Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Benim ilk motorum Ybr idi. 1 sene kullandım çok da memnun kaldım. Performans olarak ikisi de ara ara canını sıkacaktır ama bu motorlardan daha fazlasını beklemek de olmaz. Verdiğin parayı sonuna kadar hak edeceklerdir. Ben ybr ile bir defa yokuşta kaldım o da tamamen benim acemiliğim, benim hatamdı. Motor kullandığım ilk aylardı. Yani ybr aldığında keşke cbf alsaydım şuradan daha rahat çıkardım diye aklında birşey oluşacağını sanmıyorum.
    Ancak olaya diğer taraflarından bakarsak cbf biraz öne çıkıyor. Cbf'in selesi Ybr'ye göre daha rahat. İki motoru da kullandın mı hiç değilse selesine oturup gidonu tuttun mu bilmiyorum ama yapmadıysan bunu denemelisin. İki motoru da denedikten sonra kararını ver. Şunu da unutma ki iki motordan da pişman olmazsın.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı ozrace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kişi kullanacaksan 3 ay sonra sıkılacaksın bu motorlardan.sıfır cbf150 'ye vereceğin paraya 2.el 250cc bir motosiklet almanı tavsiye ediyorum...
    örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20657941/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92013667/detay

gibi...

güzel motorlar Öner.
    Ancak önceden araştırmış ve Tunay la benzer yoldan gelmiş biri olarak, cbf250,ybr250 gibi motosikletle yaşanacak herhangi bir parça ihtiyacı vs. durumunda hem maddi hemde zaman açısından pek sıkıntılı bir durumda kalma ihtimali var.
    bunun yerine 150cc ye binmeye devam etmek daha mantıklı.

zorluk kolaylık konusuna gelince, cbf150 her türlü 150kg ı çeker ama işte göreceli bir kavram ben 10.000km sonunda anladım ki, güç olmadan bu iş pekte güvenli değil. ama elden gelen buysa da içlerinden her yönde mantıklısını seçmek gerekli tabi ki.

tvs apache de oldukça tercih edilen bir motosiklet. bakmanı tavsiye ederim yinede.

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel motorlar Öner.
    Ancak önceden araştırmış ve Tunay la benzer yoldan gelmiş biri olarak, cbf250,ybr250 gibi motosikletle yaşanacak herhangi bir parça ihtiyacı vs. durumunda hem maddi hemde zaman açısından pek sıkıntılı bir durumda kalma ihtimali var.
    bunun yerine 150cc ye binmeye devam etmek daha mantıklı.

zorluk kolaylık konusuna gelince, cbf150 her türlü 150kg ı çeker ama işte göreceli bir kavram ben 10.000km sonunda anladım ki, güç olmadan bu iş pekte güvenli değil. ama elden gelen buysa da içlerinden her yönde mantıklısını seçmek gerekli tabi ki.

tvs apache de oldukça tercih edilen bir motosiklet. bakmanı tavsiye ederim yinede.
    senin 10000km sonra anladığın şeyi yaşamaması için söylüyorum zaten.TVS daha güçlü ama oturuş pozisyonu olarak diğerlerine nazaran daha yorucu bunuda unutmamak lazım...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Enduroist Üye tunay34bg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tunay Şen
    Marka
    Aprillia

Hepinize yorumlarından dolayı teşekkürler. Kararım CBF 150 olcak. Artık kesinleşti. Gezi ve organizasyonlarda banada yer açarsınız inş

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı tunay34bg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TVS te bakmadım değil hindistan mallarının sağlamlığı konusunda bir bilgim olmadığından yanaşmadımda. Ama honda ve yamaha japon ve sorun çıkarmayanlar olduğundan sanırım risk almaktan korktum bu nedenle düşünmedim. Yorumlarda açıkçası beni çok şaşırttı. 2 kişi motor taşırken zorlanmaz diye düşünürken 250 cc düşün denmiş. Tam yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim diyorken "acaba" diye kocaman bi soru işareti oluştu bende. Ben 75 kiloyum eşimde bi 60-70 var. Yani alacağım motorun 150 kiloda sorun yaşatmaması benim için çok önemli.
    Tunay 2 kişi zorlanmayayım dersen yapılan yorum her yerde aynıdır. 1000 cc den aşağısı 2 kişi için konfordan mutlaka kayıp ettirir. Bu bütçelere göre hareket ettiğin zaman en güçlü 150 cc Can'ın söylediği TVS ama titreşiminden şikayet edenler var. Bence sen ekonomik takılmaya bak. Zaten hangisi olursa olsun yetmeyecek ve değiştirme ihtiyacı hissedeceksin.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı ozrace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin 10000km sonra anladığın şeyi yaşamaması için söylüyorum zaten.TVS daha güçlü ama oturuş pozisyonu olarak diğerlerine nazaran daha yorucu bunuda unutmamak lazım...
    performans olarak dediğin doğru ama kullanım maaliyeti olarak performansı karşısında,senden aldığı yada alma ihtimali olan maddi noktalar dengeyi bozuyor ybr250 ve cbf250 de , maalesef.
    ki 250cc de alsa durumu ilk elverdiğinde 500cc üzerine bakacaktır
    150 den sonrası genelde 500cc ve üzeri zaten, 250cc ile pek bir fark yaşayamıyorsun yada 150 den 250 ye geçiş için yaptığın masrafa gene değmiyor, fazla mı mantıkçıyım ne

Isim
    Tunay Şen
    Marka
    Aprillia

Yok yaw cbf 150 beni öldürür herhalde arkadaşlar. ben hızında yada zevkinde değilim. az yaksın trafik yaşatmasın bide park derdi olmadımı daha ne ister insan istanbulda..

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Yok yaw cbf 150 beni öldürür herhalde arkadaşlar. ben hızında yada zevkinde değilim. az yaksın trafik yaşatmasın bide park derdi olmadımı daha ne ister insan istanbulda..
    Öldürür derken???

-baktığın motorların hepsi az yakar
    -hepsi trafikte aynı derecede rahatlık saglar
    -hiçbiri de park sorunu yaşatmaz.

Bundan başka ne ister insan?

-daha güvende olmak
    -daha güçlü ve kivrak olmak
    -daha konforlu olmak
    -daha estetik olmak
    -daha ..... ..... ..... Vb.

Isim
    Tunay Şen
    Marka
    Aprillia

Evli bir insan için motor zevk değil ihtiyaç için kullanılır mantığındayım aslında. Ama bu değişirse bigün gelirde o zaman yine paylaşırım sizinle

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Evli bir insan için motor zevk değil ihtiyaç için kullanılır mantığındayım aslında. Ama bu değişirse bigün gelirde o zaman yine paylaşırım sizinle
    abi buradaki çoğu kişi ben dahil evliyim.ihtiyaç dersen o zaman bence araba'dır.2 çocuğun olsa topcase'e koyup yolculuk yapmazsın heralde?motor'a ihtiyacı olanlar bence sadece kuryelerdir...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

11. Öner BAKIR güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

EU (15-04-2013),Recai Topallar (09-04-2013)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu