL 'ye aldım. Sizce fazla mı vermişim. Bahsedilen fiyatlardan sonra garip geldi. Motorun tüm aksamı çalışıyor sadece güneş aldında kalmasından dolayı boyasında solma var.

Birde aldığım yer tanıdık motora güveniyorum ancak ileriki sorunlar için Kadıköy çevresinde iyi bir usta tavsiyesi varsa mükemmel olurdu.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı SenArda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scooterdan sonra ilk enduro motorum olarak F650GS sahibi olmaya karar verdim hatta iş alım satım işlemine kaldı. 2006 model 15500 Km 'de 16500 TL 'ye aldım. Sizce fazla mı vermişim. Bahsedilen fiyatlardan sonra garip geldi. Motorun tüm aksamı çalışıyor sadece güneş aldında kalmasından dolayı boyasında solma var.

Birde aldığım yer tanıdık motora güveniyorum ancak ileriki sorunlar için Kadıköy çevresinde iyi bir usta tavsiyesi varsa mükemmel olurdu.
    Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız fiyatına takılmayın bence. Temiz bir motor için değer bence. Kadıköyü bilmiyorum ancak Güngören'de İbrahim Usta'yı tavsiye ederim.

Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız fiyatına takılmayın bence. Temiz bir motor için değer bence. Kadıköyü bilmiyorum ancak Güngören'de İbrahim Usta'yı tavsiye ederim.
    Biraz olsa rahatladım Güngören karşıda kalıyor bu nedenle malum ulaşım sıkıntı olacaktır ama aklimda olacaktır Teşekkürler

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı SenArda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arda Selam,
    Halil'in dediği doğru uzun süre düşünüyorsan fiyata çok takılmamak lazım..Birde ikinci el fiyatlar bir acayip bu aralar..

Kadıköy tarafında değil ama Bostancı tarafında Uğur KOÇ var(MotoSenkron) onunla bir konuş derim. Forumda da yazılarını görürsün biraz bakınırsan. Saolsun yardımcı olur her zaman.

11. Oytun Uskan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (11-04-2014)

Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Bunu da bir kenara not ediyorum wn kisa zamanda ustalarimizla tanismaya gideceğim, Teşekkürler

13. Arda Şengöz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (11-04-2014)

Sayfa 13 Toplam 110 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu