Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Standart Sevdiklerinizi Motosiklete Bindirmeyin

Motosikletçiler Dikkat!

Anneler, babalar ve eşler sizi uyarıyorum; sevdiklerinizi motosiklete bindirmeyin. Evet dostlar, yaz-kış demeden motosikletle yaşayan bir insan olarak söylüyorum bunu. Bu ülkede motosiklete binilmez. Yollar, motosikletçiler için tuzaklarla dolu. Ölüm virajlarına, çukurlar ve mıcırlı yollar da eklenince, daha önce yazdığım gibi teker, teker ölüyoruz.

Motosikletimden vazgeçemem. Ama bana ne zaman sıra gelecek diye bekliyorum. İyi bir sürücü olmama rağmen artık bu yolları gördükçe korkuyorum. Ve tüm yolların bizden ayırdığı dostlar adına, hakkımızı helal etmiyorum! Neden mi? Bu ülkede binlerce motosiklet sürücüsü var. Ama kimse motosikletlileri düşünmüyor. Yollarımız şantiye halinde, evet, gelişiyoruz ama bu vurdumduymazlık, umursamazlık bir bir, teker teker dostlarımızı aramızdan alıyor.

Yol inşaatında çalışanlar, arabaya göre önlem alıyorlar. Otomobil geçiyorsa, tamam… Bu yollarda motosiklet kullananlar olduğunu düşünmüyorlar. Arabaların geçebildiği çukurların, mıcırlı yolların motosikletçilere ölüm getirdiğinin farkında değiller. Yollarda ki bariyerleri bir gören yok mu? Motorcu kardeşlerimizin kolları bacakları, kafaları kopuyor. Kimse bariyerleri değiştirmekten söz etmiyor. Önümüzde seçim var. Bizler de binlerceyiz. Bizleri anlayan, bizlerin hayatını önemseyen belediye başkanlarına oy verin.

Motosiklet dernekleri, ne duruyorsunuz? Sizler niye kuruldunuz? Sırtlarınızda armalarla hava atmak için mi? Bir sözünüz yok mu? Motosiklet fuarında üye toplamak için yırtınıyordunuz. Sorunları çözmek adına ne yapıyorsunuz? Binlerceyiz ama sorunlarımızı meclise taşıyacak bir başkanımız yok…

Motosiklet kullanan onlarca ünlümüz var. Onlarca iş adamımız, gazetecimiz var. Ama kaç kez açık oturum yapabildik? Kaç kez sorunlarımızı yetkililere, meclise duyurabildik?

Evet, teker teker ölüyoruz.

Hem de kollarımız bacaklarımız kopa kopa... Sebep, minicik çukurlar, mıcırı temizlenmemiş asfaltlar... Kısaca boşu boşuna biten hayatlar…
    Ülkemizin yolları şantiye gibi. Yeniden yapılanıyoruz. Kazılmayan yol kalmadı… En basit örneği; metrobüs için yapılan yollar. Gelin gezdireyim. Tamam, trafik rahatladı. Ama geride kalan yollar, bizler için ölüm tuzaklarıyla doldu. Otomobillerin farkına bile varmadan geçip gittiği asfaltlar, motosikletçiler için tuzaklar dolu.

Evet, söylüyorum; teker teker ölüyoruz!

Bu yüzden, bu ülkede motosiklet kullanılmaz.

Motosiklet satan markalara da birkaç sözüm var. Satmak adına, elinizden geleni yapıyorsunuz. Motosikletin güzel yanlarını vurgulayan reklamlar yaparak albenisini ön plana çıkarıyorsunuz. Motor satılsın da ne olursa olsun!

Olmuyor beyler olmuyor!

Kaynak: Bengüç Özerdem / Fotospor
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Kıdemli Üye gezginşirine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Seher Özyalçın
    Motosiklet
    Vazgeçtim:(
    Marka
    Aprillia

"Sırtlarınızda armalarla hava atmak için mi? Bir sözünüz yok mu? Motosiklet fuarında üye toplamak için yırtınıyordunuz. Sorunları çözmek adına ne yapıyorsunuz"

Bu söz üzerine düşünmeli........
    Çok hızlı yürüdüm,ruhum arkada kaldı..
    Bir gün mutlaka Bademler Köyü...
    Benmişim bir korkaktan KAHRAMAN yaratmaya çalışmışım

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

kesinlikle birşeyler yapılmalı, sesimiz duyulmalı..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Cok güzel yazılmış ama boş malesef bizim daha insana sygımız gelişmedikce imkanız bu işler Git bakalım girebilirmisin bizleri temsil eden sözde b.m meclisine gidip bir kac kelime söyle direk bir yerimize tekme atıp kovarlar ne diyelim TÜRKİYE işte