Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Standart Danişment Orman Kampında bir NC700X macerası

Merhabalar,

Öncelikle Eser'den ve Ali abi'den özür dilerim. Kampa giderken haber verecektim ama çok ani karar verince haber veremedim.

Cumartesi sabahı kahvaltıyı hazırlamaya başlayacakken "hadi kampa gidelim" deyip çocukluğumda gittiğim ve çok sevdiğim Keşan'dan ulaşılan Danışment Orman Kampına gitmeye karar verdik. Alelacele bir hazırlıkla vurduk kendimizi yola. Keşan'a gelince Erikli tabelalarından saptık. Farkında olmadan yolu biraz uzatmışız. Erikliye gelince yukarı köye doğru çıkıp "Danışment Orman Kampı" tabelasını görünce toprak yoldan sola saptık.

Burada dikkat yolun ortasına doğru bir kısmı kumlu motor biraz dengesini kaybetti. Gidecek arkadaşlar dikkatli olun. En sondada toprak yolda çok keskin bir dönüş var orada çok korktuk. Ama frene basmadan vitesi küçültüp birazda sol ayağımı sürterek virajı aldık. O bölgede kaza yapan motorcular olmuş aman dikkat.

Eşim, NC700X'imiz ve çadırımız

Çadırımızı kurunca denize girdik. Saros'ta deniz genelde soğuk olur ama Danişment'te çok güzeldi. Rahat rahat girip yüzdük.

Her işe yarayan motorumuz havluları kuruturken de işe yaradı

Ormanda dolaştık, akşam deniz kenarında mangalımızı yaktık. Kampta şimdilik bira ve su satılıyordu ama normalde lokanta ve markette var.

İlk gün ve gece çok güzeldi. Hatta Enduroist olarak buraya bir gezi yapılsa ne güzel olur diye düşündük. İsteyen denize girer. İsteyen kumsalda maç yapar, isteyen voleybol oynar falan

Gelelim maceranın başladığı yere, bu kısım bol yağmurlu ve bol çamurlu olduğu için elimizde fotoğraf yok. Gece 04:00 gibi yağmur başladı ve öğlen 11:00 kadar sürdü. Geldiğimiz toprak yoldan bir saat kadar beklemeden çıkamayacağımızı söyledikleri için yavaş yavaş toplanmaya başladık ki yağmur yine başladı bizde aceleyle eşyaları motora atıp yola çıktık. Biraz uzakta çadır kuran motorlu bir arkadaş bizden 5 dakika kadar önce yola çıkmıştı, bizde gideriz diye düşündük. Sen misin yola çıkan dün kuru yolda zor döndüğümüz virajda motor başladı sağa sola savrulmaya virajın bitiminde düşmekten son anda kurtulduk. Eşim motordan indi. Ben tekrar denedim. 10 metre gittim motor yeniden savrulunca eşim arkadaş yetişmese motoru çamura yatıracaktım. Biraz ittirelim belki taşlık biyere çıkarız diye kanter içinde motoru biraz ittirdik. Bİraz dediğim nasıl becerdiysek 60-70 metre haif rampada ittirmişiz. Eda kendimi Seyit Onabaşı gibi hissettim dedi Çamurdaki izlere baktım bizden önce çıkan motorcu arkadaş motoru yatırmış. Allahtan küçük bir motordu da kendisi kaldırıp yine yoluna devam etmiş. Bu sırada yağmur hızlandı ve çamur aynı pasta kreması gibi oldu. Motoru yerinden kıpırdatamaz olduk. Eşime motoru bırakıp kampa dönelim yağmur dindikten sonra geri geliriz dedim. Allah'tan kampta çalışan Hasan abi o sırada Keşan'dan arabayla dönüyormuş sağolsun bizi aracına alıp kampa geri götürdü. Islak ve çamurlu bir halde yağmurun dinmesini bekledik bir saat kadar bekledikten sonra yağmur dindi. Yine bir saat bekledik hava açmaya başladı.

Çıktık motorun yanına yine kanter içinde 10 metre kadar ittip taşlık biryere geldik. Lastikler 2 cm çamurla kaplanmışti zincir falan çamur içindeydi hepsini temizledik. Sonra ben motora atlayıp yavaş yavaş taşlık kısımlardan gitmeye çabalayarak asfalta kadar çıktım. Sonra Eda'nın yanına döndüm kampa geri indik .Hasan abi arabayla bizi motorun yanına getirdi. 2 saat kadar sonra evimize geldik ama halimizi görmeniz lazımdı.

Merak ediyorum stok lastikler değilde araziye uyumlu dişli lastiklerimiz olsaydı "şehir endurosu" NC'miz bizi yağmur çamur dinlemeden ordan çıkarırmıydı?
    Konu Erhan Tezcan tarafından (03-06-2013 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

2. Erhan Tezcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Berkant Rodoplu (27-06-2013)

Enduroist Kadim Üye Bora Konuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bora konuk
    Motosiklet
    XF 250 Motoran
    Marka
    Diger

selam sonları bayağı heyecanlı güzel bir gezi yapmışsınız.

bence dişli lastik olsa çıkardınız. anladığım kadarıyla zemin üstü pasta kreması gibi demişsiniz altta illaki sert kısım vardır, sert kısıma dişli lastikler ile ulaşıp, gazı ayarlayarak çıkardınız gibime geliyor.
    Bora
    -------

Suzuki Dr 650 Se 11'
    Ktm 640 Adventure R 09'
    Yamaha Xt 660 R 08'
    Ramzey QY Cross 200 '07
    Kanuni Seyhan 150 C 05'
    Honda Titan '96
    Yamaha Mbk 100 94'
    Pejo 105 93'

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Güzel gezi olmuş. Bu arada yan çantalar givi mi? ve kaç lt.?
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

benzer sıkıntıyı bizde eşimle yaşadık. Çok zorlu bir zemin olmadıkça pirelli mt60 lar baya iş görecektir.üzerinde ki lastikler sonuçta sırf asfalt lastiği.
    Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Givi v35. 35lt

Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Can Ekin'in de belirttiği gibi çantalar V35. Ben alırken full kaskı alıyor diye almıştım ama Bizim Caberg Ego kasklarımızı almadı. Bu da bir kullanıcı olarak yorumum olsun. Ama söküp çıkarması kolay kilit mekanizmasına alışınca açıp kapaması kolay.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

İyi bir macera olmuş aslında.
    Enduroculuk ruhunda bunlar vardır ..
    En azından anlatılacak anılarınız bollaşıyor.
    Dişli lastikler tabbi ki işe yarıyor.
    Ama anlattığınız çamurda oda bir yere kadar.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

kampın tadını aldınız artık ev sıkar oraya toplanıp gidelim saroz zu severim
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kampın tadını aldınız artık ev sıkar oraya toplanıp gidelim saroz zu severim
    Evet Halidun abi kampın tadını aldık. Kuş sesleri içinde uyanmak gerçekten çok güzel. Biz tüpte çay demledik ama sizin semaver olsaydı daha güzel olurdu.

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Erhan Tezcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can Ekin'in de belirttiği gibi çantalar V35. Ben alırken full kaskı alıyor diye almıştım ama Bizim Caberg Ego kasklarımızı almadı. Bu da bir kullanıcı olarak yorumum olsun. Ama söküp çıkarması kolay kilit mekanizmasına alışınca açıp kapaması kolay.
    Bende 41 lt. düşünüyorum ama eksoza değer mi acaba yan çantalar? Bir de renkleri orjinal mi yoksa kapağı ayrıca mı aldın?
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Bende 41 lt. düşünüyorum ama eksoza değer mi acaba yan çantalar? Bir de renkleri orjinal mi yoksa kapağı ayrıca mı aldın?
    Kendim aldım diye söylemiyorum ama bizim motora en çok bu çanta setinin yakıştığını düşünüyorum. Orjinal kapakları aslında siyah. Kapakları ayrıca aldım. 50 Euro diye aklımda kalmış. Ama boyatanlarda var.

Birde kapakları beyaz ve gri diye hatırlıyorum senin motora uyan kırmızı yok. Sen kırmızıya boyatırsan bence çok güzel olur

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu