Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 14 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 41011121314151617182464 ... SonuncuSonuncu
131 den 140´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif Usta Elazığ'da Engin Ancak otobüs ya da kargo ile gönderebilirsen halledebiliriz

Ek olarak bugün würth enjeksiyon temizleyici aldım. 150 ml 25-30 lt depoya konulmasını ve ilk 50 km yi uzun yolda yapılmasını öneriyor.
    Hafta sonu hava güzel olursa kısa bir tur düşünüyorum. 100 ml 17 lt depoya koyup kalanını bir sonraki depoya saklayacağım.
    Ya da hepsini bir kerede mi koysam : ))
    Halil hepsini bir kerede koyma sanırım önerilen de bu.
    Parçalı koymak her zaman daha iyimiş..bu arada aklıma geldi benzin filtreni de bir elden geçir madem elin deymiş her tarafına...

Enduroist Üye Arda Şengöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız fiyatına takılmayın bence. Temiz bir motor için değer bence. Kadıköyü bilmiyorum ancak Güngören'de İbrahim Usta'yı tavsiye ederim.
    Biraz olsa rahatladım Güngören karşıda kalıyor bu nedenle malum ulaşım sıkıntı olacaktır ama aklimda olacaktır Teşekkürler

Enduroist Üye Arda Şengöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Bunu da bir kenara not ediyorum wn kisa zamanda ustalarimizla tanismaya gideceğim, Teşekkürler

4. Arda Şengöz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (11-04-2014)

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil hepsini bir kerede koyma sanırım önerilen de bu.
    Parçalı koymak her zaman daha iyimiş..bu arada aklıma geldi benzin filtreni de bir elden geçir madem elin deymiş her tarafına...
    Benzin filtresini kontrol ettim, iyi durumda. Orda sorun yok. Bakalım 100 ml koyacağım hafta sonu hava güzel olursa.

Gidonun konumundan hiç memnun değilim, kollarım hep gergin kalıyor. Bu nedenle yükseltip geri çekmek istedim. 87 model rus planet motorun demir kelepçelerini
    üstüste koyup hem yükseltme hemde geri çekmeye uygun hale getirip kaynak ettim ancak tam takmaya çalışırken acı gerçeği gördüm : ))
    Kelepçeler gidona tam uygun 22mm, ancak vida yerleri bmw nin üst kelepçe ile birbirini karşılamıyor ne yazık ki.
    Bende eski motorumdan kalan 2 cm yüksekliğindeki tek kelepçeyi araya koyup 2 cm gidonu yükseltmeye karar verdim
    Ancak bu makinelerin abs ve elcik ısıtma düğmeleri gidon kelepçelerini tutan civataların içindeki deliklere tutturulduğundan uygun bir civata
    bulmak mümkün değil. Bu nedenle 8 mm metrik dişli paslanmaz alyan başlı 5 - 5,5 cm uzunluğunda civata alıp içine delik açıp
    sonra metrik 5 diş açmam gerekli. O işi bi ara yapacağız artık. Orjinal civataları ise hiç ellemeden kenara koyacağım.
    Şimdilik gidonu kendime doğru yatırdım biraz, idare ediyoruz.

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Engin, Arif Usta' nın adresi Akpınar mah. Buzbağ sk. Elazığ/Merkez. Ancak cep telefonunu yazmak için önce kendisinden izin almam gerekiyor. Jantlarını göndermeyi düşünürsen haberim olsun, yardımcı olurum.
    Çok teşekkürler abi.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Bugün yakıt ölçme ve biraz hava alma amaçlı yol yaptım. Toplam 80 km yol. Ortalama 90-110 ancak 6-7 km rampa çıkışı ve 4-5 kere sıkı gazlama (160-170).
    Yaklaşık 15 km şehir içi ışıklarda durmalı kalkmalı. (ön kaldırmalı
    Yolculuk öncesi depoyu fulleyip würth enjeksiyon temizleyici koydum göz kararı 100 ml. Dönüşte yine depoyu fulledim. 3,5 lt aldı.
    Yanlış hesaplamadıysam 100 km de 4,4 lt yapıyor buda. Tahminimden çok yaktığını düşünüyorum ancak hava sıcaklığıda 15 derece hatta altında diyebiliriz çünkü akşam 6 dan sonra çıktık.
    Benim beklentim maksimum 4 lt yakmasıydı bu rotada.

Boş bir vaktimde bujiyi söküp kararmasını kontrol edeceğim. Benzin filtresini söküp tıkanıklık durumuna tekrar bakacağım. Eğer ilk söktüğümdeki gibiyse golf filtresine geçeceğim.
    Birde şu enjeksiyon temizleyicinin kalanını da kullandıktan sonra tekrar aynı rotada bir ölçüm daha yapmak istiyorum.

Bu arada 2900- 3200 devir arası ufak titreşim, çok hafif silkelemeyi uzun yolda çok kez denedim hissetim. Lakin 3. vites 60 km hızla giderken de enteresan şekilde hiç yapmıyor.
    Belki de benim kuruntum, çok dikkat etmemden bilemiyorum. Yakıt ölçümü sonrası 1150 gs Zafer Abi ile motorları değişip karşılıklı bizi rahatsız eden durumları denedik.
    Zafer Abi de durumu fark etmiş ancak çok ufak bişey olduğunu söylemesem hissetmeyeceğini belirtti. Keza bende onun bana söylediği şeyi o söylemese hissetmezdim
    Bu arada iki GS 'de sarı

Sürüş notlarıma gelirsek, çok konforlu ve rahat şekilde yol alıyorum. Gidon yükseltme ve ön dişli büyütme sonrası daha iyi olacağını düşünüyorum.
    1150GS ile çok yol yapmıştım ancak 650GS i aldıktan sonra ilk kez bindiğimde çok yadırgadım, hemen kendi motoruma geçmek istedim.
    Yüksek sele ve gidon yükseltme olan 1150gs de sanki havada motor sürüyorum gibi hissettim, benim makinede motorun içine gömülüp
    sürüyor hissi var. Ancak boxer motorun akıcılığı çok hoş, tek silindiri aramadım 90-100 ile giderken sürüş konforlu olarak sanırım fark yok.
    Ancak şehir içinde 650GS kesinlikle çok daha kıvrak. Zafer Abi en son slalom falan yapıyodu, ışıklarda arabalarla kapışıyodu
    Ben yançantalı 1150 ile araba gibi sürmek zorunda kaldım lakin 1150 bir sonraki motorum olmaya en büyük aday.

Bunlarda bizim ufaklıklar

8. halil işvarlar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Oytun Uskan (14-04-2014),UĞUR KOÇ (14-04-2014)

Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Halil Selam,
    Benzin filtresini kontrol ettikten sonra eğer golf filtresine geçecek isen görüşlerini yine paylaş belki bende düşünürüm tabi böyle şeyler en iyi ölçümleme ile olur ki sen zaten gayet güzel ölçümlüyorsun..
    Gidon ile ilgili tam olarak anlattıklarını anlayamadım fakat gidon yükseltme aparatı arıyor ama bulamıyor isen sana buradan bulalım yollayalım olmaz mı? o kadar uğraşmaya gerek olmaya bilir sen bu konuyu bir düşün istersen
    1150 ile ilgili yorumlarına tamamen katılıyorum..Benim içinde 650 den sonra alacağım motor kesinlikle o bende bir kez sürme fırsatı buldum ve inmek istemedim ama yinede F650GS bir başka

Senin iran turu ne zaman başlıyor?

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Halil Selam,
    Benzin filtresini kontrol ettikten sonra eğer golf filtresine geçecek isen görüşlerini yine paylaş belki bende düşünürüm tabi böyle şeyler en iyi ölçümleme ile olur ki sen zaten gayet güzel ölçümlüyorsun..
    Gidon ile ilgili tam olarak anlattıklarını anlayamadım fakat gidon yükseltme aparatı arıyor ama bulamıyor isen sana buradan bulalım yollayalım olmaz mı? o kadar uğraşmaya gerek olmaya bilir sen bu konuyu bir düşün istersen
    1150 ile ilgili yorumlarına tamamen katılıyorum..Benim içinde 650 den sonra alacağım motor kesinlikle o bende bir kez sürme fırsatı buldum ve inmek istemedim ama yinede F650GS bir başka

oytun senin benzin filitrende golf ben gerekli ayarları yapmıştım taktığımda,bilen biri takarsa sıkıntı olmaz kmde ki yakıt sarfiyatını yazarsan litre bazında fark ortaya çıkar.

11. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (14-04-2014)

Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oytun senin benzin filitrende golf ben gerekli ayarları yapmıştım taktığımda,bilen biri takarsa sıkıntı olmaz kmde ki yakıt sarfiyatını yazarsan litre bazında fark ortaya çıkar.
    Uğur abi tahmin etmiştim aslında kesin bir elden geçirmişsin diye ama soramamıştım..Söylediğin de iyi oldu... Önümüzdeki hafta yola çıkıyorum dönüşünde zaten bakım vakti gelmiş olacak gelir bi çayını içerim

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Halil Selam,

Bir ara filtreye bakacağım ancak bu aralar çok yoğun olarak web işlerimi bitirmeye çalışıyorum. Umarım yola çıkmadan bakacağım.

Gidon ile ilgili resimli bir açıklama yapayım.

Aşşağıdaki benim yaptığım orjinal rus planet motorların demir gidon kelepçelerinin kaynaklı hali.
    Hem yükseltme hemde geri çekme işini çok güzel yapacaklardı ancak vida yerleri orjinal kelepçe ile birbirini karşılamadı için bu iş yattı.

Bende şimdi eski motorumdan kalan kelepçe ile sadece yükseltme yapacağım.

Ancak resimde işaretlediğim kelepçeleri araya koyunca orjinal civatalar kısa kalıyor.
    Orjinal civatalar piyasada bulunamayacak bir tip olduğu için muadil bir şey yapmam gerekiyor.

Orjinal civata

Benim bunun yerine yapacağım civata ise 8mm paslanmaz alyen başlı 5 - 5,5 cm uzunluğunda olucak. Ancak içine 5mm metrik diş açılacak çünkü abs ve elcik ısıtma
    düğmelerinin takılması için bu gerekli.

Eğer yine beceremezsem teklifinizi değerlendirip yollamanızı rica edebilirim : )

Yeterince açıklayıcı olabildim umarım

Ek: gözümden kaçmış, iran turu 5 yada 6 mayıs burdan çıkış düşünüyoruz. toplam 2 hafta kadar gidiş dönüş dahil.

14. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (15-04-2014)

Sayfa 14 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 41011121314151617182464 ... SonuncuSonuncu