En sonunda bende sis farı olayına girdim.

Malzemeleri nereden alsam ne yapsam bir yer bilmediğim için ve malzeme, mekan alet edavat gibi eksikliklerden ve sadece akşamları işten sonra ilgilenebildiğim için 5 dk lik işler 2 güne mal oldu vesayre. Hazır almak daha ucuza gelecekti açıkcası ama kendi yapmanın zevki her zaman ayrı tabi.

Yine yapmak isteyenler için bu şekilde çok tavsiye etmem ama yine de bir seçenek olması açısından paylaşayım dedim
Yapmaya çalıştığım 3X1watt lık 2 tane power led sis farı + çakar devresi
Sis farını yerleştirecek tas henüz bulamadığım için buradaki arkadaşlarında fikir vermesi üzerine 50 lik Fırat boru kullanmaya karar verdim. İlk önce borunun geniş olan kısmını kullanacaktım ama tam düz olan kısımdan da iyi olabilir diye iki farklı boru iki farklı lens kullanarak yapayım dedim

Kestim biçtim kenarları zımpara yapıldı vida deliği açıldı ve boyandı

Özellikle tam düz kısmına soğutucuyu yerleştirmek için soğutucunun kenarlarından epey ve borunun iç kısmından biraz yemek gerekti. Tezgah olsa 5 dk sürmez ama zımpara eye ile yapmaya çalışınca epey uğraştırıyor

Lenslerin 2side farklı birisi bu ve bunu tavsiye ederim. Aydınlatması daha doğrusu ışığı toplama açısı daha iyi

Diğeri bu ama ışık çok dağılıyor ve üzerinde 3 tane nokta gibi görülen yerler içeri doğru en az 1cmlik ince delik. Buraya zamanla toz pislik dolar temizlemekte çok zor olur olumsuz etkiler ışığı.

Ledler lens ve soğutucuyu borulara yerleştirip sista ısıya dayanıklı silikonla sabitledim