Merhabalar,

27 Temmuzda iki arkadaş iki motor triesteden başlayıp, istanbulda sona erecek olan turumuza başlıyoruz.

Genel olarak rotamız belli ama detayları tabikide süpriz olacak.

Planımız şu şekilde ilk olarak Tireste limanından motorları alıp, Trieste-Ljubliana arasındaki mağarayı gezmek daha sonra Ljubliana'da 1 gece konaklama. Ertesi gün Bled'e doğru yolculuk.Burada 2 gün konaklayıp 1 günü rafting'e ayırmayı planlıyoruz. Bled'den sonra belki turun en güzel yerine doğru yola çıkıyoruz Grossglockner'e doğru. Yani Alplere. 1 gece Heiligenblut da kaldıktan sonra Salzburg yakınlarında ki güzel bir göl kasabasında kalacağız.Burada biraz yüzüp,dinlenmeyi planlıyoruz. Dinlendikten sonra yolumuzu baveryanın köylerinden Münich'e doğru çevireceğiz. Buradan sonra 2 gece kalmak üzere Prag'a doğru yola çıkacağız. Prag'da kalırken Almanyanın Dresdendeki Nazi kamplarını görmeyi ihmal etmeyeceğiz. Pragran sonra 2 gece kalmak üzere Vianaya yolculuk başlıyor.Vianadan sonra doğrudan Transilvanyaya geçeceğiz. Yol üzerinde görülmesi gereken yerleri ihmal etmeyi düşünmüyoruz: ) Transilvanyada ki geçitler doğası,drakulanın kalesinde Nargile içecek olmamız beni fazlasıyla keyiflendiriyor. Sanırım turda en çok görmek istediğim yerlerden bir tanesi de romanya. Daha sonra yavaş yavaş Türkiyeye dönüş yapacağız.

Özetle tur planımız bu şekilde. Çok detaylı plan yapmayı düşünmüyorum. Her zaman genel rota çıkarıp detayları şansa bırakırım. Yol bizi nereye götürürse orayı görürüm. Belli başlı yerlerin notunu alırım.Gerisi o anki keyfime bağlı.

Tur yaklaşık 17-18 gün sürecek. Google a göre 4000 km ama benim tahminim 5500-6000 km yaparız.

Tur'a katılacak motorlar Honda CBF 600 ve Honda Silverwing.

Tur sırasında ve sonrasında video ve resim olarak büyük bir arşivimiz olacak. Bunlarıda zamanı gelince sayfadan yayınlarım

Rotada genel olarak aşığıdaki gibi ama o yolların çoğunu kullanmayacağıma eminim. Rotayı resim olarak yüklemek istedim.Ancak .jpg dosya tipinin desteklenmediği yönünde uyarı aldım.Bu linkten rotaya bakabilirsiniz.

https://maps.google.com/maps?saddr=t...rce=gplus-ogsb