Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789101112 ... SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 169 Sayfa bulundu

Konu: Torch Tulum

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bence yaz geçmez.
    Şehir içinde zaten mümkün değil bana kalırsa. Belki uzun yolda ama belki..
    Yazın havalandırmaları var ama belki ben çok şehiriçi kullanıyorum ondan bana yazın olmaz gibi geliyordur.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yaz geçmez.
    Şehir içinde zaten mümkün değil bana kalırsa. Belki uzun yolda ama belki..
    Yazın havalandırmaları var ama belki ben çok şehiriçi kullanıyorum ondan bana yazın olmaz gibi geliyordur.
    Can Bey öncelikle çok teşekkür ederim yorumlarınızı dikkate alıyorum. Şuan için hem yazlık(fileli), hem kışlık alt-üst takımlarım var ancak tulumun kışlığından birtane alıp kullanıp sonucunu buraya yazacağım eğer memnun kalırsam yazlığı da sipariş ederim. Eğer ki hem yazlık hem kışlık torch tuluma tamamen dönersem de eski takımlarımı satma taraftarı değilim. Olur da tulumun bir yerinden kıllanırsam hiç pahasına sattığım takımı sıfır fiyatına geri almayım. Bir de bazen motosikletime birisi binmek istiyor ben korumasız olduğu için bindirmiyordum artık insanları, "anlatmakta güçlük çektiğim bu sebepten ötürü" de kırmamış olacağım. Ben ağır kış şartlarında dahi motosiklet kullanan biriyim. Kışın yağmurluk içlik mont derken hüsmen dayı gibi oluyorum ama bu tulum beni birçok kat elbiseden ve şişkinlikten ötürü hareket kabiliyetimin kısıtlanmasından kurtaracak. Yağmur geçirmemesini de avantaj görüyorum. Takıldığım bir konu ve aynı zamanda sizin de bahsetmediğiniz korumaları ve dayanıklılığı konusunda da bir kaç onay alırsam çok yakında üzerimde görürsünüz inşallah.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Öncelikle şunu söylemeliyim, bu tulum kolay giyilip çıkarılabilir,güvenlik öncelikli bir kıyafet.
    Özellikle sürtünme yerlerinde 2kat, Cordura kumaş bulunuyor, 2.kat kumaş daha kalın.
    Düşüpte içindekini koruyacak seviyede (doğal olarak) aşınma oluşmuş örnekler var bildiğim. Şükür bir doku kayıpları vs.olmadı %99 korundular.

Eklem korumaları Hüseyin abinin kendi yaptığı korumalar, birçok kişi onlarla kullanıyor ama istenirse sastec korumada koyuyor.
    Kalça pedi olması çok büyük avantaj.

Ben hiçbir montta içindeki sırt korumaya ısınamadığımdan bunda da içime harici full sırtlık takıyorum. (birçok kişi için yine kendi sırt koruması yeterli.)

Yalnız belirtmek istediğim birşey var.
    Bu tulum her tür kıyafetin üzerine kolaylıkla, ayakkabıları çıkartmadan giymek için tasarlandığından bildiğimiz kışlık takımlar gibi içinde termal katman yok.
    Bu nedenle soğuk havalarda iyi birkaç kat giymek gerekli, teknik iç giyim tercih edin derim (rüzgar, soğuk, su geçirmeyen içlik veya benzeri ara katlar. Örn. Ben termal içlik üstü decathlon dan aldığım su,rüzgar geçirmez iç mont/ceketle çok rahat ve konforlu şekilde giyiyorum)
    Sonuçta ara termal kat olmadığından (tuluma entegre) kumaşın iç yüzeyi soğuyor, bunun size ulaşmasını engellediğinizde hiç bir problem yok.

Yalnız bu tulumun kullanım kolaylığına alıştığınız da,eskilerin yüzüne hiç bakmayacaksınız.her molada üzerinizden çıkarıp kolaylıkla sivil kıyafete geçecek, motora binmeden 30sn de rahatlıkla tüm korumalarla sahip şekilde giyinebileceksiniz.

4. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-04-2015)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Bu tulum benim de aklımda acikcasi yazligi daha cok aklimda cunku sehir icinde yazın mont giyiyorum ama pantolon genelde giyemiyorum cunku her gun ayri bir pantalon giyiyoruz. Yazlik tulumun olsa mont yerine bunu kullanırım böylece bacakta da korumam olur diye dusunmustum. Kisin pratik gelmiyor cunku;
    1) Islak tulumu ofiste asacak yer bulmam zor, yağmurluk gibi degil cunku her kumaş yağmuru bir sure sonra cekip agirlasir.
    2) ustu kislik mont kadar sicak tutmaz cunku iclik yok, kat kat giyinmek lazim.

Yazlik tulum almak icin Huseyin abiyi aradim ancak kendisi Mayis'a kadar kisliklari teslim edicem sonra seyahate gidicem, bu sene yazlik yapmiycam herhalde cunku yazlik kumasi Turkiye de beceremiyorlar falan da dedi😒

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sonunda torch tulumum geldi Hüseyin Beyin imalatı çok güzel görünüyor, arkadaşlar kumaşından dolayı dalga geçtiler bu ne ya kamyon brandası gibi dediler ama yağmur ve rüzgara daha mukavemetli olsun diye yapmış. Rengi ve üzerime oturması harika bacak kol ve boyun uzunlukları tam vücuduma göre. Birkaç giyip çıkarmadan sonra sertliğine ve pratikliğine alışıyorum ancak şuan çok sert ve hareketimi kısıtlıyor paçaların cırt ayarlarını yapmak için eğilemiyorum kasıyor beni. Başka bir arkadaş eğilip yaptı. Korumaların kavisleri vücuduma göre değil kalçalarınkiler sert ve düz acaba koruma olarak daha mı sağlam bilemiyorum, dizlerin koruması bükülünce kasıyor fakat omuz ve sırtta sorun yok. Şuan rahatlık olarak alışamadım ama yorumlara bakılırsa alışılıyormuş. En kısa zamanda alışmak istiyorum. Kullandıktan sonra daha detaylı bilgi vereceğim. Şimdilik bu kadar.

fotoğrafların devamı diğer sayfada

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

fotoğrafların devamı..

Fotoğraflar bu belki bakınca bir fikir verir diye ekledim.

8. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Furkan Çelebi (23-04-2015)

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ali gule gule giy. Kislik dimi bu?

10. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-04-2015)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Teşekkürler Arif Bey, evet bu kışlık Torch Pro kalın ve sağlam. Bunu denedikten sonra memnun kalırsam yazlığını da alırım.

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Tamamdir bekliyoruz abi birde su Bey olayini biraksak

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bir tek size mahsus değil, yazışmalarıma bakarsanız herkese aynı şekilde hitap ediyorum. Bu hitabım mesafe koymak değil, karşıya duyduğum saygı ve sevgi ile o kişiye verdiğim değeri gösterir. Bu sitedeki herkes benim için değerlidir. Tıpkı sizin gibi.

14. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (24-04-2015),Bekir Eronat (13-10-2015)

Sayfa 8 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789101112 ... SonuncuSonuncu