Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 26 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910111218 ... SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 260 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Selçuk Sabri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Sabri
    Motosiklet
    XL 650 V6
    Marka
    Honda

Alıntı oguz.aktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Çin işi interkomların Midland ile eşleşebilme ihtimali konusunda bilgisi olan var mı? Arkadaşımda Midland Next var, ben bu başlıkta sözü edilen diğer modellerden birisini alırsam onunla iletişim kurabilir miyim merak ediyorum.
    genelde kulaklıklar artçiyla konuşmak, müzik dinlemek ve telefon ile konuşmak için, ama bazılar bunlardan ilaveten birde 2. 3. 4. 5. motorlardaki arkadaşlarla iletişime geçmek için ve dolayısıyla mesafeleride daha fazla (BT next'in 1.700 m) fiyatı arttıranda bu. sadece artçiyla konuşmak için olanla en fazla 10 m ye kdr bağlanır.
    Alıcağınız ürünün özellikleri önemli ve tabiki kaliteside.
    "BT next" 4 adet aynı marka (midland), 2 adette farklı marka intercoma bağlanıyor. yani 6 adet.

Enduroist Kadim Üye YASEMİN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Alıntı Selçuk Sabri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fark etmez Aras, ister telefon için kullan ister artçinla konuşmak için, ister müzik dinlemek içın. rüzgar sesini alıyorsa hiçbirinin sesini verimli alamazsın. en yüksek ses "BT next" te ama bu bile beni müzik dinlerken tatmin etmedi. müzik dinlemek için tıpa gibi olan kulaklıklardan kullanıyorum
    yinede hiç belli olmaz çok iyi bişey çikabilir aldığın ürün.
    Katılıyorum, ben de kulak tıkacı kullanmadan asla müzik dinleyemiyorum. Çünkü kulak tıkacı kullanmazsam rüzgarın sesini bastırsın da duyabileyim diye, müziğin sesini daha çok açıyorum. Sonra kaskı çıkardığımda hem rüzgar gürültüsünden hem de disko gibi açtığım müzik sesinden dolayı korkunç bir baş ağrısı oluyor. Keza telefonla konuşurken de kulak tıkacı takmazsam net duyamıyorum.
    Konu YASEMİN AYDIN tarafından (02-02-2014 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Özay BECERİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özay BECERİK
    Motosiklet
    pegaso 650 cube
    Marka
    Aprillia

Arkadaşlar interkom ile ilgili yorum yapabilmek için farklı cihazları deneyimlemiş olmak gerektigini düşünüyorum.
    Çünkü daha iyisini görmeden mevcut ile tatmin olma yanılgısı kuvvetle muhtemel...
    Ben bir kaç farkli marka model cihaz denedim.
    -Scale rider 800 tl
    -bt multi interphone 100 tl
    -origine marka kaskin dahili intercomu: kask dahil 360 tl.
    Bunların içerisinde benim için kesinlikle en verimli ve kullanişli olani dahili settir.
    Neden derseniz;
    ilk intercom deneyimimi geçen yıl 270 tlye aldığım origine tornado marka kaskımın dahili cihazıyla yaşadım...
    Cihaz muazzam verimli.
    Şöyleki;
    Ses kalitesi hususunda hassas oldugumu söyleyebilirim ki, bu cihazın ses şiddeti gayet yüksek. Ama bundan önemlisi ses kalitesi gayet temiz...
    Bass tiz ve mid seviyeleri gayet dengeli. Stereo olarak gayet derin ve etkili.
    İnterkom olarak hiç kullanmadım ama , telefon görüşmeleri gayet iyi hatta 100 km süratlerde dahi...
    Enteresan olan kaskta görünenbir mikrofon yok. Buna rağmen karşı tarafa ses tertemiz ulaşiyor.
    Bir güzelligi de kullanim süresi muazzam. Çünkü cihazın bataryası ayrıca kaskın altına lityum pil olarak slotlanmiş. Ve gerçekten 7 saatgibi kesintisiz müzik dinlemenize imkan veriyor. Ayrica yedek pil bulundurup şarj etmeden devamlilik sağlayabilirsiniz. Pil artik eskidimi, piyasadan rahatlikla bulup yenileyebileceginiz standart telefon bataryası.
    Bitmedi pil kaska gizlendigi icin kaskin dışında sadece kontrol tuşu mevcut. Kaba saba bi görüntü yok. Ayrıca tek tuşla tüm fonksiyonlar kontrol ediliyor. Elinizle ne nerdeydidiye aramıyorsunuz, yani ergonomide puanı alır...
    Benim farkettigim ve verimlilik konusunda önemli buldugum önemli hususlardan biri. Ses seviyesini normal tuttugunuzda ,hem keyifle müzik dinleyebiliyor,hemde çevre seslerinide duyabiliyorsunuz. Yani gümbür gümbür ses ile sürüşünüzü tehlikeye atmıyor sunuz ki bence bu çok çok önemli
    Benim ihtiyac duydugum şey ise ani durumlar için mute tuşu olmaması...
    Şöyle bir kiyas yaparsam; şu an kullandıgim caberg hyperx kaskıma taktığım 100 tl lik bt multi interphone cihazım , almak üzere olup vazgeçtiğim
    800 tllik scale rider ve origine dahili set arasında fiyat fayda durumunu gözeterek puanımı kesinlikle origine veririm...
    Şu an bt multi interkomu kullaniyorum ve sesi gayet yüksek olsada yükseldikce tiz ve pis bir hal alıyor. Bataryası da 3 saat kadar gidiyor...
    Değiştirmeyi düşünüyorum... ama yinede büyük paralar vermeye niyetim yok çünkü adı géçen iyi markaların aman aman bir farkı olmadigini düşünüyorum... ancak interkom olarak uzak mesafe deneyimim olmadıgıni da belirtirim...
    En çok üçgeni seviyorum. Önümde uzanıp giden yolları anımsatıyor...

4. Özay BECERİK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Mehmet Çetinaslan (21-06-2016),Serdar SERTDEMİR (11-09-2014)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

ben Scala Rider Q1 kullanıyorum. sadece artçıyla interkom görüşmesine olanak sağlıyor. diğer motorlarla konuşabilme yeteneği yok (Q3 ve Q9'da var). benim için önemli olan telefonla konuşabilme ve güvenlikten ödün vermeden müzik dinleyebilme ikilisi. cihaz hızınıza göre müziğin sesini otomatik olarak yükseltip alçaltabiliyor, VOX özelliği ile gelen aramalarda herhangi bir butona basmadan, herhangi bir kelime söyleyerek cevap verebilme ya da sessiz bekleyerek meşgule atabilme özelliği var. aynı zamanda bağladığınız cep telefonunun özelliği olması durumunda gelen aramanın kimden geldiğini sesli olarak söylüyor. 3 saatte şarj olup yaklaşık 7 saat kesintisiz müzik ve telefon işlevlerini yerine getirebiliyorum. intercomların tamamında ses kalitesi büyük ölçüde kullanılan kulaklığa bağlı. cihazın çıkışı yeterli olsa bile, kötü ya da yetersiz kulaklık,ses kalitesini oldukça düşürüyor. bu anlamda scala rider'ın 3.5mm normal kulaklık girişine sahip olması cezbedici.dilediğiniz kulaklığı ufak bir sökme işlemiyle kaskınızın içine rahatlıkla yerleştirip ses kalitesini ciddi ölçüde arttırabiliyorsunuz. (scala dışında 3.5mm girişe sahip Sena SMH10'i biliyorum, kullanım,kalite ve fiyat olarak on numara ancak Türkiye'de satışı yok. yurt dışından alınabilir) işin özü intercom seçimi tamamen kullanım amacına göre değişir diye düşünüyorum. artçı harici diğer motorlarla görüşme yapabilmek isteseydim paraya kıyıp SMH10 ya da Q9 alırdım

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

AMAZONDA 2 ADET BT NEXT KULAKLIKLARI İLE TAKIM 420 USD BİKAÇ HAFİF PARÇA İLE ALIŞVERİŞİ 480 USD YAPARSAM
    VERGİ FALAN ÇIKARMI BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN.

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Alıntı MustafaYAŞA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AMAZONDA 2 ADET BT NEXT KULAKLIKLARI İLE TAKIM 420 USD BİKAÇ HAFİF PARÇA İLE ALIŞVERİŞİ 480 USD YAPARSAM
    VERGİ FALAN ÇIKARMI BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN.
    Mustafa Bey, Amazon urun bedelini oldugu gibi yazacagindan yuksek ihtimalle gumruk bedeli (%20) ve diger masraflari odemeniz gerekecektir. Onceden Midland BT2 kullaniyordum, gecen hafta BT Next'e terfi ettim. Kampanya dahilinde USA fiyatindan daha uygun bir fiyata edindim. Bence once DNS'ye danismakta fayda var....

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Arda Guldogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Bey, Amazon urun bedelini oldugu gibi yazacagindan yuksek ihtimalle gumruk bedeli (%20) ve diger masraflari odemeniz gerekecektir. Onceden Midland BT2 kullaniyordum, gecen hafta BT Next'e terfi ettim. Kampanya dahilinde USA fiyatindan daha uygun bir fiyata edindim. Bence once DNS'ye danismakta fayda var....
    vergi ödememe limiti nedir.kampanya fiyatı kaça maloldu motomaxda indirim bitmiş 700 tl istediler 1 adete

Enduroist Katılımcı Üye Arkin topatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arkin topatan
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı MustafaYAŞA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergi ödememe limiti nedir.kampanya fiyatı kaça maloldu motomaxda indirim bitmiş 700 tl istediler 1 adete
    75 € ustune vergi odersiniz

Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

U-Clear HBC200 mikrofon yüzünden kaskın rahatlığı kaçmıyor. Kulaklıklara entegre mikrofonları var. Çok memnunum.

11. Osman Sevil, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MustafaYAŞA (08-05-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Arkin topatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arkin topatan
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu cihazdan alanlar memnunlar mı?

Ben farklı bir cihaz almıştım memnun değilim.

Sayfa 8 Toplam 26 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910111218 ... SonuncuSonuncu