Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Unhappy Doktor önerir misiniz? Sağ diz ön çapraz bağı yırtmışım.

Yaklaşık iki buçuk ay önceydi.
    Halı sahada, İddalı bir maçta takımı sırtlayayım, çocuk ruhlu, oyunu bırakan arkadaşıma da oyun nasıl oynanırmış göstereyim niyetiyle biraz Messilik yaptım. Şık bir harekette sağa adım atıp sola dönerken sağ dizimden gelen kütürt sesiyle yere yığıldım. Korkunç bir acıydı, ter boşandı birden. delikanlılık olmasa ağlardım o kadar diyeyim.

Kenara alındık tabi, üzerine basamadım ayağımın. şişme morarma olmadı. yaklaşık 10 gün aksayarak yürüdüm. Yavaş yavaş aksamada geçti. 3. haftada tekrar sahalara döndüm. Maç yapıyordum ama birşeyler yanlış gidiyordu. Sağ dizim boşalır gibi oluyor ve hafifçe acıyarak oyunun tadını kaçırıyordu. Ama umursamıyordum, Türk delikanlısını noolur be, Sen yörüksün, dağmı görmedin taşmı diye kendime gaz vererek maçlara devam ediyordum. Taa ki perşembe gününe kadar...

Çarşamba günkü Voleybol maçının kazanmanın hazzıyla perşembe gününe moralle çıkmıştık, ilk seti verdik. 2. set iyi gidiyor, top yüzüme gülüyordu, smaçlarım manşetlerim yerini buluyor, bloklarım rakibi bozuyordu. Rakibin uzunu smaca çıktı. Tabiiki bende bloğa. Yükseldim, topu kesdim ama yere iner inmez sanki biriside sağ bacağımı dizden kesti. Ulan dedim yinemi, hay skym böyle şansı. Kenara çıktım, 4 fark önde olduğumuz seti ve ardından maçı verdik.

Çok canım sıkıldı. Ertesi gün doktora... Giderken kendi kendime: herhalde ciddi bir burkulma var, doktor 1 ay sporu yasaklayacak, krem verecek, dizlik verecek, yok gerek yok zandona mafsallı dizliğimi kullanırım ehehe diyerekten söyleniyordum.

MR sonrası işin ciddiyetini anladım. Ön çapraz bağ diye müthiş faydalı bir şey varmış meğerse bende. ( o ana kadar varlığından haberim bile yoktu ). Dizde takoz görevi görüyor ve dizin sağa sola dönmesini engelliyormuş, ve ben onu yırtmışım. Eğer biraz olsun hareketli bir yaşam istiyorsam ameliyat şartmış.

Doktor dedim şaşırdın mı? Ben duramam öyle yerimde.
    E dedi, o zaman ameliyat şart.
    Yap o zaman dedim, hadi.
    Dedi gününü planlayalım, 15 gün koltuk değneği, 6 ay fizyotera...
    Dedim sus.
    Kalakaldım öylece...
    Konu Oğuzhan Sarıtaş tarafından (15-04-2013 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.