Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Unhappy Doktor önerir misiniz? Sağ diz ön çapraz bağı yırtmışım.

Yaklaşık iki buçuk ay önceydi.
    Halı sahada, İddalı bir maçta takımı sırtlayayım, çocuk ruhlu, oyunu bırakan arkadaşıma da oyun nasıl oynanırmış göstereyim niyetiyle biraz Messilik yaptım. Şık bir harekette sağa adım atıp sola dönerken sağ dizimden gelen kütürt sesiyle yere yığıldım. Korkunç bir acıydı, ter boşandı birden. delikanlılık olmasa ağlardım o kadar diyeyim.

Kenara alındık tabi, üzerine basamadım ayağımın. şişme morarma olmadı. yaklaşık 10 gün aksayarak yürüdüm. Yavaş yavaş aksamada geçti. 3. haftada tekrar sahalara döndüm. Maç yapıyordum ama birşeyler yanlış gidiyordu. Sağ dizim boşalır gibi oluyor ve hafifçe acıyarak oyunun tadını kaçırıyordu. Ama umursamıyordum, Türk delikanlısını noolur be, Sen yörüksün, dağmı görmedin taşmı diye kendime gaz vererek maçlara devam ediyordum. Taa ki perşembe gününe kadar...

Çarşamba günkü Voleybol maçının kazanmanın hazzıyla perşembe gününe moralle çıkmıştık, ilk seti verdik. 2. set iyi gidiyor, top yüzüme gülüyordu, smaçlarım manşetlerim yerini buluyor, bloklarım rakibi bozuyordu. Rakibin uzunu smaca çıktı. Tabiiki bende bloğa. Yükseldim, topu kesdim ama yere iner inmez sanki biriside sağ bacağımı dizden kesti. Ulan dedim yinemi, hay skym böyle şansı. Kenara çıktım, 4 fark önde olduğumuz seti ve ardından maçı verdik.

Çok canım sıkıldı. Ertesi gün doktora... Giderken kendi kendime: herhalde ciddi bir burkulma var, doktor 1 ay sporu yasaklayacak, krem verecek, dizlik verecek, yok gerek yok zandona mafsallı dizliğimi kullanırım ehehe diyerekten söyleniyordum.

MR sonrası işin ciddiyetini anladım. Ön çapraz bağ diye müthiş faydalı bir şey varmış meğerse bende. ( o ana kadar varlığından haberim bile yoktu ). Dizde takoz görevi görüyor ve dizin sağa sola dönmesini engelliyormuş, ve ben onu yırtmışım. Eğer biraz olsun hareketli bir yaşam istiyorsam ameliyat şartmış.

Doktor dedim şaşırdın mı? Ben duramam öyle yerimde.
    E dedi, o zaman ameliyat şart.
    Yap o zaman dedim, hadi.
    Dedi gününü planlayalım, 15 gün koltuk değneği, 6 ay fizyotera...
    Dedim sus.
    Kalakaldım öylece...
    Konu Oğuzhan Sarıtaş tarafından (15-04-2013 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Aytekin ARIKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aytekin ARIKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Çok geçmiş olsun. Keşke bi isim önerebilseydim. Ama eminim burda bu konuda deneyimli, isim önerebilicek çok Enduroist vardır. Biraz sonra dökülür yardımlar tavsiyeler eminim.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı noqturno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık iki buçuk ay önceydi.
    Halı sahada, İddalı bir maçta takımı sırtlayayım, çocuk ruhlu, oyunu bırakan arkadaşıma da oyun nasıl oynanırmış göstereyim niyetiyle biraz Messilik yaptım. Şık bir harekette sağa adım atıp sola dönerken sağ dizimden gelen kütürt sesiyle yere yığıldım. Korkunç bir acıydı, ter boşandı birden. delikanlılık olmasa ağlardım o kadar diyeyim.

Kenara alındık tabi, üzerine basamadım ayağımın. şişme morarma olmadı. yaklaşık 10 gün aksayarak yürüdüm. Yavaş yavaş aksamada geçti. 3. haftada tekrar sahalara döndüm. Maç yapıyordum ama birşeyler yanlış gidiyordu. Sağ dizim boşalır gibi oluyor ve hafifçe acıyarak oyunun tadını kaçırıyordu. Ama umursamıyordum, Türk delikanlısını noolur be, Sen yörüksün, dağmı görmedin taşmı diye kendime gaz vererek maçlara devam ediyordum. Taa ki perşembe gününe kadar...

Çarşamba günkü Voleybol maçının kazanmanın hazzıyla perşembe gününe moralle çıkmıştık, ilk seti verdik. 2. set iyi gidiyor, top yüzüme gülüyordu, smaçlarım manşetlerim yerini buluyor, bloklarım rakibi bozuyordu. Rakibin uzunu smaca çıktı. Tabiiki bende bloğa. Yükseldim, topu kesdim ama yere iner inmez sanki biriside sağ bacağımı dizden kesti. Ulan dedim yinemi, hay skym böyle şansı. Kenara çıktım, 4 fark önde olduğumuz seti ve ardından maçı verdik.

Çok canım sıkıldı. Ertesi gün doktora... Giderken kendi kendime: herhalde ciddi bir burkulma var, doktor 1 ay sporu yasaklayacak, krem verecek, dizlik verecek, yok gerek yok zandona mafsallı dizliğimi kullanırım ehehe diyerekten söyleniyordum.

MR sonrası işin ciddiyetini anladım. Ön çapraz bağ diye müthiş faydalı bir şey varmış meğerse bende. ( o ana kadar varlığından haberim bile yoktu ). Dizde takoz görevi görüyor ve dizin sağa sola dönmesini engelliyormuş, ve ben onu yırtmışım. Eğer biraz olsun hareketli bir yaşam istiyorsam ameliyat şartmış.

Doktor dedim şaşırdın mı? Ben duramam öyle yerimde.
    E dedi, o zaman ameliyat şart.
    Yap o zaman dedim, hadi.
    Dedi gününü planlayalım, 15 gün koltuk değneği, 6 ay fizyotera...
    Dedim sus.
    Kalakaldım öylece...
    Cok geçmiş olsun. Önce Ömer Taşer, olmazsa Burhan Uslu. Baskalarina bakmana gerek yok. Spor yaralanmalarinda Türkiyedeki en iyi 2 doktordur bunlar.
    Sertan Karamollaoğlu

Enduroist Katılımcı Üye Serdar Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Aydın
    Motosiklet
    cbf 500
    Marka
    Honda

Yıllar önce TSK. Kış sporları kampında sol ön çapraz bağlarımı yırtmıştım.İstanbul'da özel bir hastahanede ameliyat oldum ,oldukça başarılı bir ameliyattan sonra sağlığıma kavuştum. Böyle bir durum insanın yaşam kalitesini oldukça aşağılara çekiyor,hele sportmen bir ruha sahipseniz.
    Çapraz bağ ameliyatı ehil ellerde yapılmalı ve ciddi bir operatör gerektiriyor.
    Doktorumun adını unuttum zira uzun yıllar oldu, kısa bir araştırmayla öğrenebilirim.
    Acil şifa dileklerimle
    Baki kalan bu kubbede " bir hoş sada " imiş.

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Oğuzhan gecmis olsun. Spor guzel şey ama talihsizlikler oluyor iste. Canını sıkma elbet düzelir. Basketbol oynadığım yıllarda benimde yan bağlarda sorunum vardi. İki defa bağ kopması olmuştu. Uygun fizyoterapi ve dikkat ederek operasyonsuz devam ediyorum.
    Bir an önce saglıgına kavuşmanı dilerim. Gecmis olsun.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Geçmiş olsun bizim doktor uzaklarda belki sesini duyar da sanal servis yapar belli olmaz.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

GEçmiş olsun, spora devam edecekseniz ameliyat gerçekten şart aslında devam etmeyecekseniz bile ara ara ben burdayım diyecektir.Kimbilir ileriki yaşlarda daha da zehir edecek hayatınızı. Ben ameliyat olmadım ama bazen bir iki dakika çömelince bile takılma ve ağrı yapıyor. Ankara da olsanız Gata ve HAcettepe de çok iyi iki doktor öneriridim ancak İstanbul da daha fazlası vardır mutlaka.

Enduroist Üye BurakTanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Tanis

Yillar once benim sag on capraz baglarimda halisaha mucadelesi kurbani olmustu, insani aglatacak bir aci gercekten Medical Park/Yesilkoy de basarili bir ameliyat gecirmistim, fakat basarili bir ameliyattan daha onemlisi Fizik Tedavi sureci. O sureci kararlilikla ve azimle surdurmeni oneririm, kaslarini eski haline dondurmek icin aylarca ugrasman gerekecek. Gecmis olsun.

Enduroist Katılımcı Üye ssari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seçkin sarı
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Gecmis olsun sorunu cevabi fevzide saygilarimla

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Cok gecmis olsun. Amma tatsiz bir durum ya!

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu