Alıntı Zacharias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Recep Bey Merhaba

Harleyi transalpten sonra aldim o nedenle tam bir sey soyleyemem. transalp konfor karsilastirmasini aslinda daha cok Tiger ile yapmaya calismistim. demek ki yanlis anlasilmis. dag bayir konusuna gelince, ben de yeleginde uc parca patch tasiyan bir kulup uyesiyim. streetbob alali 5 ay oldu 6k km yi gecmis bulunuyorum ki 5 ayin 1 aydan fazlasi yurtdisinda motorumdan uzakta gecti. Dag tepe camur kar yagmur dinlemem. surerim. elbette bir transtoros yapilamaz. ama abartilmadigi surece harleyin de sadece cadde motoru oldugunu dusunmuyorum. yeterince sinirlari zorladim. ustelik artcili. benim eksikligini cektigim sey canta olayi cok alismisim canta hadisesine. viraj konusuna gelince fatboy icin soyleyemeyecem biraz daha uzun motor ama streetbob benim tahminimin uzerinde agresif ve dengeli bir motor. virajlarda egzost yere surtuyor zerre dengesizlik hissetmiyorum. tork konusunda zaten bir sey demem mumkun degil.

ote yandan durust olayim. transalple de masukiyeye kahvaltiya gittim harleyle de ve harley daha az yordu. evet buna ben de sasirmistim. belki benim anatomimde sorun vardir. ama cok rahat gittim.

konfor konusunda softail sinifi ciddi konfor sunuyor street glide electra vs zaten konfor konusunda diyecek cok bir sey yok.

Gelelim transalp konusundaki goruslerime, tamamen motor ile ilgili olabilir. benim kullandigim motorda rahatsiz edici bir vibrasyon vardi (streetbob'un vibrasyonuna asigim). oturus vs bir sekilde hic bir zaman isinamadim. nitekim 27 gun sonra satip tiger aldim. yanlis anlamayin bu 27 gunde 5k km yapmistim hali hazirda. hani sehir icinde iki dolan sat seklinde degil.

dedigim gibi kiyaslama harley ile degil daha cok transalp - tiger arasindaydi ki bu iki motoru kiyaslamak da cok dogru olmaz. ama konu acildiginda motor transalp oldugu icin ozellikle transalpten gectigimi vurgulamak istedim belki daha fazla yardimi dokunur diye.

amerikadaki yoruma gelince, daha cok kulupculer surdugunde erkek motorudur harley cunku avrupada 600 km yapip gezi yazisi yazanlardan ziyade her gun yuzlerce mil yapilir toplu suruslerle. bu zaten hayatin olagan parcasidir. insanlar gezi yaptigini dusunmez yasadigini dusunur. varilan yerde sabaha kadar parti akabinde tekrar yol seklinde gecer. tempo cok yuksektir. bu nedenle erkek yasami derler. cunku evet gezmek baska bir tutku gezgin olmak bambaska bir tutku ama motorsikleti bir tutkunun araci olarak degil tutkunun kendisi olarak gorur bu gruplar. motorlari ile yatarlar onla kalkarlar vs. neyse konu dagiliyor bu asamada

transalp guzeldir hostur benzin konusunda haklisiniz, dedigim gibi seveni de coktur. ben isinamadim. ozellikle tiger ile karsilastirmak bile yersiz. tiger gercekten ust duzey bir motor olmus. o nedenle transalpten tiger a gecmek icin akilda soru isareti varsa hic olmasin. yeterki butce olsun direk gecin derim.

son not olarak, murat kardesim icin soyleyeyim. street bob ile ormana da girdim kamp da yaptim. dedigim gibi transtoros yapacak halin yok ama cruiser ile cape to cape yapan da var iron butt yapan da. biraz surucu ile de alakali hadise.

su asamada harleyin bana verdigi keyifi aldigim bir motor yok benim de tam tersine.

konu harleye kaymasin neticede enduro paylasim ortami burasi. kisaca Tiger almak isteyen alsin pisman olmaz bence.
Cwpiçin teşekkürler Tiger çoğu yönden Transalpten zaten iyidir güç tork malzeme kalitesi kullanılan materyal ama Transalpte olan özellik mekanik olmasıdır basit olmasıdır buda benim yaşam felsefeme uyduğundan Transalp benim sadık yarimdir...
Esasen ben bazı engebeler hariç Harleyin her yerde sürüleceğine eminim yağmur kar devam eder lakin Türkiye de ciddi manada Harleyin hakkını veremeyen bir sürü insan var Harley sahibiyken fena sinirlenirdim bu tiplere konuyu da toplamak adına Tiger 900 ün sesi ve yazısına hastayım