Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 110 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234561252102 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Hybrid View

Enduroist Üye malatyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhammed Burak Güler
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ilkerben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı biraz resimlerle senlendirelim.

Uzun zamandır F650 GS için koruma demileri bakıyordum bulamadım.

Kendim yaptırmaya karar verdim.

yaptırmayı düşünenlere faydası olur belki

buyrun resimleri ;

bence çok güzel olmuş. maliyeti ve temin edip edemeyeceğim konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Enduroist Üye ilkerben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker günaç
    Motosiklet
    F650 GS (2004)
    Marka
    Bmw

Alıntı malatyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence çok güzel olmuş. maliyeti ve temin edip edemeyeceğim konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
    Selam,
    Ben samsun'da vahdet ustaya yaptırdım boyası ile beraber 600 tl para verdim. ama çok memnunum motora ayrı bir heybet kattı. istersen yardımcı olurum.

Enduroist Üye
    Isim
    önder
    Motosiklet
    Gy-200-2
    Marka
    Diger

Tüm dostlara öncelikle merhabalar..
    Tanış-kaynaş selamımı verdikten sonra pek yazmadım, hem bilgi kirliliğim ile rahatsızlık vermek istemediğimden hemde henüz alım-satım aşamasına gelmediğimden diyebiliriz sanırım Ama satıştan sonra almam gereken son bakiyeyide tahsil ettim çok şükür Kısmetse üzerine ekleyeceğim rakamıda tedarik edicez yakınlarda.. Forumu uzun zamandır takip ediyorum, gerek sizlerin bilgilerinden, gerekse bmw ile ilgili yazılan paylaşılan olumlu-olumsuz tüm mesajlardan.
    Şimdi tecrübeli kullanıcılara birkaç sorum olacak. show time
    Öncelikle bir enduro kulanıcısı olmadığımı belirtmek istiyorum. Kendimce özellikle şehir içinde en iyisi diye düşündüğüm son iki yıldır kullandığım sym250 scooter en uzun süreli kullandığım motor. Hatta tek diyebiliriz, öncesinde başka bir motorsiklet sahibi olmadım. Ancak gittiğim yollar, (dalış hevesi nedeniyle) scooter ile gidilecek yerler değil, özellikle bir partner ile gidilince ya da uzak mesafe ise çok daha zor. Taşınan malzemeler sırt çantaları vs.vs.
    Buraya kadar uzattım şimdi hemen konuya geliyorum 2000 model 10.000 TL civarında ikinci sahibinden 80.000 km de bir f650gs ile 2004 model 45.000 km de 12000 tl motorsiklet arasındaki kıyaslamayı yapamıyorum kafamda. Bir türlü aklım ermedi işin bu kısmına. Diğer bir konu mesela 2005 model sahibinden.com ilanı gördüm geçenlerde ( ÇEKME BELGELİ ) .. araç fazlalığından çekme belgeli elimde tuttum diye ilan vermiş arkadaş, güvenmek güvenmemek konusuna girmeden ÇEKME BELGESİ ile motorsiklet alınırmı sizce.. Ya da acemi birinin bu tip bir alışveriş yapacaksa nelere dikkkat etmesi gerekir?
    Polis ihalesinden alındığı belirtilen bir motorsiklet için ise gidip gördükten sonra, muadillerinin 2000 tl altında ise almak mantıklımıdır, bahsettiğim ilanlar sizlerinde muhtemelen görüp baktığı ilanlardır.
    Bunları araştırmaktan ziyade bu sorunlu mesajı okuyup bir cevap yazmak isteyen olursa çok kastım farkındayım en azından şunu basit olarak rica ediym bari ;
    Sizce 2004-05 model bir f650gs için minimum ve maksimum tutar aralığı ne olmalıdır ( çantaları falan olmadan ), ya da ben neden sanki 2005 almak zorunda hissediyorum kendimi bu da hep kulak dolgunlukları ve forum mesajlarındaki çift buji karmaşasından kaynaklanıyor olabilir.
    Herkese güvenli sürüşler, Hoşçakalınız

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

üsdatlar,

2000 model F650 GS imi aldım. 45000 Kmde. benden önceki sahibi binmek için alıp tüm bakımlarını yaptırmış. Enjektör temizliği de dahil. üstünde 2 çift Hella marka sis farı. Ön ikinci çamurluk, Uzun tur camı var.

Merak ettiğim birkaç husus var. Nokta nokta yazıyorum aydınlatırsanız sevinirim.

* Kontağı ilk açtığımda ABS, benzin uyarı ışığı ve hararet ışığım yanıyor. Ancak yağ uyarı ışığım yanmıyor. Normalde diğer tüm motorlarımda motor çalışmadığında bu lamba yanardı. Bu normal midir yoksa bir sorun mu var?
    * Benden önceki sahibi hava filtresi olarak K&N takıldığını söyledi. Henüz söküp bakmadım ama gaza yüklendiğimde sanki filtre yokmuş gibi hava emişini duyuyorum. K&N filtre kullanan arkadaş varsa bu normal midir. bu filtreyi kullanmaya başladıktan sonra hava yakıt ayarı yaptıran oldu mu?
    * Motor soğukken marşa bastığımda motor çalışıyormuş gibi oluyor ancak tekrar stop ediyor. ilk çalıştırmayı 3. marş denememde başarabiliyorum.
    * Motor sıcakken de çalıştırmak için uzunca bir süre marşa basmak gerekli. Normal olduğu söylendi bana. gerçekten normal midir?
    * Eski sahibi marş rublesini KTMnin marş rublesi ile değiştirildiğini söyledi. Böyle birşey mümkün müdür?
    * Benzin uyarı ışığı yandığında takribi kaç litre benzin kalıyor depoda ve ne kadar gidileiblir?
    * 3000 devir/dakiyayı geçtiğimde motor hissedilir derecede atikleşiyor. Ancak onun öncesinde sanki gaz yemiyor gibi oluyor.
    * motorun en üstündeki kapağın orada terleme var. Egzantrik milinin kapağı sanırım orası. Çok sorun yatatır mı?
    * Son olarak rölanti devri kaç olmalıdır. Bana biraz yüksek gibi geldi.

Sorularımı cevaplayıp beni aydınlatırsanız sevinirim.

Sağlıcakla.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üsdatlar,

2000 model F650 GS imi aldım. 45000 Kmde. benden önceki sahibi binmek için alıp tüm bakımlarını yaptırmış. Enjektör temizliği de dahil. üstünde 2 çift Hella marka sis farı. Ön ikinci çamurluk, Uzun tur camı var.

Merak ettiğim birkaç husus var. Nokta nokta yazıyorum aydınlatırsanız sevinirim.

* Kontağı ilk açtığımda ABS, benzin uyarı ışığı ve hararet ışığım yanıyor. Ancak yağ uyarı ışığım yanmıyor. Normalde diğer tüm motorlarımda motor çalışmadığında bu lamba yanardı. Bu normal midir yoksa bir sorun mu var?
    bende yıllar önce 2000 model f650 gs kullanmıştım. ona göre cevap yazıyorum
    sanki yağ da yanması gerekli gibi ama tam bilmiyorum
    * Benden önceki sahibi hava filtresi olarak K&N takıldığını söyledi. Henüz söküp bakmadım ama gaza yüklendiğimde sanki filtre yokmuş gibi hava emişini duyuyorum. K&N filtre kullanan arkadaş varsa bu normal midir. bu filtreyi kullanmaya başladıktan sonra hava yakıt ayarı yaptıran oldu mu?
    kn de böyle bir ses oluyor
    * Motor soğukken marşa bastığımda motor çalışıyormuş gibi oluyor ancak tekrar stop ediyor. ilk çalıştırmayı 3. marş denememde başarabiliyorum.
    baktırmak gerekli
    * Motor sıcakken de çalıştırmak için uzunca bir süre marşa basmak gerekli. Normal olduğu söylendi bana. gerçekten normal midir?
    bence baktır
    * Eski sahibi marş rublesini KTMnin marş rublesi ile değiştirildiğini söyledi. Böyle birşey mümkün müdür?
    bunu bilmiyorum
    * Benzin uyarı ışığı yandığında takribi kaç litre benzin kalıyor depoda ve ne kadar gidileiblir?
    4 litre kalıyor ve yaklaşık 100 km gidersin
    * 3000 devir/dakiyayı geçtiğimde motor hissedilir derecede atikleşiyor. Ancak onun öncesinde sanki gaz yemiyor gibi oluyor.
    malesef koca tek silindirin böyle birşeyi var. vites uygun olmazsa lak lak diye seste gelir
    * motorun en üstündeki kapağın orada terleme var. Egzantrik milinin kapağı sanırım orası. Çok sorun yatatır mı?
    bilmiyorum
    1200 civarı herhalde

Sağlıcakla.
    [QUOTE=BarışÇELİK;183828]üsdatlar,

bende yıllar önce 2000 model f650 gs kullanmıştım. ona göre cevap yazıyorum
    sanki yağ da yanması gerekli gibi ama tam bilmiyorum
    kn de böyle bir ses oluyor
    baktırmak gerekli
    bence baktır
    bunu bilmiyorum
    4 litre kalıyor ve yaklaşık 100 km gidersin
    malesef koca tek silindirin böyle birşeyi var. vites uygun olmazsa lak lak diye seste gelir
    bilmiyorum
    1200 civarı herhalde

Sağlıcakla.[/QUOTE

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Barış Bey 1 aydır sorularına cevap alamamış ancak bende f650gse geçmeyi planlayan biri olarak basit bir kaç soru sormak istiyorum kullanıcılarına

1-2000 sonrası Tek bujili-çift bujili makineler arasında gerçekten kullanıpta 2-3 bin lira fazladan vermeyi gerektiren bir fark olduğunu söylemek mümkün mü ?
    2-Ortalama kullanılan bir f650gs kaç binde motor ister ? Yani 50-70 bin km deki makineyi aldıktan sonra ne kadar daha kullanabiliriz ?

Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış Bey 1 aydır sorularına cevap alamamış ancak bende f650gse geçmeyi planlayan biri olarak basit bir kaç soru sormak istiyorum kullanıcılarına

1-2000 sonrası Tek bujili-çift bujili makineler arasında gerçekten kullanıpta 2-3 bin lira fazladan vermeyi gerektiren bir fark olduğunu söylemek mümkün mü ?
    2-Ortalama kullanılan bir f650gs kaç binde motor ister ? Yani 50-70 bin km deki makineyi aldıktan sonra ne kadar daha kullanabiliriz ?
    daha önce 650 gs kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim
    öncelikle bakımlı motor almak lazım. mustafa usta gibi bir usta varken işi ona bırakmak gerekir
    tek buji çift buji arasında kayda değer bir performans farkı yok ama çift bujiler daha yüksek modelli motorlar. para varsa alınır
    ben 1150 rt alırken ısrarla 2003 üzeri aradım ve buldum. çift bujiliydi ama titreşimi şu an kullandığım 1994 gs den daha fazlaydı
    bakımlı bir gs in motorunun açılması için bir neden olmaz diye düşünüyorum
    çok çok az yakan motorlar f650 gs ler. şaşırtacak kadar az yakıyorlar fakat sadece rezerv ışığı var
    titreşim 100-110 a kadar makul sonrasında biraz fazla
    artıları eksilerinin çooook üzerinde
    ben kullanmış biri olarak hemen hemen aynı paraya 1100 gs aldım
    mukayese ettiğimde kısa mesafe ve şehir içi kullacaksan 650 gs çok uyar
    fakat uzun mesafe kullancaksan biraz hırpalar

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Senede 2-3 tane 1000 km uzun yol dışında genelde şehiriçi ve 150-300 km arası uzun yollar yapıyorum Ahmet Abi. Bencede para varsa 2004 üzeri alınır ancak yoksa diye düşününce eskilerede bakmıyor değilim Uzun yol hızım 90-120 arasıdır , sanırım titreşime katlanabilirim o hızlarda. Ama kawasaki er6f de aklımı çeliyor. Artık hangisini temiz ucuza bulursam alacağım. Mustafa Abi f650gsi daha çok öneriyor, haklıda. Artık kısmet diyelim Belkide adanada bulurum bişeyler beraber kontrol ederiz

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Yağ lambası ile ilgil sorunun cevabı

http://www.youtube.com/watch?v=03XAgNRFRyE

Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

olur. hayırlısı olur inşaallah. beklerim.

Sayfa 2 Toplam 110 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234561252102 ... SonuncuSonuncu