Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol

Anketimiz: Gezi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Katılımcı sayısı
50. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aynı turun benzerini bende yapmıştım..Ama anılarım canlandı çok iyi oldu..Eywallah ;)

10 20.00%
  • Sıra bende en yakın zamanda bende benzerini yaparsam şaşırmayın

40 80.00%
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 102 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Cool Tek Başına 4500 Km (D.Karadeniz-Gürcistan-Doğu Anadolu) Yeni Resimler Eklendi Devam

*******TUR RAPORU HELEŞÜKÜR SONA ERMİŞTİR !! HAYIRLI UĞURLU OLSUN...26-11-2011;)*****

Enduro sevdamın baş kahramanları olan siz sevgili Enduroist ailem, dostlarım, kardeşlerim.. Hepinizi öncelikle sevgiyle selamlıyorum.. (Süper bir giriş oldu : ))
    Biraz geç oldu biliyorum ama iş güç bir türlü yayınlayamadığım, tamamen amatör dijital makine ile An'ı resimlediğim süper tatil gezimi arz ediyorum..

Öncelikle 3 kişiyle planladığımız Doğu karadeniz turuna teknik sorunlardan dolayı, Sevgili Tuncay ağabeyimle 2 kişi gitme durumunda kaldık.Tam planları da yaparken, yine benzer problemlerden ötürü biricik kızım PEGGY'mle tek çıkma durumunda kaldım. ;)

Çıkayımmı çıkmayımmı derken kendimi bir anda yollarda buldum..Tek gezmenin ayrı bir tadı, zorluğu, tecrübesi ve güzellikleri de oldu.. Çok şükür sağ sağlim dönebildim..Ve başta gripal olarak kanıma işleyen enduro virüsü dönüşte tüm belleğimide sarmış oldu iyi de oldu :)

Rota Başlangıç Noktası İstanbul olup, aşağıdaki illerden devam ettim.

İstanbul-Bolu-Karabük-Safranbolu-Kastamonu-Sinop-Samsun-Ünye-Fatsa-Giresun-Trabzon-Rize-Hopa-Gürcistan-Artvin-Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Fatsa-Amasya-Çorum-Kırıkkale-Ankara-İstanbul

15 gün süren turda, toplamda yaklaşık 4500 km yol yaptım. Aralarda tarihi ve doğal güzelliklerimizi gezip, gönlüm nasıl isterse acele etmeden gezdim dolaştım. Dostlarımı ziyaret ettim.

Her enduroist gibi ön hazırlıklar yapılmadan yola lap diye çıkılmaz değil mi? evi darmadağan yaparakdan çantalarımı özenle dizmeye başladım.

Bakınız ampüllerimi bile özenle diziyorum :)

İlk benzinimi Üsküdar Burhan Felek havuzunun yanındaki BP'den alarak yola çıktım. Fakat almaz olaydım.Benzindeki pislikten dolayı boluya gelmeden yolda enjeksiyonlar tıkandı..Tur boyunca kalitesine çok güvendiğim SHELL'den almaya çalıştım ve gayet memnun kaldım..

Bolu'ya doğru gaz açıyorum, pis benzinden dolayı enjeksiyonlarda tıkanma oldu..Tabi daha dakka bir gol bir derken tekleyen motor canımı sıktıysa da MOTOek'ten Necmi usta'm saolsun online telefon yardımı ile enjeksiyon temizleyici kat yola aynen devaam ..Demesiyle durumu düzelttim.

Bolu'ya daha önceden gelmiştim. Fakat Yedi (7) gölleri görememiştim. Hadi bir gidem gari dedim. :) Burdan dönüyoruz..

Bolu merkezde kime sorsam güzel bir yer ama motorla pek gidilir yolu yok, çok bozuk, belediye milli park olarak doğallığı bozulmasın diye yatırım yapmıyor gitme dediler. Valla battı balık yan gider adamım diyerek gaz teline basıyorum.

Bu arada yolda çok sevimli bir dedeyle karşılaşıyorum..

Oğlum nereye gidersin , ne yaparsın..? Amcam sen nasılsın burlarda sen ne yaparsın ? şeklinde samimi bir sohbet ediyoruz.. Sevgili dedem dağdan elleriyle kantaron topladığını söylüyor..Elindeki kantaronu bana hediye ediyor..

Doğaya ve tabiata olan sevgim ve bitkisel merakımdan hem kansere iyi gelen, hemde zeytinyağı ile fermante edildiğinde yaralara vb. iyi geldiğini bildiğimden teşekkür edip, dayanamayıp alıyorum ;) PEGGY'mle birlikte güneşte iyice kuruttuktan sonra Samsun taraflarında topladığım fındıklarla beraber annemlere (Ankaraya) kargoluyorum.. ;)

Yollar gayet kötü ama manzara görülmeye değer idi. Her bir km'de gördüğüm güzellikler tüylerimi diken diken ediyor, dünyaya bir daha gelsem yine aynı şeyleri kesin yaparım diyordum..Sonra resim çekme duygum kabarmışken Turkcellin tabelasın çekeyim dedim..Ama yerin aşırı kumlu olmasından dolayı halahoopp cubba yere PEGGY'm le ilk özdeştiğim anım meydana gelmiştir. :)

İyi halt ettim, ahanda süper resim bu :P

Orada yalnız hakkaten türkcell, telefonların çekmesi için seyyar bir baz istasyonu kurmuş.Dağın başındaki istasyon benzinli jenaratör ve akü sistemi ile çalışırken haftalık olarak türkcell görevlileri araçla giderek sistemi kontrol ediyorlar. Vodafone kullanıcısı olarak vayy beee demedim degil hani ;)

Neyseki kötü bir durum yok, sadece motoru kaldırmak gerçekten zor geldi, hemen yan sehpayı açtım, ve ayaklarımı yere sabitleyip sol elimle gidonu sağ elimlede arka çanta altındaki tutamaçlardan destek alarak gerisin geri motoru ittirerek kaldırdım. Üzülerek şunu söylemeliyim ki önümden 06 (Ankara) plakalı bir araba dolusu insan bodoslama geçip gitti. İnsanlıklarına çok üzülmekle beraber sonrasında HULK HOGAN gibi şişen kollarıma ayrıca bir sevindim :)
    Ve mutlu son:

Bu arada tipime gülmeyin, hayatta ilk defa saçımı sıfıra vurayım dedim ve çok pişman oldum, ne gür çıktı nede yakıştı :)

Konu BUGRA TURK tarafından (07-01-2012 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Artık doğal takıldığım ortamda karşıma çıkan sincapı krakerle kandırarak ayağıma kadar getirebildim. Hemen şip şak..

Yedi göllerin içerisine doğru gittiğiniz zaman Şelale Restorant işletmesini görüyorsunuz.

Gayet sevimli gibi olsada fiyatlar biraz tuzlu. Hemen enduroist hizmeti :

Ee bende gelirken yiyecek aldığım için, bir tek aksama keyif biramı ve sabah omlet yumurtalarımı 6 Tl liralık bir pazarlıkla alıyorum :) sonrasında makarna çorba :)

Yasak olmasına rağmen Ramazan ayın olması ve kimsenin olmaması nedeniyle izin alarak kurduğum ve dudak ısırtan kalitede kamp alanımı arz edeyim efenim :)

Gece hatta yol boyunca yalnızca TRT çeken sevimli radyomla müzik dinleyerek uyumak, biramı yudumlamak, sabah kalkıp olta ile tutamasamda balık avlamak apayrı.. ;)

Daha çook resim var ama forumu da doldurmak istemiyorum, buradan yola aynen devam ..

Sıcaklık tavan yapsada, dönüştede on numara manzaralara şahit oluyorsunuz..

Bolu merkeze indiğimde bir sanayiye uğrayım dedim. Motoru kuma sapladıktan sonra Yan çanta demirinde küçük bir çatlak oluştuğundan ufak bir kaynak rütuşu yaptık.

Sonrasında yanı başıma gelen ünlü Bolulu mucit Muharrem Ceylan ile tanışıyorum.

İllaki gel su ile çalışan arabayı anlatacağım diye ısrar edince kıramadım, ve ünlü su ile çalışan araba sistemine tanık oldum. Konu ile ilgili haberde şuradan baklabilirsiniz..
    http://www.milliyet.com.tr/default.a...ticleID=760547

Sistem gayet basit görünse de aracın arkasındaki saf su dolu bir kapta elektrikle eriyen platin hidrojen gazı açığa çıkarıyor.

Sonrasında bu gaz motorda hava girişine veriliyor.

Hİdrojenin yanıcılığını ispatlamak için içi su dolu bardağa verdiğimiz bu gazı çakmakla yakınca ÇAT-PAT şeklinde patlamalar meydana geliyor..

Sonuç olarak aslında araba %100 su ile çalışmasada aynen LPG sistemine benziyor.Araba %70 benzin,%30 su ile çalışıyor..

Hoş sohbetimizi bitiriyoruz.. Oradan rotayı KArabük/Safranbolu'ya çeviriyorum..Tabiki öncesinde MENGEN'den geçiyorum ve öğle yemeğimi yiyorum..

Konu BUGRA TURK tarafından (28-09-2011 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

ne güzel gezmissin o kadar bu sene karadeniz dedim olmadı senle tanıssaydım beraber giderdik gezinin devamını bekliyorum

Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Tur boyunca kimi zaman çadırla kimi zamanda misafirhane vb. yerlerden istifade ediyorum..Karabükte misafirhanede kalıyorum.. Yalnız şunu söylemeliyim ki eğer Karabük'lü dostlar varsa özür dileyerekten beklediğim sıcaklığı burada bulamadım..Belkide fabrika kenti olması şehirde insan ilişkilerini biraz zedeliyor..Örneğin oradaki büyük bir alışveriş mağazasında çakmaklıktan ipod şarj için aldığım cihaz hakkında bilgi almak istediğim kasa görevlisi bayan ile yaşadığım saçma sapan diyolog beni biraz sinir etsede, yinede tanıştığıma memnun olduğum kişiler de olmadı değil..Birazdan taktim ediyorum ;)

Eveet safranboluya geldikten sonra herkes gibi bende klasik safranbolu evlerini turluyorum..Ara sokakları, tarih kokan evleri, el emeği göznuru el işlemeli demirden yapılan kapı tokmakları ve bir sürü güzelliği geziyorum..

Tarihi demircilerin bulunduğu sokak gayet güzeldi..Kendi evim olduğunda efenim kesinlikle kapı tokmaklarını buradan alacağım ;)

Safranboluda bir enduroist ;)

Bilen bilir ama ben yinede belirteyim,eskiden kapı tokmakları iki çeşit yapılırmış. Haneye gelen bayanlar küçük tokmağı, erkekler ise büyük tokmağı kullanarak kapı çalar, ev ahalisi de sesin kalınlığına göre tertip düzenini alır misafiri karşılarmış..

Burda da heryeri led teknolojisi ile ışıklandıran Karabük'ten net çekemesemde karizma bir resim ;) işte budur..

Konu BUGRA TURK tarafından (28-09-2011 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

buğra süperde tek zor gelmedimi ama sen devam et bizde öğrenelim yerleri.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı ist5934 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buğra süperde tek zor gelmedimi ama sen devam et bizde öğrenelim yerleri.
    Abicim, vallahi ilk büyük turumun verdiği heyecandan mı, aldığım askeri eğitimler mi?, gaza gelmem mi? bilmem neyim den vallahi bir gün bile sıkılmadım..

Düştüm , kalktım, arıza yaptırdım, hastalandım, vs.. ama her An, benim : işte O An' ımdı.. ;)
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne güzel gezmissin o kadar bu sene karadeniz dedim olmadı senle tanıssaydım beraber giderdik gezinin devamını bekliyorum
    inşaalah abicim.. REsimler ve anılar çok..gün be gün arayla hepsini atacağım.. ;)
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Enduroist Üye muhittinozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhittin Öztürk
    Motosiklet
    1200GSA
    Marka
    Bmw

Buğracım, raporunu merakla bekliyordum, sonunda kavuşabildik
    The person who throw stone to the well

Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı mutto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğracım, raporunu merakla bekliyordum, sonunda kavuşabildik
    Aslan kardeşim benim, inşallah senle yeni motorlarımıza kavuştuğumuzda benzer turu beraber yapar da yayınlarız ;)
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Enduroist Üye muhittinozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhittin Öztürk
    Motosiklet
    1200GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı PEGGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslan kardeşim benim, inşallah senle yeni motorlarımıza kavuştuğumuzda benzer turu beraber yapar da yayınlarız ;)
    Çok iyi olur benim içinde, kimbilir belki yollarda karşılaşırız belli mi olur bu arada Africa' ya devam kararı aldım, kısmetse ileride bir şeyler düşüneceğiz bakalım.
    The person who throw stone to the well

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu