Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Standart DEPO TEMİZLİĞİ PAS VE KİRDEN ARINDIRILMASI

Geçen seneki karadeniz gezisinde 5 motor ikizdereden benzin aldık nasıl benzinse 5 motoruda bozdu bende lp oldugundan dönüşü tamamen lpg ile yaptım ve depodaki benzini 2 ay depoda durdu sonra deponun içi paslandı pek aldırmadım ama karburatör temizlemeye kalktıgımda çok ince pasın her tarafı tıkadıgını görünce depoya müdahalenin zamanı geldi dedim ve söktüm her şeyini önce çakılla çalkayım pası temizlensin dedim sonra araştırdım temizlemek için
    2 metot etkili 1-elektroliz yöntem
    2-asitle müdahale
    3-litresi 50 eur olan ithal kimyasallar
    ben asitle müdahaleyi seçtim 17 llt depo için 5kg fosforik asit aldım aslında çamaşır suyu hcl de etkili ama daha sonra dpoyada zarar verebiliyor ve insanada 5kg fosforik asit kalanı yaklaşık 13 lt su ile kovada karıştırıp depoya doldurdum 2 saatte pırıl pırıl oldu pasdan eser kalmadı
    sonra su ile çimdirdim bir güzel daHA SONRA 0.5 kg sodyum karbonat ı 16 litre su ile kovada karıştırıp depoya doldurdum 2 saatte öyle beklettim bu asi,din etkisini durdurup depoyu koruyor
    sonra tekrar su ile çimdirip. hava ile kurutup kulanmaya başlıyoruz. bu kadar
    tekrar paslanmayı engellemek için 2 zamanlı motor yagından bir depoya bir kapak koymayı düşünüyorum birde depoyu devamlı dolu bırakmak gerekir.
    depo su paslı olanlara tavsiye ederim
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

2. HALİDUN KAYA güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Hakki Orun (24-05-2013),MustafaTemimhan (24-05-2013),Osman Somuncu (23-05-2013),Özer Erkuş (24-05-2013)