Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Post İstanbul- Çanakkale- İzmir bumerangı 1455 KM... :-)

İki Nisan günü özlediğim İzmir'e gitmek vede yeni motorumu uzun yol için test etmenin tam vakti geldiğini düşünerek hava durumuna bağlı kalarak 13 Nisana gününde F650'im ile tur atmaya karar verdik. Yaratılışımız gereği sürekli hareket halinde olmalıyız; hareket insanı canlı tutan sağlıklı bir eylemdir. Dipnot: Körfez yolu vapursuz 97 KM tutmaktadır. Toplamdan 97 Km çıkartılmıştır...

Yol denildiğinde zihnimi canlandıran büyülü sözler Aruoba'nın sözleridir.

Yola çıkan kişi nereye ulaşabileceğini,
    ancak yürüyüp, yolu aşıp, vararak bilebilir
    - yol, yürünmeden, bilinmez...

Kendi yönünü bulamayan kişi için,
    `yol` yoktur- bir sürüklenmedir
    bütün `yürüme`si...

Kendi yolunu bulamayan,
    bütün yolları boşuna yürür.

Tüm Oruç Aruoba

Zaman yaklaştığında içim kıpır kıpır kaynamaya başlamıştı. Saat 06:30 gibi Moda Rıhtımından Yoğurtçu parkına ve Eski Salıpazarının çevresini dolanarak yola çıktım. Gökyüzü sanki bu heyecanı görmüş olmalı ki erkenden tepeme güneşi dikmiş ve güneşin alt katında arada buharlı bulutları kovalayıp duruyordu. Güneş yerli yerinde ve orta sınıf bir ısı veriyordu.

Neyse—varsin sen; ve ben, elbet
    bulacagim bir yol—varsa eger bir yol
    --ya da benim varsa, bir yol bulma
    yeteneğim—yetersem buna

Oruç Aruoba

Eskihisar arabalı Vapur

Omm one more mile riders Turkey ekibi ve Mizahın kaynağı Erdil Yaşaroğlu

Giderken dalgaların ardından baktım sana yıllardan sonra
    Hiçbirşey eskimemiş
    Herşey yepyeni
    Olabilir mi?

Ne çok duygu yaşanıp geçmiş
    Denizde sürüklenen iki somun ekmek
    Yemyeşil bir sarmaşık, kökleri kopuk
    Ne çok yol, ne az varış

Güneşin kuruttuğu, rüzgarın savurduğu
    Karın soğuttuğu, onca iççekiş
    Günlerin yavaş akışla oluşturduğu
    Ne az yer, ne çok geçiş

Geçmedik belki, gitmedim belki ben
    Giderken dalgaların ardından baktım sana yıllardan sonra
    Hiçbirşey eskimemiş
    Herşey yepyeni
    Olabilir mi?

Yalova, yolcuyu görmeden kolay kolay bırakmaz bağrına basar. Dost canlısı sıcacık insanları vardır. Arkadaşımın güzel annesi kendi elleriyle kahvaltı hazırlamış ki "enerjini almalısın o yolları o tepeleri metal atınla aşacaksın Çanakkale'ye gidiyorsun bana deyince Mamafih sanki savaşa gidiyorum gibi heyecan dolmaya başladı içime... Yalovada güzel anneceğimin kahvaltısından sonra arkamda su döküp beni uğurladı. Bu kadar sempatik bir gün yaşadığımı hatırlamıyorum. Anneciğim Çanakkaleden sadece geçeceğim savaşa gitmiyorum diye gülüyorum... Sözlerinden hep hatırladığımız Çanakalle içinde aynalı çarşı şarkısı dilime takıldı. Söylene söylene gidiyorum.

Hararetim tavan yapmıştı. Karacabey/Bursa kararsızca köyün girişinde bir tur atmaya başladım ki sonra U dönüşüyle Canbolu köprüsü, Çapraz Çayın da temiz bir soluk almayı tercih ettim.

Köprüden aşağı inişte bambaşka bir manzara hakimdir. Oturmak için yerler ve piknik yapılabilecek mekanlar tasarlanmış... Açıkçası ben bu güzelim doğa manzarası karşısında büyülenmiştim... Elbette gördüğümü sizler içinde kaydettim...

Çapraz Deresi/ Karacabey/Bursa

Köprünün aşağısında memleketimin güzel insanlarına rastladım. Kimi balık tutar kimi keyif yapar kimi arabasının çifte kapısını açar ama pencereden dereye bakarak birasını yudumlar. Tabi güzel memleketin ikramı boldur insanı gerçekten sıcak ve samimidir. Ben evin ahalisine merhabamı verdim. "abi İstanbuldan mı geliyorsun" diye sorunca elbette dedim. Bende doğma büyüme Fatihliyim fakat şimdi Karacabey'de v.s... Muhabbet uzadı. Abimizde motorcu çıktı. Küçük vede mavi bir scooterı var. "Şehir içi rahat oluyor güzel abim, Uzun yola çıkmak için senin motordan kullanmalı... Benim eşek fazla uzaklaşamaz... Bir klasik motor muhabbetidir sürüyor... Abimiz şarap ikram etti. Bir içtim bir tane daha bir tane daha üçüncüye aman abi ehliyet cezamız var ki ehliyetin limitini doldurmayalım diye Birde kaçak cigara nereden bulmuşsa dumanı pek bir lezzetliydi... nerden aldığını unuttum...

Abimizin lakabı var ki, Reis Rambo Murat...

Ve yolculuk devam ediyor. Yolda Rüzgâr tarlalarına rastlayordum. Manzara, yeşillik ve tarlaların baharı simgeleyen yada en çok baharın soluğunu almanız için sizi kendine çeken doğanın eşsiz güzelliği...

Konu Aras Acer tarafından (15-04-2013 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

2. Aras Acer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (15-04-2013),Armağan ÖZTÜRK (15-04-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Çanakkale/ Lapseki ye vardığımda trafik canavarı iş başındaydı. Motorumla şehir içi olduğu için 20 ile 40 KM de civarında hareket ediyordum. Önümde markası belli olmayan saçma sapan bir otomobil sağ şeritten arada bir burnunu bir sağa bir sola çekiştirince ben iyice yavaşladım. Tehlikeyi sezmiştim. İyi yavaşlarken bir taraftan hem selektör hemde farlarla otomobile işaret yaptım lakin bu adam hiç durmadı. Karşı şeritte yola geçişi olmadığı halde adam bir anda önüme keserek kaldırımdan öteki tarafa zıpladı. Tam bir manyaklık... uzunca kornaya bastım fakat hiç durmadan gaza basıp kaçtı... Neyse ki artık bu tiplere hazırlıklı olsakta bir şekilde trafikten hadım edilmeleri ve topluma kazandırılmak için Trafik Hizmetleri Başkanlığı bu magandalara her türlü çalışmaları yapması gerektiği kanısındayım.

Çanakkalede, Ebelemece, sobelemece yaptık... :-)

[/QUOTE]

Çanakkale'ye varış. Sonat (snt1) arkadaşımı aramam ve buluşma vede Çanakkale gibi güzel bir memleketin yollarının nasıl enkaza çevirdiklerini, yaya bile gitmenin ne kadar zor olduğunu bilen bilir. Yalnız Sonat'ı çok beklettiğimi farkındaydım. Çünkü yollar kötü ben çok yavaş gitmek zorundayım. İlk defa Çanakkale ve Enduroist ailesinden bir birey... :-)

Sonat'ın misafirperverliği ve samimiyeti bana çok güven verdi ve ailenin değerli üyelerinden biridir. Bir köpek balığı gibi acıkmıştım Sonat, "Mezgit tazedir" dedi. Yarım ekmek mezgit yanında bir bira ve taze kalamar. Fevkaladenin fevkinde leziz bir atıştırmalık oldu. Balık ısrarlarıma rağmen onun ısmarlaması beni gerçekten rahatsız etti fakat yapacak bir şey yok! İstanbula geldiğinde de aynı nezaketi ben göstermek istiyorum...

Hazırlandık Sonatla vedalaşıp farklı yönlere sürmeye başladık. Navigasyona rotayı yazdım ve ilerlemeye başladım. Kaz dağları bizi bekler gündüzken geç kalmayalım. Randevumuz var.

Konu Aras Acer tarafından (15-04-2013 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

4. Aras Acer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (15-04-2013),Armağan ÖZTÜRK (15-04-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Doğa! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. Yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her bir durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyorlar." (Goethe)

Kaz dağlarından hızlı bir şekilde transit geçmeniz mümkün değil çünkü yolları size adeta doğayı ve denizi izleyebilmeniz için tasarlanmış gibidir...

Terkettiği yerdeki herşeyi—herkesi—mutlak bir biçimde terketmemiş; çıktığı yolda rastlayacağı herşeyi—herkesi—de, mutlak bir biçimde kabullenmiş olmalıdır. Oruç Aruoba

Ayvacık dolaylarında, Zeytin Vadisine doğru inerken; Nusratlı Köyüne denk geliyorsunuz. Yakın civarda durup bir soluklanayım istedim. Dağın ettiğinde el yapımı zeytinler sıra sıra dizilmiş derme çatma ahşapla ufacık bir kaç dükkan lakin görüntüsü beni büyüledi. Elbette doğanın benzersiz lezzetini size sunan ve memleketin en keyifli insanlarının sahip olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Yanlarına gittim bir çayınız var mıdır ile bir güzel sohbet ettik.

Nazım Hikmet'in güzel sözleri geliyor insanın aklına...

Dostlarım, çay olsun, demli olmasa da olur. Siz olun, çay olmasa da olur..

Fotoğrafta çektik yalnız hanım ablamın mübarek elleri bit türlü titreşimsiz bir fotoğraf çektiremedik... :-) Abiler çok dijital siz hiç onların tiplerine bakmayın en az bizim kadar teknolojiyi takip ediyorlar. Hemen köyün web sitesinin adresini verdi.

Buyrun

http://canakkale.nusratli.koyu.com.tr/h/

Saatler sonra Bornova'ya vardım. İzmirde ki enduroist ailesi çok dolu olduklarından kimseyle tanışma fırsatımız olmadı. Ne yapalım yapacak bir şey yok! İstanbul'a gelirlerse haberimiz mutlaka olsun...

Bornova da çok taze olan bir mekan "Orhan Kaptan Balık Evi" Tel: 0232 347 98 98 Antalya Custom Choppers Klübünden... Açıkçası her yerde motorcuların olması beni çok sevindiriyor. Orhan Kaptan külübün en dinozor üyelerindenmiş. Şimdi motosiklet kullanmıyor lakin çok bilgisi var. Özellikle Balık ve yemek konusunda kesinlikle çok yeteneklidir. Benim için önemli bir yere sahip olan dostum kardeşimle yemek yedik' İzmir'e yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye ediyorum.

Geceyi, Bornova Öğretmen evinde kaldım. Suit Odada sadece yer kaldığından kabul ettim. Fiyat fazla abartılı değil yalnız her yerde kamera olduğunu düşünüyorum. Çünkü izleniyorsunuz. Bu yüzden benim öğretmen evine son gidişim olacak umarım bir daha gitmem. Sadece isim kaydı yapan kişi kalabilir. Misafir kabul edilmiyor. Sabah kız arkadaşım geldi toparlanıp şirinceye gidecektik. Bir anda telefon geldi. Aras Bey "misafirin oda da bulunması yasaktır" uyarısı aldık. Bende sıkılarak 140 km adımlarla hızla öğretmen evinden çıktım...

to be continued

6. Aras Acer güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Armağan ÖZTÜRK (15-04-2013),Can Ekin (01-05-2013),Engin Delipınar (16-04-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Öğretmen evinden ayrıldıktan sonra 82 km Şirince Köyüne gitmek için Selçuk yolunu tuttuk... Pazar kahvaltısı iyi gelecektir. Şirince Köyü efsanesini mutlaka duymuşsunuzdur. Kıyamette sığınıcağınız tek yer... Hayat kısa yaşayabileceğiniz sadece anlarınız vardır. Charles Baudelaire'nin bu şiirini çok severim. Hayatımda yönlendirici bir etkisi olmuştur. Her sözcüğünde bilgi kaynıyor ve duygularınızı yada zihninizi parlatıyor... Duygularınızı canlı tutmayı hep başarmış bir yazardır...

Sarhoş olun!

Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun.

Ve bazı bazı, bir sarayın basamakları, bir hendeğin yeşil otları üzerinde, odanızın donuk yalnızlığı içinde, sarhosluğunuz azalmış ya da büsbütün geçmiş bir durumda uyanırsanız, sorun, yele, dalgaya, yıldıza, kuşa, saate sorun, her kaçan şeye, inleyen, yuvarlanan, şakıyan, konuşan her şeye sorun, 'saat kaç' deyin; yel, dalga, yıldız, kuş, saat hemen verecektir karşılığını: 'Sarhoş olma saatidir. Zamanın inim inim inletilen köleleri olmamak için sarhoş olun durmamacasına! Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz.'

Charles Baudelaire

Şirince'de çok dinlendim. Medyanında abartığı özellikleri kadar vardır diye düşünüyorum. Bana çok sempatik ve mitolojik bir hava veriyor. En azından ben öyle düşünüyorum. Evler, yemekler, kültür, doğa yani orijinal bir görüntü ve orijinalliğini iyi kurumuştur. Burada bütün büyüler sanki bir araya gelmiş... Hiç bir şey pahalı değil... Yemekler hem uygun hem lezzetli hemde organik bu da köyün ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Yani Şirince efsanesi günümüze kadar gelmiştir. Benim anlamadığım bu devletin sorumsuz tavırları Güzel memleketimin taşı toprağı altın kıymetini maalesef bilmiyor. Gerçekten çok yazık ... Şirince yolunun özellikle o kadar dar olduğuna eminim... Tahminime göre çok daha fantastik bir hava katıyor... Sanki Olimpos'a çıkıp gökyüzünde havalanacaksınız o kadar müthiş bir keyif vermektedir... Şirince yolundan dağa doğru yola çıkarken kanatlarınızı almayı unutmayın... Bakarsınız lazım olur...

Tabi ki Aras'ı dini bölgelerde göremezsiniz. Şaka elbette... Tarihi seviyorum... Tarih kaostur. Acı yaşamıştır mutlu olabilmek için... Tanrının bir buyruğu olabilir...

Bu günlük benden bu kadar yeter. Son bir fotoğraflarım şimdilik...

Selçuk Kalesi/ Selçuk/ İzmir

Ben ve Nişanlım. Kilise ve Meryem ana heykeli ile dilek kuyusu...

Şirince Köy/ Selçuk

Konu Aras Acer tarafından (15-04-2013 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.

8. Aras Acer güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (15-04-2013),Armağan ÖZTÜRK (15-04-2013),Can Ekin (01-05-2013),Engin Delipınar (16-04-2013),MustafaTemimhan (15-04-2013)

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Aras raporun için teşekkürler. Güzel bir rapor olmuş. Bu sefer yalnız bir gezi oldu umarım bir sonrakinde başka arkadaşlarla gitme fırsatı olur.

10. Armağan ÖZTÜRK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (15-04-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı beaconsfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras raporun için teşekkürler. Güzel bir rapor olmuş. Bu sefer yalnız bir gezi oldu umarım bir sonrakinde başka arkadaşlarla gitme fırsatı olur.
    Abiciğim teşekkür ediyorum. Yol uzun bir de hasretlik eklendi mi pek zor oluyor. Bir daha ki sefere dolu gitmiş oluruz... Sezon yeni açıldı...

12. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Özer Erkuş (15-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

vay arkadas helal olsun, beraber olsun.

14. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Aras cok sıcak samimi bir rapor olmuş teşekkürler paylaşım için nusretli rampaları harika ama değil mi her seferinde farklı bir eğlence sunuyor insana o yol

16. Sonat BAŞPINAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (01-05-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay arkadas helal olsun, beraber olsun.
    Ahmet çok teşekkür ediyorum. Dönüş yollunda yağmura yakalandım. Mont harikaydı. Yağmuru hissetmedim bile... Bir kez daha teşekkür ediyorum. Sezon yeni açıldı. Daha çok yol alacağız.

Alıntı snt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras cok sıcak samimi bir rapor olmuş teşekkürler paylaşım için nusretli rampaları harika ama değil mi her seferinde farklı bir eğlence sunuyor insana o yol
    Sonat, evet rampalar harikaydı. Çanakkale için bir gün vakit ayırmak istiyorum. Hızlıca es geçtim oraları. Gezmek ve özellikle Truva atını görmeyi çok isterim.

18. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (01-05-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

eline sağlık rapor ve gezi 10 numara paylaşım için teşekkür

20. Recai Topallar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-04-2013)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu