Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Karahisar03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Gece Muhammet abi Türkiye ile uzun telefon görüşmeleri yaptı. Oğlu Bekir in ayağındaki problem, iş yoğunluğu sebebi ile kötüleşmekte haberini aldı. Durum değerlendirmesi yaptı. Bizde dönmen gerekiyorsa dönmelisin dedik. Muhammet abi bu sıkıntılı durumu ancak dönüş yaparak çözebileceğinden böyle bir karar aldı. Sabah onu yolcu ettik. Artık bundan sonra gezinin kalan kısmına Erol abi ile devam edeceğiz.

Ve Mestanlıya inip birer kahve içerken sonraki rotamız hakkında konuşuyoruz. Bakalım spontone gelişen kısımlarda Vstromlarımız bizi nerelere götürecek.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Mestanlı yakınlarında konakladığımız yerden bir iki panoromik görüntü daha verelim.
    Evet Muhammet abiyi yolcu ettik. Erol abi ile devam ediyoruz demiştik.

Evet yola koyuluyoruz. Rotamız, Kırcaali, Hasköy, Eski Zağra, Kazanlık. Buradan Shipka ya geçeceğiz. Shipka Savaşının olduğu yerleri gezmek, oradaki anıtı ve müzeyi görmek istiyoruz. Erol abide Shipka nın manda yoğurdunun meşhur olduğunu duymuş, ondan tadalım istedi.

Shipka savaşları 1877-1878 yılları arasında 4 ayrı savaşın cereyan ettiği. Osmanlı Rus savaşları. Eğer Ruslar burayı geçebilse idi, yolları Edirneye kadar açılacaktı.

İşte anıttan görüntüler. Kale olarak yapılmış 7 kattan oluşan yapının içi, her katı bir müze olarak düzenlenmiş. Tamamının video çekimini yaptım. Onlarıda yayınlamak istiyorum.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Shipka gezisinden sonra, mükemmel orman yolları, mükemmel virajlar eşliğinde yolumuzu Tuna kenarına Ruscuk’a uzatıyoruz. Hedefimiz Ruscuk. Ruscuk Tirnova kavşağından sonra her 5 tırdan 2 sinin Türk tırı olduğunu görüyoruz. Yolda Türkiyedesiniz rahat olun. Yol boyunca bakıyorsunuz, Alinin yeri, Velinin yeri, Kapadokya tır parkı, Hacı usta tır parkı vs. vs. yollar dolu.

Hatta Erol abi ile Türk tırlarının durduğu yol kenarında bir yerde duralım bir selam verelim dedik. Yol boyunca her geçtiğimiz tırla plakaları farkediince selamlaşıyorduk zaten. Durduk bir yerde ama keşke durmaz olaydık. Bir iki tırcı araçlar çalışır durumda duruyor. Masada oturmuşlar, bir küçük bina, perdeler çekili. Neyse uzatmıyalım. Selam kelam faslı, bizde saf saf kolay gelsin işiniz zor falan diyoruz tabiî ki. ------Tırlar niye çalışıyo falan,
    --Adamlar saat doldu bekliyoruz diyo. (Külliyen yalan stop etimi Türkiyeden online hemen görünüyo ya neyse)
    -- Sonra bi gariplik var belli oldu. Ağabeycim içeriden kulakları küpeli bir zat, çıktı. Hııı durumu geç çaktık ya neyse. Meğer Yol kenarı seyyar Umum evi önünde durmuşuz yavvvv.
    Erol abiden işaret tüyelim. Dururmuyuz.
    --Tırcı kardeşlerim, Kolay gelsin işiniz zor. Ekmek derdi nede olsa. Hıııı….

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Ruscuk da Rusların eseri bir 20-30 katlı otelde kalıyoruz. Garajı var , güvenli ama acayip sivri sinek var. Otelin penceresinden baktığımızda Tuna kıyısındayız zaten. Tuna nehri akıyor , akıyor… Bizi tarihin sayfalarında, Tuna nehri akmam diyor diye mırıldatıyor. Akşam Ruscuk u turladık.1 Mayıs etkinlikleri falan vardı her yer gençlerle dolu. Eğleniyorlar. Biz turumuzdan sonra standart Arien diye okunan ama garip yazılan o meşhur biralarından götürüyoruz. Haaa arien birası bizim para ile 1,20 Tl, Efes te vardı oda 1,40 TL idi sanırım. ( Utanmasak motorlarada dökecektik bee).

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Muhsin iyi gidiyor ilaç gibi geldi, en son 1994 te gitmiştim Bulgaristan'a ama tarih yazmamışsın raporuna.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Son derece eğlenceli gidiyor keyifle takip ediyorum teşekkürler paylaşım için.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Alıntı Yusuf YÜCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhsin iyi gidiyor ilaç gibi geldi, en son 1994 te gitmiştim Bulgaristan'a ama tarih yazmamışsın raporuna.
    Teşekkür ederim, Tarih konusunda düzeltmeyi ilk mesajda yaptım. Selamlar.

Alıntı Sonat BAŞPINAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son derece eğlenceli gidiyor keyifle takip ediyorum teşekkürler paylaşım için.
    Ben ilginize teşekkür ederim.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

İşte Ruscuk ta kaldığımız otelin bir resmi.

Romanya tarafına geçerken sanırım fotoğraf makinalarını fazla çalıştırmadık, ama kamera çekimleri var onlar gelecek elbette.
    Romanya sınırı.

Yolda dayanamıyoruz bişeyler atıştıralım diyoruz.
    Neyse Erol abiye abi ne içersin diye soruyorum;
    --Çay demliyeyiim,
    --Kahve yapayım,
    -- Abi Fındıklı Neskafeye ne dersin.
    --Yoksa çorbamı yapayım, Mercimek, Ezo gelin, Dometes, yada Kremalı mantar,
    -- İstersen Salep yapim abi.

Erol abi kızdı, kızdı, yeter yav, ezdin bizi be. Nerde taşıyon bunları. Offf.
     Tamam abi Çay, peynir ekmek, helva ok abiii..

Yolda bizi ilaçlama yapan uçak kırşıladı. Sinekleri bitirememişler ama..

Bükreş’ten görüntüler.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Dedim kırmızı arabalar falan çoğalmaya başladı diye yaaaa. İşte Kırmızıyı gören geliyo , gören geliyor. Mat siyaha bakan yok. Erol abi önüne gelene soruyor, hangisi güzel diyerek. Emin olun hemen hepsi Kırmızı diyor. Bu sahneyi Bulgaristan da Anton isimli bir zıpırla da yaşadık. Dedim bunda Romenlik var abi geç sen geç. Ama öyle işte.

Evet yolda mola verdiğimiz, bir kavşakta galericiyi dolanıyorum. Arabaların fiatlarına bakıyorum. Bu Getz 4200 Leva. Yani Bizim paramızla 5000 Tl. civarı.

Bu Mercedes 3900 Leva 4bin küsür eder.

Bu Reno 3999 Leva. 4800 Tl gibi. Fiatlar nasıl dersiniz.

Evet İşte Bulgaristan-Romanya arasındaki Tuna nehri üzerindeki uzun demir köprü. İçinden geçerken, demirin aldığı şekil ve mimari, insana soğukluk veriyor. Demir perde adını hemen köprü ile alakalandırıyorum. O kadar birbirine uyuyorki. Soğuk, çok soğuk.

Isim
    Muhsin Topuz
    Motosiklet
    Vstrom DL 650 K8
    Marka
    Suzuki

Evet bundan sonra hızlı ve akıcı bir seyir ile Rotamız Sofya oluyor. Geçen sene kaldığım Sofyadaki oteli Navigasyona giriyorum. Mevsim turizm açısından hızlı olmadığından problem etmiyoruz. Olmaz ise başka yere bakarız diyerek sıkıntı yapmıyoruz,

Akşam biraz Sofya turu yapıyoruz. Gece iyi bir uyku çekip sabah yola hızırlanıyoruz. Sabah motorların kontrolü ve Yağlama faslından sonra ver elini Yunanistan Selanik diyoruz.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu