Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Standart Xenon far almayı düşünüyorum far tipi sorunsalı

İyi günler!
    Ramzey crossun far sistemi çok kötü gece yolculuk yapmak gerçekten zor oluyor onu iyileştirmek adına xenon far almayı planlıyorum ustaya far tipini soruyorum bilmiyor satıcı firmada bilemedi.
    Far ampulunun resimleri,

Almak istediğim xenon sistemi bu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...20727365/detay

Sizinde önerebileceğiniz bir xenon sistemini alabilirim.
    Konu Abdullah BATIK tarafından (08-04-2013 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

S3 ampül. 35w.

cbf150 lerdede bu vardır. bazıları h4 kitlerden uygulayabiliyor. ama sağlıklı olmayabilir.

tavsiyem harici 1 yada 2 mercek/far içine direkt xenon uygulaman.

3. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah BATIK (08-04-2013),AtagünTERZİ (08-04-2013)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S3 ampül. 35w.

cbf150 lerdede bu vardır. bazıları h4 kitlerden uygulayabiliyor. ama sağlıklı olmayabilir.

tavsiyem harici 1 yada 2 mercek/far içine direkt xenon uygulaman.
    Can sen bu konuda ihtisas yaptın bu aralar yahu

Biz de faydalanıyoruz ne mutlu bize

Ben de H4 için xenon alıcam ama 4300 yada 5000 K lik bulamıyorum. İnternetten de henüz sipariş etmedim. Belki bulur hemen alırım diye. Ama 6000 K den aşağı da bulamadım.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can sen bu konuda ihtisas yaptın bu aralar yahu

Biz de faydalanıyoruz ne mutlu bize

Ben de H4 için xenon alıcam ama 4300 yada 5000 K lik bulamıyorum. İnternetten de henüz sipariş etmedim. Belki bulur hemen alırım diye. Ama 6000 K den aşağı da bulamadım.
    fotoğrafları nerelerde bilmiyorum ama eskiden bir alfa 147 m vardı.
    önce normal xenon takıp daha sonra farı kese biçe arkadaşımla bi-xenon mercek montajıyla, oem bi-xenon far yapmıştık arkadaşımın şuan işi oldu otomobil farlarına mercek takıyor hergün sabah akşam

aydınlatma işine meraklıyımdır, elim çok iş becermez aslında , az-orta derecedir elim.
    ama meraklı olduğumdan araştırmayı severim

şunlar var :
    http://www.modacar.com.tr/urun/monza...et-01h070.aspx

http://www.modacar.com.tr/urun/oscar...it-01g040.aspx

çok kaşıntısı olana philips photon 4300k var ama çifti 350tl falan sanırım

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

acizane arazi gezileri yaptığımız için harici birşey takamıyorum.kafa grenajını değiştirmeden uygulayabileceğimiz bir yöntem yok mu?

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotoğrafları nerelerde bilmiyorum ama eskiden bir alfa 147 m vardı.
    önce normal xenon takıp daha sonra farı kese biçe arkadaşımla bi-xenon mercek montajıyla, oem bi-xenon far yapmıştık arkadaşımın şuan işi oldu otomobil farlarına mercek takıyor hergün sabah akşam

aydınlatma işine meraklıyımdır, elim çok iş becermez aslında , az-orta derecedir elim.
    ama meraklı olduğumdan araştırmayı severim

şunlar var :
    http://www.modacar.com.tr/urun/monza...et-01h070.aspx

http://www.modacar.com.tr/urun/oscar...it-01g040.aspx

çok kaşıntısı olana philips photon 4300k var ama çifti 350tl falan sanırım
    Yaa bu araba xenonlarını doğrudan alıp takalım diyosun yani. Birçoğunun Ballastı büyük diye ben bunları hiç düşünmedim. Malum benim oğluşumun (Falconum) kafası minicik. İçine sığmaz diye korkuyorum. Ama şöyle Uzun/kısa swingli bir h4 uyacak olursa fiyat iyiymiş. 2.sinde sanki aradığım kriterler var gibi geldi bana.

Alıntı psikomotor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acizane arazi gezileri yaptığımız için harici birşey takamıyorum.kafa grenajını değiştirmeden uygulayabileceğimiz bir yöntem yok mu?
    Abdullah aslında soketi uyan xenonu bağlayabiliyorsun. Ancak senin lambanın duyuna uyan türden soketli xenon sanırım yok. Belki senin duya uygun soketli Osram Night Braker halojen lamba filan bulabilirsin. Xenon kadar performanslı olduğunu söylüyorlar. Yada bu işlerden anlayan bir elektrikçiye soketi değiştirtirsin.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa bu araba xenonlarını doğrudan alıp takalım diyosun yani. Birçoğunun Ballastı büyük diye ben bunları hiç düşünmedim. Malum benim oğluşumun (Falconum) kafası minicik. İçine sığmaz diye korkuyorum. Ama şöyle Uzun/kısa swingli bir h4 uyacak olursa fiyat iyiymiş. 2.sinde sanki aradığım kriterler var gibi geldi bana.

Abdullah aslında soketi uyan xenonu bağlayabiliyorsun. Ancak senin lambanın duyuna uyan türden soketli xenon sanırım yok. Belki senin duya uygun soketli Osram Night Braker halojen lamba filan bulabilirsin. Xenon kadar performanslı olduğunu söylüyorlar. Yada bu işlerden anlayan bir elektrikçiye soketi değiştirtirsin.
    Motosiklette balastı koyacak grenaj içine doğru herhangi bir yer varsa sorun olmayacaktır senin için. genelde balastlar sudan etkilenmez. doğrudan suya batırmadığın sürece.

senin motoru unuttm bir an Abdullah, aklım Ata ya gitti valla S3 ampül için hiçbir markada ekstra özellikli bir ampül yok. sadece philips ten bulursun bu ampülü 3-5tl ye.

xenon konusunda o aparatlardan H4 olan bir şekilde olacaktır. şöyle bir şey olabilir bir tanıdığım, hyosung gt250 sine normal farına xenon takmıştı ama ne olur ne olmaz diye "1 adette" hella FF50 ti ön farın altına amortisör çatalının arasına takmıştı. bir gün yolda xenon ampülü gidivermiş. dağ başında kap karanlık yolda onun hem ampülünü bulamazsın hem de değiştirmek kolay olmaz.
    o gündne sonra aklına böyle birşey gelmiş, halojen olarak 1 tane hella FF50 koymuş. açıkcası iyi ve dikkatli konumlandırarak (80tl ye ) FF50 takabilirsin. böylece arazide, çamurda ,sarsıntıda vs. xenon un illa arızalanma ihtimali yükseklecektir , halojenle böyle bir sıkıntın yok olsa bile 15tl ye yeni ampül takarsın en kaba.