Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789101112131959109 ... SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Motorumu satmış bulunmaktayım. Şimdi bana tanıdık birinden temiz bir 650gs lazım

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorumu satmış bulunmaktayım. Şimdi bana tanıdık birinden temiz bir 650gs lazım

Halil motorum satılık durumdadır. Bir incele istersen... F800 alacağım için satmaktayım.

http://www.enduroist.com/forum/showt...-veda-ediyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8239696/detay/
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Motorunuzdan haberim var Aras Bey, ancak bütçemin çok üzerinde. O yüzden hiç aramadım bile. Ancak aksesuarları ve yaşı itibari ile çok güzel bir motorunuz var. Hayırlı satışlar.

Enduroist Katılımcı Üye Furkan Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar,

Bu da bizim makinenin devir -tork - güç eğrisi.(Tek silindirli model için)

http://www.ta-deti.de/f650gs/pics/leistungskurve.gif

5. Furkan Çelebi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (28-03-2014)

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Geçenlerde satın aldığım 2000 model 10 bin kilometredeki motoruma 600-700 km bindikten sonra dün motoru sökmeye başladım. Öncelikle motoru sökme nedenim bu mayıs ayında yapmak istediğim İran turunda herhangi bir süpriz ile karşılaşmak istemem. Ek olarak bu motora en azından 2 sezon binmek istediğim için değişmesi gereken ya da ileride gerekecek bir çok parçayı bir kerede sezon öncesi halletmek istemem.

İşe ilk önce çok ufakta olsa sinyal veren marş rublesi ile başladım. Zira bu sezon beni rahatlıkla götüreceğini bilsemde yataklara zarar vermemek hem de kullandığım makinenin elimden geldiğince kusursuz olmasını istediğim için 1 adet iyi durumda ruble sipariş ettim. Piyasada 90 tl ye sıfır rubleler var ancak orjinal olmadıklarından güvenemedim bir de o kadar sökmüşken adam gibi bir şey takmak istedim. Ancak orjinal ruble oldukça pahalı olduğundan iyi durumda bir adet çıkma aldım : )) Gelince beğenirsem takarım yoksa geri gönderirim.

İkinci olarak benzin filtresine el attım, 14 senelik filtrede aslında bir tıkanıklık olmasa da uğraşlarım sonucu eskisinden daha iyi hale geldi. Kompresör ve çalkalama ile daha yüksek bir basınçla çıkış sağladım.

Üçüncü olarak sağlam olsa da içim rahat etsin diye devirdaim keçelerini söktüm ancak daha yenisini sipariş etmedim. Öncelikle buradaki keçecilerden soracağım bulamazsam İstanbul'dan sipariş vereceğim mecburen.

Motorun sol tarafını hazır sökmüşken egzosuda söktüm iyice bir temizleyip parlatacağım.

5-6 bin kilometre olarak hesapladığım turda egzantrik ile ilgili bir sıkıntı yaşamak istemediğim için usta egzantrikte bir şey yok demesine rağmen üst kapağı söküp kontrol ettim, zincir iyi durumda. Yanlız bu aletlerin gergileri biraz farklıymış o kısmı pek çözemedim ancak telefonla güngörendeki İbrahim Usta'ya durumu anlattığımda gerginin sağlam olduğunu söyledi. Ancak hazır üst kapağı açmışken subap ayarlarınıda kontrol edeceğim.

Üst kapağı açmak için oldukça fazla parça sökmek gerekti, sökmüşken hepsini benzin ve gazyağı ile tertemiz yaptım umarım söktüğüm gibi toplayabilirim : ) Her ihtimale karşı servis klavuzunu yazdırdım.

Ön amortisörleri komple söküp yağlarını değiştirdim. Motorda gerçekten iyi ki sökmüşüm dediğim tek yer burası oldu : ) Sanırım daha önce hiç değişmemiş yağları, berbat durumdaydılar. Zaten geçen gün yaptığım 400 kmlik Erzincan turunda ön kısımdan kötü geri dönüşler aldığımda böyle bişey gerektiğini anlamıştım.

Aslında çok daha fazla iş yaptım ancak aklıma gelenler bunlar, ellerim mahvoldu ancak motor bitinceye kadar tempo düşürmüyoruz : )

Benim en çok aklımı kurcalayan kısım motorun üstündeki orjinal civatalarda uzun süre yatmaktan dolayı korozyon ve paslanma var. Ortalama %30 unun görüntüsü gerçekten kötü. Yıldız başlı alyen civataları burada bulmak imkansız, sırf civata içinde İstanbul'a civata gönderip sonra da geri gelmesini beklemek istemiyorum. Burdan düz alyen uçlu civatalar alıp tümünü bunlarla değiştirmeyi düşünüyorum ancak kararsız kalıyorum bu konuda.

Herşey bittikten sonra yeryer paslanmaların başladığı (adana mersin borusanda 8 sene kadar yatmış bir motor) için ayaklıkları, sehpaları ve gidonu söküp güzelce mat siyaha boyamayı düşünüyorum.

Şimdilik durum böyle, ilerleme oldukça burda paylaşacağım.

Bu süreçte başta Melih Abi'den telefon ve mesaj ile Mustafa ve Fikret Usta'dan direkt olarak ve Güngörenden İbrahim Usta'dan yine telefon ile destek alıyorum. Hepsine burdan teşekkür ediyorum.

7. halil işvarlar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (28-03-2014),Ersan ÖZYURT (29-03-2014),Orhan Yurtsuz (20-08-2016),Oytun Uskan (31-03-2014)

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Furkan Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu da bizim makinenin devir -tork - güç eğrisi.(Tek silindirli model için)

http://www.ta-deti.de/f650gs/pics/leistungskurve.gif
    Bence bu motorun en tatlı deviri 4 bin çünkü sorundasındaki titreşim rahatsız edebiliyor , en azından beni. Ben %90 asfalt kullanıcısı olduğum için ön dişliyi 1 adet büyütüp 4 bin devirde 110 km hızla gitmeyi planlıyorum ancak bu motorun tüm işleri bittikten sonraki iş olucak : )

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Arka dişliyi 45 diş'e indir çok rahat edersin..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bence bu motorun en tatlı deviri 4 bin çünkü sorundasındaki titreşim rahatsız edebiliyor , en azından beni. Ben %90 asfalt kullanıcısı olduğum için ön dişliyi 1 adet büyütüp 4 bin devirde 110 km hızla gitmeyi planlıyorum ancak bu motorun tüm işleri bittikten sonraki iş olucak : )
    Ben de genelde asfaltta kullanıyorum hatta çoğunlukla çevreyolu işe gidip gelirken. Lastik olayını ne yaptın ya da var mı aklında bir marka?

Diğer konuda ben biraz şanslıyım Melih Abi'den aldığım için o yapılacak her şeyi yapmış sağolsun şu anda 4 bin devirde 100 yapıyor (:Bu arada mesaj kutun dolmuş temizleyince haber verirsen sevinirim.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Orjinal zincir dişli seti var şuan motorun üzerinde ( borusan faturalı zincir dişli değişimi söz konusu) ve 4100 devirde 100 km/h ile gidiyorum. Motorun üzerinde yeni bir takım tourance lastik takımı var beni en az 1 sezon götürecek durumdalar. Sonrasında sava mc30 takmayı düşünüyorum ancak sava hızla fiyat yükseltiyor. Bu hızla giderse almam : ) Bu arada mesaj kutumu da temizledim.

Melih Abi neden ön değilde arka dişli değişimi ? Ne gibi avantajı olacak acaba ? Arka dişliyi araştırmadım ancak ön dişliden daha pahalı olacaktır muhtemelen. Ön dişli 50 tl civarına getirtebiliyorum.
    Şu an ki durumda 4100 devir 100 km/h hızım var. 4000 devirde 110-120 civarı bir hız yeterli olacaktır benim için.

Bu arada radyatör 1.3 lt, yedek hazne 0.1 lt alıyormuş klavuza göre. %50 su-antifriz karışımı koyun yazıyor. Öyle mi yapmalı yoksa tamamını antifriz mi koymalı ?

Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Orjinal zincir dişli seti var şuan motorun üzerinde ( borusan faturalı zincir dişli değişimi söz konusu) ve 4100 devirde 100 km/h ile gidiyorum. Motorun üzerinde yeni bir takım tourance lastik takımı var beni en az 1 sezon götürecek durumdalar. Sonrasında sava mc30 takmayı düşünüyorum ancak sava hızla fiyat yükseltiyor. Bu hızla giderse almam : ) Bu arada mesaj kutumu da temizledim.

Melih Abi neden ön değilde arka dişli değişimi ? Ne gibi avantajı olacak acaba ? Arka dişliyi araştırmadım ancak ön dişliden daha pahalı olacaktır muhtemelen. Ön dişli 50 tl civarına getirtebiliyorum.
    Şu an ki durumda 4100 devir 100 km/h hızım var. 4000 devirde 110-120 civarı bir hız yeterli olacaktır benim için.

Bu arada radyatör 1.3 lt, yedek hazne 0.1 lt alıyormuş klavuza göre. %50 su-antifriz karışımı koyun yazıyor. Öyle mi yapmalı yoksa tamamını antifriz mi koymalı ?
    Evet hocam doğrudur 50-50 karışım olarak ekliyorsun o küsürat da genleşme tankı için.

Yağı da toplam 2.3lt önce 2lt koy çalıştır kalanı daha sonra ekle bu şekilde yazıyor kitapçıkta.

Sava eski motorda vardı benim senin yazdığın modeli nereden araştırabilirim distribütörü falan varmı nereden alınır?

Sayfa 9 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789101112131959109 ... SonuncuSonuncu