Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu

Konu: Kaza

Threaded View

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Once gecmis oldun diyeyim sonra da yine çıkıntılı yapayım Abiler ablalar.

Unutmayin ki bir arac ile bir motosikletlinin karistigi kazada, her zaman motosikletliler suçludur. Neden mi? Cezalandırılan motosikletlilerdir de ondan. Saka bir yana kendimizi kollama görevi bizim. Onlar bizi ya gormezden gelirler ya da gercekten gormezler.

Simdi, tecrube torbamızı doldurmak için, önce kazayı yapan kardesimizden, sonra da sizlerden "bu kazayı onlemek icin neler yapılmalıydı" sorusuna cevap vermenizi rica ediyorum. Ihlal edilen güvenli motosiklet surusu kuralını birlikte bulalım.
    Geçmiş olsun.
    Ersan abi ne yapılmalı değil de ben ne yapıyorum onu anlatayım. Öncelikle ticari olan her aracın, (transporter, Vito, Kangoo, vs) potansiyel katil olduğunu varsayiyorum. Kimse üzerine alınmasın. bende motosiklet dışında viano kullanıyorum. Durduysa, geri gelebileceğini, kapı açabileceğini, aniden donus ya da manevra yapabileceğini varsayiyorum ve onlarla her zaman kaçış manevralarini rahat yapabileceğim mesafe bırakıyorum. Bunun için de trafikte hep ileri bakıp motosikletimi ona göre konumlandiriyorum. Bu araçlara ek olarak taksi, minibüs, otobüs, kamyon, dolmuş tarzı araçları da ekleyebiliriz.
    Sertan Karamollaoğlu

2. Sertan Karamollaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (05-05-2013)