Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5678910111213 ... SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 169 Sayfa bulundu

Konu: Torch Tulum

Enduroist Üye Bekir Eronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Eronat
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Ali Bey
    Torch tulum hakkında uzun vadeli yorumunuzu öğrenebilir miyim?
    Tavsiye eder misiniz?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Torch Tulum

Alıntı Bekir Eronat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Bey
    Torch tulum hakkında uzun vadeli yorumunuzu öğrenebilir miyim?
    Tavsiye eder misiniz?
    Yazlık 10 numara kesinlikle tavsiye ederim. Temmuz ayından sonraki paylaştığım bütün fotoğraflarımda görebilirsiniz. Kışlığı gelince onu bir iki ay kullandım ama yağmurda kullanmadım. Şimdi kışlığı da çıkarttım önünüzdeki aylarda hava serinlesin soğusun o zaman yağmur performansını da yazarım. Ancak kışlık biraz sert ve ağır kamyon brandası gibi. Sebebi de su geçirmez olması. Biraz alışılınca sanırım kışlığı da 10 numarayı hakedecek gibi. Fiyatları da şuan değişmiş olabilir. Yazlık 650 TL , kışlık 950 TL gibi fiyatları vardı. Bilginize
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

3. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Bekir Eronat (13-10-2015),MelihUlubilgen (13-10-2015)

Enduroist Üye Bekir Eronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Eronat
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Teşekkür ediyorum. İzmir de olduğum için gider bakarım...

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Ben de yazlık olandan çok ama çok memnunum. Kesinlikle başka bir şey giymeyi düşünmüyorum o varken. Kışlık olanı da severek kullanıyorum, yalnız hiç bir şekilde su almıyor demek iddialı. Ağ yerinden alıyor sağlam yağmurda yalnız bu olay sadece Torch'a özgü değil, hemen hemen bütün markaların tulumları ağ yerinden kaçırabiliyor. İkisini de tavsiye ederim, çok yoğun yağmurda yağmurluk kaçınılmaz.

Gore-Tex harici yağmurda ıslanmamak pek mümkün değil gibi görünüyor. Dainese Explorer'ı (mont & pantolon) geçtiğimiz günlerde yağmurda test etme şansı buldum, hem de saatlerce yoğun yağmur altında, kesinlikle su geçirmedi. Bu da öyle bir arayışta olan arkadaşlara alternatif olabilir.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazlık 10 numara kesinlikle tavsiye ederim. Temmuz ayından sonraki paylaştığım bütün fotoğraflarımda görebilirsiniz. Kışlığı gelince onu bir iki ay kullandım ama yağmurda kullanmadım. Şimdi kışlığı da çıkarttım önünüzdeki aylarda hava serinlesin soğusun o zaman yağmur performansını da yazarım. Ancak kışlık biraz sert ve ağır kamyon brandası gibi. Sebebi de su geçirmez olması. Biraz alışılınca sanırım kışlığı da 10 numarayı hakedecek gibi. Fiyatları da şuan değişmiş olabilir. Yazlık 650 TL , kışlık 950 TL gibi fiyatları vardı. Bilginize
    Mont fiyatına tulum gayet uygun bence bakmakta fayda var.

KILIBIKRAYDIR

7. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (14-10-2015)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de yazlık olandan çok ama çok memnunum. Kesinlikle başka bir şey giymeyi düşünmüyorum o varken. Kışlık olanı da severek kullanıyorum, yalnız hiç bir şekilde su almıyor demek iddialı. Ağ yerinden alıyor sağlam yağmurda yalnız bu olay sadece Torch'a özgü değil, hemen hemen bütün markaların tulumları ağ yerinden kaçırabiliyor. İkisini de tavsiye ederim, çok yoğun yağmurda yağmurluk kaçınılmaz.
    Şimdi kışlık tulum oturma pozisyonunda A yeri çanak gibi çukurlaşıyor. Eski tiplerde arkada parça yok ama yenilerde hem arka destekli hem de önden yağmur almaması için tedbirler alınmış ancak tüm bu önlemlere rağmen fermuarlı yer eğer çanak şeklinde kalırsa yağmur o çanağa dolup A kısmından içeri girerek içeri ıslaklık veriyor. Bu dediğiniz gibi bir çok tulum ve aerostick ürünlerde olabiliyor. Bunu önlemenin en güzel yöntemi A kısmını motosiklete oturunca şişirmek ve çanak şeklini almasına izin vermemek. O da olmazsa alta tek yağmurluk giyilse de olur gibime geliyor. Tatbiki denemek lazım. Ben yağmur geçirmez derken kumaşı yağmur geçirmiyor demek istedim. Zaten kışın da denemediğimi belirttim. Ben A kısmını şişirerek kullanıp sonucu yazacak sizlere. 😉

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi kışlık tulum oturma pozisyonunda A yeri çanak gibi çukurlaşıyor. Eski tiplerde arkada parça yok ama yenilerde hem arka destekli hem de önden yağmur almaması için tedbirler alınmış ancak tüm bu önlemlere rağmen fermuarlı yer eğer çanak şeklinde kalırsa yağmur o çanağa dolup A kısmından içeri girerek içeri ıslaklık veriyor. Bu dediğiniz gibi bir çok tulum ve aerostick ürünlerde olabiliyor. Bunu önlemenin en güzel yöntemi A kısmını motosiklete oturunca şişirmek ve çanak şeklini almasına izin vermemek. O da olmazsa alta tek yağmurluk giyilse de olur gibime geliyor. Tatbiki denemek lazım. Ben yağmur geçirmez derken kumaşı yağmur geçirmiyor demek istedim. Zaten kışın da denemediğimi belirttim. Ben A kısmını şişirerek kullanıp sonucu yazacak sizlere. ��
    Kumaşta sorun yok zaten, bırak yağmuru basınçlı su tabancası bile bir şey yapmıyor. Kışlık tulum zaten araba yıkamacısındaki su tabancasıyla temizleniyor, yıkıyor yani bizi bildiğin

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kumaşta sorun yok zaten, bırak yağmuru basınçlı su tabancası bile bir şey yapmıyor. Kışlık tulum zaten araba yıkamacısındaki su tabancasıyla temizleniyor, yıkıyor yani bizi bildiğin
    Bak bunu da duyduğum iyi oldu. Reklamında bir fotoğraf karesi görmüştüm ama gerçekten de bu derece dayanıklı olduğunu bilmiyordum.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Torch Tulum

arkadaşlar başka bir tulumla karıştırmışım o yüzden mesajımı düzelttim kusuruma bakmayın
    Konu Ediz Gürkan tarafından (14-10-2015 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ediz Torch tulumlari izmirde birisi ozel olcuye gore uretiyor, kim bunu soyleyen sana?

Sayfa 9 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5678910111213 ... SonuncuSonuncu