Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    sedatguven
    Guest

Sevgili Dostlar,
    Şu anda ben de eğitmen belgesi almak için MEB e gidiyorum. 13 gündür her gün gidiyor ve o eğitime sıkılarak katılıyorum. Sıkılarak diyorum çünkü eğitmenlikle ilgili en ufak bir bilgi taşımıyor. Hatta bir çok derste hocalara ben yardımcı oluyorum. Düşünün ki 80 kişilik sınıfta Motosiklet için gelen sadece ben varım. Diğerlerinin tamamı Otomobil ve en acısı ise hiçbirinin eğitmenlik yapamayacağı apaçık. Konuşmayı beceremeyen, yetileri olmayan insan eğitmen nasıl olur.

Sizlere önerim OMM, ART, Rahmi Barutçu ve benzeri eğitmenlerden bu işi öğrenmenizdir. MEB yada Sürücü Kursu hocalarından hiç bir şey öğrenemezsiniz. Üstüne basa basa söylüyorum. Verdiğiniz para harcadığınız emeğe yazık olur.

Enduroist Katılımcı Üye PERDECİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat
    Motosiklet
    jinlun 250 cc chopper

Alıntı arkon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Ehliyete ihtiyacı olan, eğitim almak isteyen, gerçek sürücü olmak isteyen varsa Melih hocayı şiddetle öneririm.
    Kendisi yakında Enduroiste üye olacak. (İndirim ve taksit yapsın diye gaz verdim )
    Emekli emniyetçi, Yunusları eğiten hoca, kendisinden rica ettim elindeki çekimlerden verecek, yakında burayada atarım.
    motor üzerinde silah atmayıda öğretirse tam olur bu iş

Enduroist Üye Dolphins74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALAATTİN
    Motosiklet
    HONDA VAREDERO (RESMİ)

Değerli arkadaşlar Motosiklette eğitim olmazsa olmaz, buna hepinizin katıldığını biliyorum.
    Malesef ülkemizde motosiklet eğitimini tam anlamıyla veren eğitim merkezi sayısı çok kısıtlı dikkatinizi çekerim. Sürücü kursu demedim. Çünkü hiçbir sürücü kursunda yeterli eğitim yok bunu zaten sizlerde söylediniz. Ben melih hocayı tanımıyorum ama bu işi bildiğinden eminim. Bu arada sitemizde orhan hoca var İstanbul da yaşayan arkadaşlar için. Bizlerde bu yaz inşallah istanbul da yunusların eğitimlerine katılıcaz. Her gittiğim ilde birçok motosiklet kullanıcısına elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Tabiki maddi bir beklentimiz olmadan. B sınıfı sürücü belgesi alana A2 nin promosyon olarak verildiği kurslardan uzak durmak gerek. Eğitim konusundaki hassasiyetinize çok sevindim. Tekerinizin hep dönmesi dileğiyle güvenli km ler diliyorum.

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı sedatguven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostlar,
    Şu anda ben de eğitmen belgesi almak için MEB e gidiyorum. 13 gündür her gün gidiyor ve o eğitime sıkılarak katılıyorum. Sıkılarak diyorum çünkü eğitmenlikle ilgili en ufak bir bilgi taşımıyor. Hatta bir çok derste hocalara ben yardımcı oluyorum. Düşünün ki 80 kişilik sınıfta Motosiklet için gelen sadece ben varım. Diğerlerinin tamamı Otomobil ve en acısı ise hiçbirinin eğitmenlik yapamayacağı apaçık. Konuşmayı beceremeyen, yetileri olmayan insan eğitmen nasıl olur.

Sizlere önerim OMM, ART, Rahmi Barutçu ve benzeri eğitmenlerden bu işi öğrenmenizdir. MEB yada Sürücü Kursu hocalarından hiç bir şey öğrenemezsiniz. Üstüne basa basa söylüyorum. Verdiğiniz para harcadığınız emeğe yazık olur.
    Bende tam bu konuyu yazacaktım.Sen dile getirmişsin.MEB de sana bana eğitim verenler hayatlarında bir kere bile motosiklet kullanamış koca koca adamlar.Hala eğitimlerde motosiklette platin ayarıyla uğraşıyorlar.Bana eğitim veren eğiğtimsiz adamlardan sertifika alıpta eğitim verene yuh diyorum.Ve vay halimize bunlardan sertifika alıpta sürüş eğitmi alan sürücü adaylarına.Hala MEB motosikleti araç saymadığı için oluyor bunlar.Ve sürücü kursların denetimide hiç yok.Kimse demesin bana sürekli denetleniyor diye.ben bilirin o denetlemeleri.Motosiklet konsunda sıfır bilgisi olanlar neyi denetliyor.Bu denetimler MEBin eğitimleri sırf gözlerimi kapatırım vazifemi yaparım modunda devam etmektedir.
    Bakınız direksiyon sınavlarında yapılanlara ne demek istedğimi anlarsınız.Adam ehliyetsiz ve direksiyon sınavına kendi motosikleti ile geliyor.ne koruma ne kask.Ne sınav komitesi nede orda gelen motorlara hayran hayran bakan trafikçiler.Kimseye ses etmiyor.
    Daha çok şey yazarım ama boş ver.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Üye erhanay14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Arrow SÜrÜcÜ kurslari

düzelir inşallah
    Konu erhanay14 tarafından (01-12-2009 Saat 07:31 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye arkon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk arın
    Motosiklet
    HONDA VF750C MAGNA
    Marka
    Honda

Alıntı erhanay14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar motosiklet ehliyeti almak için müracaat ediyorsunuz.Ama sizlerde şahit olmuşsunuzdur eğitim scooter larla veriliyor.Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Bir gidiyorsun eğitim alanına ne kask var,ne dizlik dirseklik. Bir ikinci konu Yunusların hocasıyım diyen çok kişi tanıdık ama nedense sahalarda göremedik. HER YUNUS EĞİTİCİSİYİM DİYENEDE İTİMAT MADDİ OLARAK SİZE PAHALIYADA PATLAYABİLİR BUNUDA UNUTMAYALIM.

Erhan bey,
    Sanal alemde yazmak çok kolay, farkında olmadan birilerini üzebilir veya alkış alabilirsiniz, ancak duyguların kaleminden dökülenlerle gerçekler farklıdır.

Benim oğlum 3 yaşından beri bilgisayarla haşır neşir, ilkokula başladığının ikinci günü öğretmeni bizi çağırarak "çocuğunuz ileri seviyede 2. hatta 3. sınıftan başlatalım" dedi. Bende "eğitimin her safhasını öğrenmesi lazım, yetenekleri sadece daha iyi olmasını sağlar" dedim ve oğlum 1. sınıftan başladı.

1-Hiç motor veya araç kullanmamış sürücü adayları eğitime scooter ile başlar.
    2-Min. 6 saatlik bir eğitimden sonra küçük CC' li vitesli motosiklet eğitimine geçilir.
    3-Min. 8 saatlik bir eğitimden sonra yüksek CC' li motosiklete geçilir.
    4-A-2 Ehliyeti alayımda cebimde dursun diye alınmaz, niyetlenen kişi kaskını, montunu ve korumalarını almalıdır, sıhhi açıdanda onlarca kişinin başına ve ayağına geçirdiği bir giysiyi kullanmak pek doğru değildir.
    5-Türkiyede önlemi alınmadan ortaya atılan serbest rekabet maalesef bazı firmalarca kötü amaçla kullanılmakta, bunun dışında pazarlığı çok seven, sözleşme okumayan, veya sözleşmesine detayları yazdırmayan cahil kişiler iş işten geçtikten sonra "vah, tüh" demekte. Devletin aldığı harçlar, kırtasiye, kira, telefon, elek. su, ısınma, araçların bakımı, yakıtı, personel maaşı, vergi, vs. derken Ehliyet bedelinin 350-400 TL. olması sizce normalmi.? üstelik Kredi Kartına 8 ay taksit yapanlar bile var.
    6-Bir emniyet mensubunun adı ve soyadıyla yalan söylemesi suçtur,
    Melih Yeşildağ hocanın kim olduğunu emniyetten öğrenebilirsiniz, ayrıca kendisinin eğitim videolaını yakında bu sitede görünce eminim böyle yazdığınız için üzüleceksiniz.
    Evet, tekerimiz hep dönsün ama, saygı ve sevgiyle.

Enduroist Üye erhanay14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Enduroistte doğruları bulmak adına yapılan sohbette konuları tartışmak ve tartışabilmek güzel.
    Konu erhanay14 tarafından (01-12-2009 Saat 07:32 ) değiştirilmiştir.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Sizlere çok teşekkür ediyorum dostlarım;
    enduroist ailesi olarak bu konuda daha bilinçli ;
    destek ve önerilerle elimizden geldiğince neler yapabiliriz,yaptırabiliriz konusunda gösterdiğimiz çaba değişimin habercisi olacaktır.
    Hep beraber daha iyiye varabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.
    Seviyeli , kaliteli , emin adımlarla hep birlikte ne nasıl neden içerikli ,
    kırmadan kırılmadan , bir çatı altında enduroist ruhu ile yolumuza devam edeceğiz.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Üye
    Isim
    Metin koca

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizlere çok teşekkür ediyorum dostlarım;
    enduroist ailesi olarak bu konuda daha bilinçli ;
    destek ve önerilerle elimizden geldiğince neler yapabiliriz,yaptırabiliriz konusunda gösterdiğimiz çaba değişimin habercisi olacaktır.
    Hep beraber daha iyiye varabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.
    Seviyeli , kaliteli , emin adımlarla hep birlikte ne nasıl neden içerikli ,
    kırmadan kırılmadan , bir çatı altında enduroist ruhu ile yolumuza devam edeceğiz.
    abi bi dur iki dakka, hangi ruh ?
    hemen nasıl oluştu

biraz daha ağar adımlarla gitsek...

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Bu kursları şikayet edip denetlenmelerini sağlayabileceğimiz bir merci yokmu ??
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu