Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Yusuf YÜCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre geçmiş olsun, yelek sana bir aidiyet duygusu yaşattığı için kendini borçlu mu hissediyorsun, yoksa ben de bu konuda hatalıyım telafi ederim şeklinde mi düşünüyorsun. Bir kere şunu söyleyeyim, mahkeme kararı olmaksızın hiç bir kurum veya kişiye sizin özel izniniz olmadan bilgi vermeyiz. Evet hukuki bir statümüz hali hazırda yok ama evelallah, sanal alemin de bir raconu olmalı üyelerimizi deşifre etmeyiz.
    Yusuf Abi teşekkürler.

Deşifre olmamak gibi bir kaygım yok. Hatta tam tersine karşı taraf plakamı alamadıysa ve Enduroist araması yaparsa beni kolayca bulsun diye bu konuyu açtım.

Hatalıyım telafi edeyim gibi bir durum da yok. Sonuçta diğer araç tüm uyarılarıma rağmen beni çok tehlikeli bir duruma soktu. Asfaltın kendisiyle tamamen alakasız bir alanına hiç dikkat etmeden ve tamamen gereksiz yere girdi. Yine de kastının olmadığını varsayıyorum. Ben zarar görmedim, karşı tarafta da pek bir şey olduğunu sanmıyorum, sadece aynasına dokundum. Ama sigortam, kaskom var. Eğer bir zarar gördüyse kimse mağdur olmasın isterim. Olayın özü bu.

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

geçmiş olsun Emre,bende çogu zaman aynı şeriti kullanırım E-5'te birseferinde kamyondan düşmüş demir çekiç denk geldi,zor manevra yaptım,bir keresinde'de vatandaş camdan küllüğü boşalttı ondan kaçamadım,yanına geldiğimde ağzının payını aldı.
    emniyetli bir boşluk degil malesef,giderken çok dikkat etmeli kazaya karışmamak şans işi.malum .... çok piyasada.

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Bence burada yanlış olan en önemli nokta; akan trafikte araçları en sol şeritte bariyer tarafından sollamanız!..Bence en riskli ve en tehlikeli olan budur...Ben eğitim almadım ama benim tecrübelerime göre :
    1-En sol şeritte giden araç, sol yanından araç geçeceğini hesap etmez ve sol aynasına dahi bakmaz,daha çok sağ aynadan sağındaki şeridi kontrol eder!...
    2-O bölgede yaşıyacağınız bir kazada, bariyere takılmanız veya üstünüzden diğer araçların geçmesi olasıdır..
    3-Ben daima 80+km/h akan trafikte en sol şerit ile soldan ikinci şeridi ayıran çizgide seyrederim..(tabii boyalı kısımda değil) Bu durumda hangi şeridin hızı uygunsa ona geçerim...(Bir nevi "makas" tabirine uyuyor ama bu motosiklette diğer araçları tedirgin etmez) Eğer trafik akışının yavaşladığını ve duraklamaya başladığını gözlemlersem en sağ ve emniyet şeridinden devam ederim..
    Bariyer tarafını kesinlikle kullanmam..(Tabii bazı oto sürücüleri aynasından görerek yol verme amacıyla 1,5m sağa yanaşması hariç..)
    En sol şerittekinin sağından geçmek, solundan geçmekten daha güvenlidir!..
    4-Bu çizgiden seyir ,önünüzde bazen gereğinden yakın takip ettiğiniz bir aracın ani frenleme olasılığına karşı,kıvırtma ile size kaçış emniyeti de sağlar...

5. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emre Dalgic (07-08-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence burada yanlış olan en önemli nokta; akan trafikte araçları en sol şeritte bariyer tarafından sollamanız!..Bence en riskli ve en tehlikeli olan budur...Ben eğitim almadım ama benim tecrübelerime göre :
    1-En sol şeritte giden araç, sol yanından araç geçeceğini hesap etmez ve sol aynasına dahi bakmaz,daha çok sağ aynadan sağındaki şeridi kontrol eder!...
    2-O bölgede yaşıyacağınız bir kazada, bariyere takılmanız veya üstünüzden diğer araçların geçmesi olasıdır..
    3-Ben daima 80+km/h akan trafikte en sol şerit ile soldan ikinci şeridi ayıran çizgide seyrederim..(tabii boyalı kısımda değil) Bu durumda hangi şeridin hızı uygunsa ona geçerim...(Bir nevi "makas" tabirine uyuyor ama bu motosiklette diğer araçları tedirgin etmez) Eğer trafik akışının yavaşladığını ve duraklamaya başladığını gözlemlersem en sağ ve emniyet şeridinden devam ederim..
    Bariyer tarafını kesinlikle kullanmam..(Tabii bazı oto sürücüleri aynasından görerek yol verme amacıyla 1,5m sağa yanaşması hariç..)
    4-Bu çizgiden seyir ,önünüzde bazen gereğinden yakın takip ettiğiniz bir aracın ani frenleme olasılığına karşı,kıvırtma ile size kaçış emniyeti de sağlar...

Akan trafikte dediklerin doğru Osman abi.
    Ama olayın olduğu yerde ve anda çoğumuz orayı 3-4km uzunluğunda trafik kuyruğu varken, araçlar dur-kalk giderken kullanıyoruz.
    Büyük ihtimal araç sahibide bu dur-kalk esnasında yaptı bu hareketi. (benim anladığım) yoksa araçta da hız olsa daha çok sıkıntı olabilirdi.

7. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (07-05-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize katılıyorum ama E-5'teki sabah ve akşam trafiği biraz istisna sanırım.

Bir kere akan trafik diye bir şey yok. Aktığı zaman da trafiğin akış sürati saatte maksimum 5-10 km. Araçlar hızlandığında zaten o boşluğu kullanmıyor kimse. 80'le giden adamı 100'le geçeyim gibi bir durum yok.

Emniyet şeridini hiçbir şartta kullanmıyorum, çünkü daha riskli olduğunu düşünüyorum.

Normalde benim de seyir güzergahım sol şeridin sağıdır, ki bu güzergahta da başta bu şekilde gitmeyi denedim. Ama maalesef sık şerit değiştiren araçlar ve düz bir sıra olmaması nedeniyle hem kullanımı pratikte imkansız, hem de tehlikeli.

Yani dediğim gibi, biraz istisnai bir durum. (Not: Polis motosikletleri de aynı yolu kullanıyor.)

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Bununla geçmiş olsun İnşallah birdaha yaşanmaz. Böyle durumlarda benim de en çok korktuğum birinin kapıyı açmasıdır. Duran trafikte aracının kültablasını yola boşaltan hayvanlar bile var. O yüzden anca tin tin geçerim arabaların solundan, trafik duruyorsa tabi...

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Çok geçmiş olsun gerçekten ucuz atlatmışsınız böyle gafil denyolarla hepimiz karşılaşıyoruz malesef çok ama çok dikkat etmek gerek Allah bir daha yaşatmasın ne size nede cümlemize...

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı emrello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize katılıyorum ama E-5'teki sabah ve akşam trafiği biraz istisna sanırım.

Bir kere akan trafik diye bir şey yok. Aktığı zaman da trafiğin akış sürati saatte maksimum 5-10 km. Araçlar hızlandığında zaten o boşluğu kullanmıyor kimse. 80'le giden adamı 100'le geçeyim gibi bir durum yok.

Emniyet şeridini hiçbir şartta kullanmıyorum, çünkü daha riskli olduğunu düşünüyorum.

Normalde benim de seyir güzergahım sol şeridin sağıdır, ki bu güzergahta da başta bu şekilde gitmeyi denedim. Ama maalesef sık şerit değiştiren araçlar ve düz bir sıra olmaması nedeniyle hem kullanımı pratikte imkansız, hem de tehlikeli.

Yani dediğim gibi, biraz istisnai bir durum. (Not: Polis motosikletleri de aynı yolu kullanıyor.)
    Duran trafikte motorun geçebileceği her "deliği"kullanmak normaldir,buna katılıyorum..Ancak 20-30km/h ile hareket eden trafikte bile bariyer tarafını kullanmak;tepe üstünde sollamakla ayni riski taşır..İki araç arası koridorları kullanmak bundan daha az risklidir..

Emniyet şeridi hakkındaki düşüncene katılmıyorum..Bence tam aksi,motosiklet için en güvenli yerdir!..Hiçbir araç aynasına bakmadan oraya dalmaz,geçiş üstünlüğü olan araç görürseniz de,yol vermek için sola yanaşıp şeride girmek kolaydır..Polisler bile bu açıdan bakıp, motosikletlere emniyet şeridinde hoşgörü ile yaklaşıyor..

12. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emre Dalgic (07-08-2014)

Enduroist Üye İsmail GÜLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.İSMAİL GÜLER
    Motosiklet
    CBF-150
    Marka
    Honda

Once gecmis olsun dileklerimi iletmek istiyorum.Yeni kaza yapmis birisi olarak ve daha cok yeni bir surucu olarak (toplamda 6000 km) sizin gibi bircok ustanin yaninda affiniza siginarak sunu belirtmek isterim trafik yaya kapali bir alanda motorlu tasitlarin hareketidir yollarda araclar gidemiyorki yogunluktan nedir bu motorlara olan garez anlamadim

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu