Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 35´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duran trafikte motorun geçebileceği her "deliği"kullanmak normaldir,buna katılıyorum..Ancak 20-30km/h ile hareket eden trafikte bile bariyer tarafını kullanmak;tepe üstünde sollamakla ayni riski taşır..İki araç arası koridorları kullanmak bundan daha az risklidir..

Emniyet şeridi hakkındaki düşüncene katılmıyorum..Bence tam aksi,motosiklet için en güvenli yerdir!..Hiçbir araç aynasına bakmadan oraya dalmaz,geçiş üstünlüğü olan araç görürseniz de,yol vermek için sola yanaşıp şeride girmek kolaydır..Polisler bile bu açıdan bakıp, motosikletlere emniyet şeridinde hoşgörü ile yaklaşıyor..
    Yine haklısın Osman abi ama sadece ve sadece Emre'nin olayının vukuu bulduğu bölge için yazıyorum, o bölgede bostancı-göztepe arasında, e5 te sağ taraftan üst üste çok fazla katılım ve çıkış yapıldı, yan yollar, alış veriş merkezleri , otobüs durakları, minibüsler vs. sabah trafiğinde kuş bakışı baksan bu yola en karışık yer her zaman en sağ bu bölgede. yoksa yine dediğine katılıyorum. köprü yolunda trafik olursa zaten tek yer var emniyet şeridi ama oraya da dalan çıkıyor bu istanbul da
    Konu Can Ekin tarafından (07-05-2013 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

2. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (07-05-2013)

Banned
    Isim
    EU
    Motosiklet
    şuan yok
    Marka
    Diger

Alıntı Yunus DERVİŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi geçmiş olsun öncelikle,
    İstanbulda sol taraftada emniyet şeridi var galiba?
    Hiç dikkat etmemiştim buna,
    lakin Ankaramızda emniyet şeridimiz yok fakat sürücüler yine aynı ufacık bir alan dahi olsa illa oraya burunlarını sokma çabalarındalar..
    Merhabalar bu sol taraftaki emniyet seridi denilen yer bir uzun mesafede ucgen tarzda beton bayirlerin arasinda kalan en fazla 1mt lik bir yer..

4. EU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (07-05-2013)

Banned
    Isim
    EU
    Motosiklet
    şuan yok
    Marka
    Diger

Buyuk gecmis olsun..Sabah magrurlugundan yapmistir diyeyim :confused: yoksa istanbul dunyanin nadide sehri..ve nadide topluluguna sahiptir..

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Osman beyin emniyet seridinin kullanimi ile ilgili soylediklerine katiliyorum. Arac soforlerinin emniyet seridine girmeden once, emniyet seridinde giden mevcut araci kontrol etmek amaciyla sag aynaya bakma ihtimali; en sol seritte giden bir soforun arkadan motorsiklet gelmesi ihtimaline karsilik ani manevra yapmasi veya sol aynasini kontrol etmesi olasiligindan daha yuksektir.

Ayrica emniyet seridindeki genislik bariyer tarafindan daha fazla oldugundan manevra yapabilme sansi var. Emniyet seridinin daraldigi yerde ya hiz dusurmek yada seritten cikmak gerekir diye dusunuyorum.

Sol seridin solundan giden bir arkadasim, ayni bu olayda seyreden bir trafikte sol kapisini aniden acan sofor yuzunden kaza gecirdi. Bu olasilik emniyet seridinde daha dusuk olmali.

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duran trafikte motorun geçebileceği her "deliği"kullanmak normaldir,buna katılıyorum..Ancak 20-30km/h ile hareket eden trafikte bile bariyer tarafını kullanmak;tepe üstünde sollamakla ayni riski taşır..İki araç arası koridorları kullanmak bundan daha az risklidir..

Emniyet şeridi hakkındaki düşüncene katılmıyorum..Bence tam aksi,motosiklet için en güvenli yerdir!..Hiçbir araç aynasına bakmadan oraya dalmaz,geçiş üstünlüğü olan araç görürseniz de,yol vermek için sola yanaşıp şeride girmek kolaydır..Polisler bile bu açıdan bakıp, motosikletlere emniyet şeridinde hoşgörü ile yaklaşıyor..

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emre Dalgic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman beyin emniyet seridinin kullanimi ile ilgili soylediklerine katiliyorum. Arac soforlerinin emniyet seridine girmeden once, emniyet seridinde giden mevcut araci kontrol etmek amaciyla sag aynaya bakma ihtimali; en sol seritte giden bir soforun arkadan motorsiklet gelmesi ihtimaline karsilik ani manevra yapmasi veya sol aynasini kontrol etmesi olasiligindan daha yuksektir.

Ayrica emniyet seridindeki genislik bariyer tarafindan daha fazla oldugundan manevra yapabilme sansi var. Emniyet seridinin daraldigi yerde ya hiz dusurmek yada seritten cikmak gerekir diye dusunuyorum.

Sol seridin solundan giden bir arkadasim, ayni bu olayda seyreden bir trafikte sol kapisini aniden acan sofor yuzunden kaza gecirdi. Bu olasilik emniyet seridinde daha dusuk olmali.
    Daha düşük ama var değil mi? Ben hayatımı bir başkasının yapacak veya yapamayacaklarına bırakamam.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (08-08-2014)

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234