Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 17 Toplam 26 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7131415161718192021 ... SonuncuSonuncu
161 den 170´e kadar. Toplam 260 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Can Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Kurtulmus
    Motosiklet
    R1200GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyiymiş yahu. İzlenimleri merak ediyorum.
    İki gündür haşır neşiriz Ceyda ile Güzele benziyor bakalım, kullanan başka arkadaşlar var ise onlarında izlenimlerini tavsiyelerini bekliyoruz.

Enduroist Üye Mehmet Çetinaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Çetinaslan
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Özay BECERİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar interkom ile ilgili yorum yapabilmek için farklı cihazları deneyimlemiş olmak gerektigini düşünüyorum.
    Çünkü daha iyisini görmeden mevcut ile tatmin olma yanılgısı kuvvetle muhtemel...
    Ben bir kaç farkli marka model cihaz denedim.
    -Scale rider 800 tl
    -bt multi interphone 100 tl
    -origine marka kaskin dahili intercomu: kask dahil 360 tl.
    Bunların içerisinde benim için kesinlikle en verimli ve kullanişli olani dahili settir.
    Neden derseniz;
    ilk intercom deneyimimi geçen yıl 270 tlye aldığım origine tornado marka kaskımın dahili cihazıyla yaşadım...
    Cihaz muazzam verimli.
    Şöyleki;
    Ses kalitesi hususunda hassas oldugumu söyleyebilirim ki, bu cihazın ses şiddeti gayet yüksek. Ama bundan önemlisi ses kalitesi gayet temiz...
    Bass tiz ve mid seviyeleri gayet dengeli. Stereo olarak gayet derin ve etkili.
    İnterkom olarak hiç kullanmadım ama , telefon görüşmeleri gayet iyi hatta 100 km süratlerde dahi...
    Enteresan olan kaskta görünenbir mikrofon yok. Buna rağmen karşı tarafa ses tertemiz ulaşiyor.
    Bir güzelligi de kullanim süresi muazzam. Çünkü cihazın bataryası ayrıca kaskın altına lityum pil olarak slotlanmiş. Ve gerçekten 7 saatgibi kesintisiz müzik dinlemenize imkan veriyor. Ayrica yedek pil bulundurup şarj etmeden devamlilik sağlayabilirsiniz. Pil artik eskidimi, piyasadan rahatlikla bulup yenileyebileceginiz standart telefon bataryası.
    Bitmedi pil kaska gizlendigi icin kaskin dışında sadece kontrol tuşu mevcut. Kaba saba bi görüntü yok. Ayrıca tek tuşla tüm fonksiyonlar kontrol ediliyor. Elinizle ne nerdeydidiye aramıyorsunuz, yani ergonomide puanı alır...
    Benim farkettigim ve verimlilik konusunda önemli buldugum önemli hususlardan biri. Ses seviyesini normal tuttugunuzda ,hem keyifle müzik dinleyebiliyor,hemde çevre seslerinide duyabiliyorsunuz. Yani gümbür gümbür ses ile sürüşünüzü tehlikeye atmıyor sunuz ki bence bu çok çok önemli
    Benim ihtiyac duydugum şey ise ani durumlar için mute tuşu olmaması...
    Şöyle bir kiyas yaparsam; şu an kullandıgim caberg hyperx kaskıma taktığım 100 tl lik bt multi interphone cihazım , almak üzere olup vazgeçtiğim
    800 tllik scale rider ve origine dahili set arasında fiyat fayda durumunu gözeterek puanımı kesinlikle origine veririm...
    Şu an bt multi interkomu kullaniyorum ve sesi gayet yüksek olsada yükseldikce tiz ve pis bir hal alıyor. Bataryası da 3 saat kadar gidiyor...
    Değiştirmeyi düşünüyorum... ama yinede büyük paralar vermeye niyetim yok çünkü adı géçen iyi markaların aman aman bir farkı olmadigini düşünüyorum... ancak interkom olarak uzak mesafe deneyimim olmadıgıni da belirtirim...
    Özay Bey origine kask bataryası hangi telefonun bataryasıyla uyumlu olduğunu öğrenebilirmiyim?
    Konu Mehmet Çetinaslan tarafından (21-06-2016 Saat 18:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: detay bildirmemdiğimi farkettim.

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Bir sürü markada cevap bulamadığım, çoğunda olmayan özellik; 2 kişiden fazla konferans yapılabilen intercom var mı? Hangi marka? Gerçekten yapan var ise mükemmel olur markayı öğrenmem. Sorulduğunda herkes yapıldığından bahsediyor, ama gerçekten yapan kimseye rastlamadım

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sürü markada cevap bulamadığım, çoğunda olmayan özellik; 2 kişiden fazla konferans yapılabilen intercom var mı? Hangi marka? Gerçekten yapan var ise mükemmel olur markayı öğrenmem. Sorulduğunda herkes yapıldığından bahsediyor, ama gerçekten yapan kimseye rastlamadım
    Scala Rider Q3 serisi yapabiliyor , ama maliyeti yüksek olacaktır , onun yerine dha ucuz bir çözüm olan http://tr.aliexpress.com/store/produ...di9xoCbgTw_wcB

linkteki seçenek var bu modeli forumdan Arda kullanıyor gayet memnun diye biliyorum.

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scala Rider Q3 serisi yapabiliyor , ama maliyeti yüksek olacaktır , onun yerine dha ucuz bir çözüm olan http://tr.aliexpress.com/store/produ...di9xoCbgTw_wcB

linkteki seçenek var bu modeli forumdan Arda kullanıyor gayet memnun diye biliyorum.
    aynısını kullanıyorum, arkadaşlarıma, kuzenime, kendim için totalde 6 adet aldım, artık satıcı ile pazarlık yapıyorum yanında kask clips hediye istiyorum, bu üründe de yanında hediye koymuş Genel olarak memnunun, artçı ile görüşüyorum, iki motor test ettik, otobanda 500 mt üstünde çok rahat konuşma sağladık, başka intercomlar ile de eşleşiyor, arkadaşımda Midland var eşleştirip konuşuyoruz.

Ürün hakkında bilgi vereyim,

Cihaz üzerinde 6 adet tanım tuşu var, ses açma kapatma ve cihaz kapatma dışında, kalan 6 tuşa intercom yada telefon tanımı yapabiliyoruz demek,
    Benim intercom da tanımladıklarım,
    Yeşil arama tuşunda Telefonum kayıtlı, motosiklet işaretli tuşa artçımın İntercom(aynı marka)tanımlı, E tuşuna Kuzenin intercom(aynı marka) tanımlı, C tuşuna arkadaşın intercom tanımlı(midland),
    Örnek olarak artçılı ve iki motor kuzenimle yola çıktığımda, ya artçımla ile yada kuzenim ile konuşabiliyorum, Konfrerans görüşme sağlamıyor,
    motosiklet tuşuna basında artçıyla, E tuşuna basında kuzen ile görüşüyorum aralarında geçiş yapıyorum tuşlar küçük eldivenle geçişler biraz zor oluyor, çözümü buldum artçıma E bas Diyorum

Fiyat performans ürünü ben memnunum, tavsiye ederim.

bu ilanda benim yorumum var da

Fiyat ve performans bence ideal, suzuki inazuma motor kullanıyorum, ön cam var, kaskım Scorpion Exo-500 Air Blade - hızım 90 km üstüne çıkınca rüzgar sebebiyle ses azalıyor, telefonla görüşürken daha yüksek sesle konuşmasını söylüyorum o zaman duyabiliyorum. karşı taraf beni çok rahat duyuyor mikrofon harika, rüzgar koruması iyi olan bir motorda hiç sorun olacağını sanmıyorum. tavsiye ederim.
    Konu sinansari tarafından (23-06-2016 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

6. sinansari, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (23-06-2016)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir Midland Bt Next c yapıo 4 midland 2 farklı markayla eşleşebiliyor. Konferansta yapıo bende bi çift var satım sana

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir Midland Bt Next c yapıo 4 midland 2 farklı markayla eşleşebiliyor. Konferansta yapıo bende bi çift var satım sana
    Ben alırım Burak,iki yıl deneme süresi sonunda anlaşırız

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı sinansari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynısını kullanıyorum, arkadaşlarıma, kuzenime, kendim için totalde 6 adet aldım, artık satıcı ile pazarlık yapıyorum yanında kask clips hediye istiyorum, bu üründe de yanında hediye koymuş Genel olarak memnunun, artçı ile görüşüyorum, iki motor test ettik, otobanda 500 mt üstünde çok rahat konuşma sağladık, başka intercomlar ile de eşleşiyor, arkadaşımda Midland var eşleştirip konuşuyoruz.

Ürün hakkında bilgi vereyim,

Cihaz üzerinde 6 adet tanım tuşu var, ses açma kapatma ve cihaz kapatma dışında, kalan 6 tuşa intercom yada telefon tanımı yapabiliyoruz demek,
    Benim intercom da tanımladıklarım,
    Yeşil arama tuşunda Telefonum kayıtlı, motosiklet işaretli tuşa artçımın İntercom(aynı marka)tanımlı, E tuşuna Kuzenin intercom(aynı marka) tanımlı, C tuşuna arkadaşın intercom tanımlı(midland),
    Örnek olarak artçılı ve iki motor kuzenimle yola çıktığımda, ya artçımla ile yada kuzenim ile konuşabiliyorum, Konfrerans görüşme sağlamıyor,
    motosiklet tuşuna basında artçıyla, E tuşuna basında kuzen ile görüşüyorum aralarında geçiş yapıyorum tuşlar küçük eldivenle geçişler biraz zor oluyor, çözümü buldum artçıma E bas Diyorum

Fiyat performans ürünü ben memnunum, tavsiye ederim.

bu ilanda benim yorumum var da

Fiyat ve performans bence ideal, suzuki inazuma motor kullanıyorum, ön cam var, kaskım Scorpion Exo-500 Air Blade - hızım 90 km üstüne çıkınca rüzgar sebebiyle ses azalıyor, telefonla görüşürken daha yüksek sesle konuşmasını söylüyorum o zaman duyabiliyorum. karşı taraf beni çok rahat duyuyor mikrofon harika, rüzgar koruması iyi olan bir motorda hiç sorun olacağını sanmıyorum. tavsiye ederim.
    Sinan ilanı detaylı incelediğimde anladığım 6 kişi ile bağlanıyorsun. fakat 6 kişi ile aynı anda konuşma yazmıyor. tek tuş ile aralarında hızlı geçiş yapabiliyorsun. benim istediğim 3 kişi aynı anda konuşmak.

Sonay abi, iki kişide nolan b5 var. 3müzde sırf bu seyahatte konuşabilmek için alacağız o yüzden dediğin gibi scala rider q3 900tl lik fiyatıyla cok fazla. Baska çözümlere bakacağız.

10. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinansari (23-06-2016)

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Sena SMH5 'te multi-way var fakat 2yönlü yani 3 kişi bağlanabiliyorsunuz fakat 2 kişi konuşabiliyor. Ama SMH-10 olunda 3 kişi aynı anda konuşabiliyor. Yani konferans kelimesini kullanan bazı markalar 3 kişi aynı anda konuşamadığı halde bu kelimeyi açıklamalarda kullanıyorlar fakat sonunda bir uyarı oluyor sadece 2 kişi aynı anda konuşabilir diye.

Enduroist Üye emrerd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre erdem
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

Midland next ve sena smh10 kullandım.Sena çok daha iyi.

Sayfa 17 Toplam 26 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7131415161718192021 ... SonuncuSonuncu