Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur

Standart sürücü kurslarına dikkat!

EHLİYET ALMAK İSTEYENLERE ÖNEMLE DUYRULUR....

öncelikle ehliyet almak için bulunduğunuz ilden bir kurs belirlemenizi belirlerken de mutlaka internetten ve çevrenizden bilgi almanızı belirlediğiniz tüm kursları arayıp eğitim süreci konusunda ve ödenecek ücretler konusunda gerekirse yazılı bilgi almanızı tavsiye ederim...şahsım adına acemi olmamdan kaynaklı maddi ve manevi mağduriyetimden dolayı bu kursu teşhir etmek adına ve insanları bilinçlendirmek adına bu topiği açmak ihtiyacı hissettim...

aşağıda görmüş olduğunuz kurs kadıköy merkezinde sözde eğitimin deneyimli hocalarla, bilmeyenlerin öğrenene kadar eğitim görebilecekleri ve aslen başka kursa ait olmak üzere kendilerininmiş gibi yayın yaptıkları motosikletlerince koruma ve güvenlik önlemleri alınarak eğitim verildiğini söylemesi ve kurs ücretlerinin düşük olması da göz önüne alınarak büyük bir yanılgı sonucu kayıt yaptırdık...bu kursu seçerken biraz aceleci biraz tecrübesiz ve tamamen araştırmadan kayıt yaptırdığımızı kabul ederek belirtmek isterim...

bizim bu tüm hatalarımıza karşı söylenmiş ve sonradan söylenecek yalanlar ilgisizlik ve laçkalıklar diz boyu olmakla birlikte görsel sürücü kursu adı altında insanların kandırılarak ve tamamen eğitimsiz bilgisiz ve hayatlarını riske atarak trafik canavarları yaratmalarını kabullenemiyorum…

vaad edilen motosiklet kullanmamış kişilere öğrenene kadar eğitim verildiği, 4-5 adet motorlarının olduğu ve vitesli vitessiz motor eğitimlerinin verildiği, eğitimlerde kask,dizlik v.s. ekipmanların bulunduğu tarafımıza bildirilmiştir…

eğitime sınav tarihinden 15 gün önce başladığımızı ve 2 gün ile sınırlı olduğunu başta belirtmek isterim…direksiyon eğitimin verildiği yer Kadıköy şükrü saraçoğlu stadı yanındaki Salı pazarı, ders başlama saati 13.00 bitiş 16.00 eğitim alanında kurstan görevli sayısı 0 birinci şok … diğer sürücü kursu eğitmeninin taşeron olarak tutulduğunu ve görsel sürücü kursu üyelerine yardımcı olmak amacıyla ders verdiğini belirtmesi sonucu ikinci bir şok yaşadık…üçüncü şoku arkadaşımızın acemiliğinden bunalan eğitmenin sadece sürmeyi bilenlere eğitim verdiğini söylemesi oldu…güvenlik kısmına gelince 10-15 kişiye 3 kask ve tek dizlikle eğitim vermeye çalışan bu eğitimli kişiler arkadaşımızın yere düşmesiyle bir panik ortamı yaşanmasına, kazada sadece kask ve dizlik olduğundan ufak sıyrıklarla atlatmasına karşın olabilecek tüm kazalara karşı yeterli önlemin alınmaması eğitimlere kasksız eldivensiz ve dizliksiz v.s. devam etmeleri devletin kurs üzerlerinde denetiminin ne kadar zayıf olduğunu ve verilen sertifikaların eğitimsiz kişilerin elinde olduğunun bir göstergesidir… tüm bu olumsuzlara bir yenisi de devlet kanalıyla tayin edilen direksiyon sınavı yetkililerinin katkıları da eklenince ortaya içler acısı bir durum çıkmaktadır…kurs yetkililerine verilen gayri resmi ücretlerde cabası…bunlara hiç değinmiyorum bile…

yukarıda belirttiğimin şartlardan sonra edindiğim tecrübe ile yaptığım araştırmalarda kadıköyde sadece 1 kursun tam kapasite olmamakla birlikte iyi eğitim verdiğini öğrenmiş bulunmaktayım...

ilgilenenlere GÖRSEL SÜRÜCÜ KURSU ile ilgili her türlü soruyu cevaplamak boynumun borcudur...

aşağıdaki linkte kurs ile ilgili bilgileri görebilirsiniz...

aşağıda verilen siteyi çoçuklarınıza göstermeyiniz...

bu kurs tehlikeli ve sakıncalıdır....

ehliyet alacak motodostlara duyrulur...

http://www.gorselsurucu.com/

sizlerden ricam görsel sürücü kursunun insan kıyımını üye olduğunuz forumlar da gerekli bölgelere topic acarak paylaşmanızdır…bilmenizi isterim ki sadece bu kurs değil geneli itibariyle bu şekilde eğitim veren kurslarda bugün bizler yarın çoçuklarımız aynı şekilde sertifika alıp trafiğe çıkacaklarından gerekli özeni gösterip ilgili siteler de sesimizi duyurmamız olacaktır..

YUKARIDAKİ KİŞİ VE KURUMLAR KESİNLİKLE HAYAL ÜRÜNÜ DEĞİLDİR...
    Konu ugur tarafından (16-03-2009 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye fatoşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FATOŞ
    Motosiklet
    motoruu yokk :((

Kullanmayı hiç bilmeyen ve bu deneyim başlangıcını kötü yapan biri olarak tecrübeyle sabittir .Lütfen kurs seçiminde etrafınızdaki adayları bilğilendiriniz

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Sanırım kurslar yeteri kadar denetlenmemekte ve sertifikalı kalifiye eğitmenler bünyelerinde bulundurmamakta.Hal böyle oluncada ortaya yaşanmış bu gerçekler çıkıyor.
    Ne yazık ki her işimizde olduğu gibi bu konuda da baştan savma yapılmakta.
    Sonrası malum
    --ehliyetimi aldıııım, diyen caddelerde...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Katılımcı Üye Mithat FIÇICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mithat fıçıcı
    Motosiklet
    kawasaki en500

EHLİYETİMİ ALMAK İÇİN BAŞ VURDUĞUM KURSA, MOTORUMLA VE FUL KORUMALI GİTTİĞİMDE BANA SÖYLENEN VE AYNEN GERÇEKLEŞEN KELİME BUDUR,,,,
    ''OOO ABİ SEN TAMAMSIN ZATEN İMTAHAN GÜNÜNÜ MESAJLARIZ, GEL O GÜN AL EHLİYETİNİ''
    VE AYNEN SÖLEDİKLERİ GİBİDE OLDU,,,,,,,,

'''((ZAGOR))'''
    MİTHAT FIÇICI
    (A+) NİLÜFER-BURSA
    05323344611
    16EN070
    KAWASAKİ EN500
    ''KIYIYI GÖZDEN KAYBETMEYE CESARET ETMEDİKÇE İNSAN, YENİ OKYANUSLAR KEŞFEDEMEZ''

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Burası malesef türkiye hiç bir şey kurallar doğrultusunda hareket edilmiyor ve malum gözlen görebiliyoruz hataları hiç bir şeyde yapamıyoruz türkiyenin şartlarından dolayı

kuzgun
    Guest

Arkadaşlar bu işe yeni başlayanlar için yazıyorum.Motosiklete binmeye karar verdiyseniz öncelikle ya bi arkadaşınızın yada kendinize satın alacağınız bi ekipman teğmin etmek.Kimse sizin sağlığınızı sizin kadar iyi düşünmez.Malesef
    bizim ülkemizde bu tip eğitimler paraya bakıyor ya paraya kıyıp iyi bi yerden güzel bi eğitim alacaksın yada yukarıda yazdığım gibi ekipmanını önceden alıp motsikleti iyi kullandığını düşündüğün bi arkadaşından yardım alıp trafiğe kapalı alanda tecrübe edeceksin.Ben bu konuda elimden gediği kadar yardımcı olmaya çalışırım.Herkese selamlar.

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Evet Uğur arkadaşım ile birlikte bizzat bunları yaşadık..
    Hiç bir abartı ve yalan yoktur..

Görsel Sürücü Kursunu Seçmeniz Hem cebinize, hem Sinirlerinize, hemde sağlığınıza olumsuz etki yapacaktır..

Son olarak Uğur bir şeyi atlamış.. Alınan sağlık raporu ehliyet için müraacat ettiğiniz yerden alınmalıymış farklı bir il kabul edilmiyor.. Böyle de bir saçmalık var..
    Tabiki Aklıbaşında Kurslar bunu öğrencilerine önceden haber veriyorlardır ama GÖRSEL sürücü kursu bu konudada ne kadar laçka olduğunu bize kanıtladı.
    Teslim ettiğimiz evrakları hiç kontrol etmemişler ve bu sebepten ikinci kez Sağlık Raporu almak Durumunda kaldık.
    Beklediğimiz sıra ve zaman kaybıda yanımıza kar kaldı..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Üye arkon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk arın
    Motosiklet
    HONDA VF750C MAGNA
    Marka
    Honda

Arkadaşlar,
    Ehliyete ihtiyacı olan, eğitim almak isteyen, gerçek sürücü olmak isteyen varsa Melih hocayı şiddetle öneririm.
    Kendisi yakında Enduroiste üye olacak. (İndirim ve taksit yapsın diye gaz verdim )
    Emekli emniyetçi, Yunusları eğiten hoca, kendisinden rica ettim elindeki çekimlerden verecek, yakında burayada atarım.
    Konu arkon tarafından (17-03-2009 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Faruk abi doğru söylüyor melih abi bu işin üstadıdır hem ehliyet kursu var hemde isteyene en ince detayına kadar öğretir hatta bizlerin bile ders alması gerekebilir melih abiden işin uzmanı nede olsa

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Melih Hocam'a söyledim ama ağardan alıyor Faruk abi....
    Canlandır biraz..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu