Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 16´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye MustafaSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa sever
    Motosiklet
    GW250 INAZUMA
    Marka
    Suzuki

Keşke gelse 180 lik apache hemide ABS li dadından yenmez valla.. videolarini izledikçe sövüyom distribütörlere neden getirmiyorlar diye. Honda nın NC 500 serisi gelseydi aslında hiç düşünmeden 500 lükle başlicaktim, çok umut ettim gelir diye ama onu da sokmadilar memlekete..

Enduroist Üye ERSİNKARAGÖZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERSİN KARAGÖZ
    Motosiklet
    aranmakta

bu arada 2013 modeli inceleyemedim ama eski modellerde dik yokuşlarda bide artçın varsa arkada ani gazlama ve debriyaj bırakmalarda hemen şahlanır tekere kalkar. Dikkat etmek gerek.

Isim
    mustafa sever
    Motosiklet
    GW250 INAZUMA
    Marka
    Suzuki

Ersin uyarın için teşekkürler

Enduroist Katılımcı Üye BerkEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Er
    Motosiklet
    '02 CAPONORD
    Marka
    Aprillia

Alıntı MustafaSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke gelse 180 lik apache hemide ABS li dadından yenmez valla.. videolarini izledikçe sövüyom distribütörlere neden getirmiyorlar diye. Honda nın NC 500 serisi gelseydi aslında hiç düşünmeden 500 lükle başlicaktim, çok umut ettim gelir diye ama onu da sokmadilar memlekete..
    180lik modeli Egzost emisyon standartından geçemediği için avrupa ve Türkiye ye getirtilememiştir. İkinci el temiz çok var senin için daha iyi olur görünüşe pek aldanma Ama lastikler önemli dediğim gibi tükürükte bile kayar.
    TI AMO CAPONORDE

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Alıntı MustafaSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk söylenen hep o motorlar oluyor yüzden öyle yazdım, devir değişti artık sadece o marka ve modeller yok piyasada..
    Devir değişmedi, onlara alternatif hala bir motor gelmedi. TVS kabul ediyorum kaslı görüntüsü ve diğerlerine nazaran daha seri olması nedeni ile çok tercih edildi, ancak CBF 150 ve YBR 125 kendilerini yıllarca süren deneyimlerle ispatlamış motorlardır. Bu nedenle eğitimlerde özellikle bu iki model kullanılır.

Üç motoruda kullanmış biri olarak artı ve eskilerini söyleyeyim, tabiki karar senin olacaktır.

1. CBF 150, Konforlu selesi, düşük yakıt tükerimi, ucuz işçilik ve parça fiyatları nedeni ile kısa zamanda kuryelerin göz bebeği oldu. Cüzi miktardaki yağ yakma sorunu, ve sanki cüssesine ve 150 cc olmasına karşın performansı azıcık daha olabilirdi gibi geliyor. Uzun seyahatler için konforu ve yakıt tüketimi nedeni ile idealdir.

2. YBR 125, Çok esnek, insan kullanırken iğne deliğinden geçebileceğini hissediyor neredeyse. Bu motorunda yakıt tüketimi iyidir. Ancak Yamaha' nın Türkiye' de hala adam gibi bir satış stratejisi oluşturamamsı beldeyamanın bu işi bırakması v.s. gibi sebeplerden işçilik tamam ama yedek parça konusundaki fiyatlar muadillerine göre azıcık yukarıda. Birdeeeee uzun seyahatler düşünüyorsan evden çıkarken yanına selenin üzerine koymak için bir minder almalısın. Çünkü o kadar dar bir selesi var ki insanı çok rahatısz ediyor. Ama yeni modeli ESD çok yakışıklı.

3. TVS, bu motoru uzaktan ilk gördüğümde, CBF 250 (Eski modellerinin adı Twister) ile karıştırmıştım ve aşık olmuştum kaslı ve keskin hatlı görüntüsü ve diğerlerine nazaran daha sportif duruşu ile harikaydı. Diğer muadillerinden çok daha kuvvetli ve atak, ayrıca daha hızlıydı. Ancak kullanıcılar daha sonra bu hızı durdurabilecek kabiliyete sahip olmayan frenleri nedeni ile çok sıkıntılar çektiler. Ayrıca motoru ürettiği gücü kaldıracak kadar uzun soluklu gitmedi mutlaka yağ yakma başta olmak üzere motor ile ilgili problemler yaşadılar. Ancak adam gibi kullanıp bakımlarını düzgün yapanların çoğununda memnun kaldığını biliyorum. Bu arada TVS' ninde selesi konforludur.

Bu şartlar naçizane tavsiyem şu yönde olacaktır, madem bir Enduroist' sin bu demek oluyor ki uzun yolculuklar ve kamplar seni bekliyor, resmine bakılırsa artçında olacak gibi . Bu durumda daha konforlu olan ve seni uzun yolculuklarınızda rahat ettirecek CBF 150 tavsiyem olacaktır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Isim
    mustafa sever
    Motosiklet
    GW250 INAZUMA
    Marka
    Suzuki

Sadık, yorumların ve tavsiyelerin için teşekkürler. Alacağım motor gerçekten de başlangıç motorum olacak ve turlardan önce iyice pratik ve km yapıp sonra motoru büyüterek turlara katılmayı düşünüyorum. Tabi artci tabir ettiğin ic işleri bakanı bu konuda ne der bekleyip göreceğiz kendisi uzun turlara pek sıcak bakmıyor ama eminim çok sevecektir

Cbf150 yi neden hala güzel bi şekle sokup teknolojiye (dijital ekran filan) ayak uydurtmazlar hala merak ederim..
    Ybr125 esd ydi sanırım yamaha nın yeni modeli, biraz tvs den çalıntı bi görünümü var sanki?
    Herneyse tvs çok iyi bir rakip oldu bu ikiliye naçizane yeni enduroist olarak fikrim budur
    Fiyat olarak da bu üç motor birbirine çok yakın, ve ne alırsam alayım görev durumundan dolayı iki yıl kullanacağım aldığım motoru(şşimdilik öyle görünüyor)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12