Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye OguzhanErturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oguzhan ERTURK
    Motosiklet
    48
    Marka
    HarleyDavidson

Standart Yeni motor alınacak tavsiyeler ..

Merhabalar,

Forum okumayi severim ama uye olup yazi yazmayi hic sevmemisimdir.

Ama motor almaya kafayi o kadar taktim ki evet simdi burada sizlerden yardimci tuyolar istiyorum.

180 boyunda 90 kiloyum. Isimiz geregi ya dagda (madenciyiz) yada ovada (hayvancilikla ugrasip ciftcilik yapiyoruz) yani arazide yol yapiyorum.

Ama hafta sonlarida uzun yol yapip gezmek istiyorum (ege kiyilarini kesfetmek icin sabirsizlaniyorum) . Genelde insanlar tam tersini yapar hafta ici sehir ici kullanim hafta sonu arazi kullanimi . Bizimki tam

tersi iste.

Aslinda harley nightrod asigiyim ama tabiki fiyati vede kisitli kullanim alani bu secenegi eliyor. Naked istiyordum onceleri ama arazide cabuk yipranicagini dusunuyorum o yuzden enduro da karar kildim.

Genel manada 0 dusunuyorum cunku 2. ellere hic guvenemiyorum. Birde sanki 0 olursa daha bi ozel olur =))

Simdi tabi sinirsiz butcemiz yok o yuzden secenekleri indirgedim biraz.

bmw g650gs , bmw 650 sertao veya yamaha XT 660Z TENERE Tabi BMW ve Yamaha arasinda 8bin tl lik ufak bi fark var. =(

En buyuk cekincem tek silindirli oldugu icin uzun yolda iskenceye doner mi yolculuk?

Yorumlariniz icin simdisen tesekkurler.

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Üstad seni tanımadığım için soracağım izninle. Motor tecrüben var mı? İlk motorun olmayacak değil mi bunlar?

Enduroist Üye EgeALKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ege Alkan
    Motosiklet
    '07 XT660R
    Marka
    Yamaha

Bu konuyu resmen benm için açmışsın arkadaşım. bende 4 5 aydır motor araştırıyorum ve neredeyse seceneklerimiz aynı f650 gs ve xt660r bildiğim kadarıyla bu motorlar neredeyse aynı zaten ( yanlıs biliyor olabilirim tabii affola ). neyse sonucta gelecek cevaplar bnide aydınlatacak

Bu arada motor sürmeye F800GS ile başlayan bi zeki(!) olarak söylemek istiyorumki ; Oğuzhan beyin sorusuda çok önemli eğer ilk motorunsa biraz yüksek cc motorlara göz dikmişsin
    iyi günler
    Biyomedikal Mühendisi

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Ben F650 gs derim nedense şaka bir yana cok rahat dengeli yakışıklı az yakan harika bir makina yaz aylarının geri gelmesi ile tekrar aşık oldum bu aletlere bakımı kolay hesaplı (kendin girişeceksin ama biraz) titreşim bence yok 120 ye kadar gayet konforlu gidebiliyorum ki seyir hızım 80-100 civarı olduğu için hiç titreşim sorunu yok benim acımdan ama hız yaparım arada ucarım kaçarım dersen belki tatmin etmez

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

eğer uzun yolda kullanıcaksan bence tek silindirli makinalrdan uzak dur o fiyatlara çift silindirli makinalar var mesela KLE500 çift silindir hemde 6 vites senin gereksinimlerini kaldıracak bir motor bence. BMW lerinde 650 üsütü motorlarında servisi sıkıntı oluyor illaki yetkili servise götürmen lazım onlarda saati bilmem kaç euroya çalışıorlar maddiyat sorun değilse sıkıntı yok ama sorunsa o zaman sorun işte Ama yinede benim nacizane fikrimdir. Herkes bir şeyler söyler fakat senin yinede gönlünde bir aslan yatıyordur.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Üye OguzhanErturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oguzhan ERTURK
    Motosiklet
    48
    Marka
    HarleyDavidson

Is hayatinda karsilastigim tecrubelerden dolayi 2. el makina almaya sicak bakamiyorum. Bu sebeplede maliyet biraz yukseliyor tabi.

Birde yeni modellerin yakisikliliginin yaninda eski modeller albenisini iyice yitiriyor. Onumuzdeki birkac hafta bol bol farkli modeli deniyecegim.

Uzun yol yapmayi dusunuyorum sonucta yazda geliyor . Peki bana bu soyledigim modellere denk cift silindirli motor onerileriniz ne olur??

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Yaz geldi gibi sanki ama bence biraz geç kalmadın mı?

Enduroist Katılımcı Üye Levent COŞKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Coşkun
    Motosiklet
    NC 700x
    Marka
    Honda

F650 artık çift silindir üretiliyor beyler. Dikkatinizden kaçmış herhalde
    34 JL 6211