Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 260 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Özay BECERİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özay BECERİK
    Motosiklet
    pegaso 650 cube
    Marka
    Aprillia

Arkadaşlar interkom ile ilgili yorum yapabilmek için farklı cihazları deneyimlemiş olmak gerektigini düşünüyorum.
    Çünkü daha iyisini görmeden mevcut ile tatmin olma yanılgısı kuvvetle muhtemel...
    Ben bir kaç farkli marka model cihaz denedim.
    -Scale rider 800 tl
    -bt multi interphone 100 tl
    -origine marka kaskin dahili intercomu: kask dahil 360 tl.
    Bunların içerisinde benim için kesinlikle en verimli ve kullanişli olani dahili settir.
    Neden derseniz;
    ilk intercom deneyimimi geçen yıl 270 tlye aldığım origine tornado marka kaskımın dahili cihazıyla yaşadım...
    Cihaz muazzam verimli.
    Şöyleki;
    Ses kalitesi hususunda hassas oldugumu söyleyebilirim ki, bu cihazın ses şiddeti gayet yüksek. Ama bundan önemlisi ses kalitesi gayet temiz...
    Bass tiz ve mid seviyeleri gayet dengeli. Stereo olarak gayet derin ve etkili.
    İnterkom olarak hiç kullanmadım ama , telefon görüşmeleri gayet iyi hatta 100 km süratlerde dahi...
    Enteresan olan kaskta görünenbir mikrofon yok. Buna rağmen karşı tarafa ses tertemiz ulaşiyor.
    Bir güzelligi de kullanim süresi muazzam. Çünkü cihazın bataryası ayrıca kaskın altına lityum pil olarak slotlanmiş. Ve gerçekten 7 saatgibi kesintisiz müzik dinlemenize imkan veriyor. Ayrica yedek pil bulundurup şarj etmeden devamlilik sağlayabilirsiniz. Pil artik eskidimi, piyasadan rahatlikla bulup yenileyebileceginiz standart telefon bataryası.
    Bitmedi pil kaska gizlendigi icin kaskin dışında sadece kontrol tuşu mevcut. Kaba saba bi görüntü yok. Ayrıca tek tuşla tüm fonksiyonlar kontrol ediliyor. Elinizle ne nerdeydidiye aramıyorsunuz, yani ergonomide puanı alır...
    Benim farkettigim ve verimlilik konusunda önemli buldugum önemli hususlardan biri. Ses seviyesini normal tuttugunuzda ,hem keyifle müzik dinleyebiliyor,hemde çevre seslerinide duyabiliyorsunuz. Yani gümbür gümbür ses ile sürüşünüzü tehlikeye atmıyor sunuz ki bence bu çok çok önemli
    Benim ihtiyac duydugum şey ise ani durumlar için mute tuşu olmaması...
    Şöyle bir kiyas yaparsam; şu an kullandıgim caberg hyperx kaskıma taktığım 100 tl lik bt multi interphone cihazım , almak üzere olup vazgeçtiğim
    800 tllik scale rider ve origine dahili set arasında fiyat fayda durumunu gözeterek puanımı kesinlikle origine veririm...
    Şu an bt multi interkomu kullaniyorum ve sesi gayet yüksek olsada yükseldikce tiz ve pis bir hal alıyor. Bataryası da 3 saat kadar gidiyor...
    Değiştirmeyi düşünüyorum... ama yinede büyük paralar vermeye niyetim yok çünkü adı géçen iyi markaların aman aman bir farkı olmadigini düşünüyorum... ancak interkom olarak uzak mesafe deneyimim olmadıgıni da belirtirim...
    En çok üçgeni seviyorum. Önümde uzanıp giden yolları anımsatıyor...

2. Özay BECERİK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Mehmet Çetinaslan (21-06-2016),Serdar SERTDEMİR (11-09-2014)