Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Ben başka modellerle markalarla karşılaştırmaktan kaçınıyorum, zevk meselesi nihayetinde...
    ama bu ilandan sonra aşağıdaki ilan da fiyat 10.000 den 11.500'e çıktı, bir gereksiz ve anlamsız fiyatımız daha oldu...(ki zaten 10.000'den satamazdı bence,isterim satılsın ama...)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46023189/detay

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

bir sonraki hamle de şişli'deki 99 model transalp in fiyatının 8.500'den 10.000'in üstüne fırlaması olacak sanırım )

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Dolar alma Transalp al.

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Hep bizden oluyor gencler, burada konustuk, 600 transalpi seviyoruz dedikya... mesele bu. Hadi 99 transalp ilk sahibinden temiz, diyelim 10000tl, cantayi falanda ekle, pazarlik payi falan 12000 olsun, 15000 fiyat nedir ya. 2005-2008 vstrom, 2005-2008 650 transalp, 2008 Tenere ler var o fiyatlara

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Oğuzhan Sarıtaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep bizden oluyor gencler, burada konustuk, 600 transalpi seviyoruz dedikya... mesele bu. Hadi 99 transalp ilk sahibinden temiz, diyelim 10000tl, cantayi falanda ekle, pazarlik payi falan 12000 olsun, 15000 fiyat nedir ya. 2005-2008 vstrom, 2005-2008 650 transalp, 2008 Tenere ler var o fiyatlara
    Evet yaa...şöyle güzel bir sarı jantlı 99 model transalp imiz olsun dedik, fiyatlar uçtu yaaa, olan bizim hayallere oldu

Enduroist Üye
    Isim
    Barış Türkoğlu
    Motosiklet
    XL 600V TRANSALP
    Marka
    Honda

Selamlar,
    Öncelikle TA 600 sevenlere ve kullanıcılarına selamlar diyerek yazacaklarıma başlıyayım.
    Şu an revizyonda olan bir TA sahibiyim ancak, öyle çok yeni model değil.1992 model.Motoru tanıdıkça sevmeye başlıyorsunuz.İlk aldığımdan beri beni şaşırtmaya devam ediyor.Ben tamamen doğa gezileri için aldım.Ancak kesinlikle asfaltı sevmediğini belirteyim.Toprak yada bozuk yola girdiğiniz anda motosiklet rahatlıyor.Kısa bir süre kullandıktan sonra biraz bakım yapmam gerekti ve ilk olarak arka lastiğini,fren balatarını,bujilerini ve filtrelerini ve yağını değiştirdim.Lastikler hariç bu bakım işlerini kendim yaptım.Yapılması gereken daha bir sürü iş var tabii.Senkron ayarınıda yaptıktan sonra ön amortisör keçelerinin değişimi ve yağ ilavesi işi var.Sonrada debriyaj balatalarını değiştireceğim.Görselliği düzeltmek için,kırık ve boya sorunlu olan grenajları hallediyorum.Önceleri tamir ve boya işleri için bir kaç yer aradım fakat bulduğum yerlerden çok uçuk fiyatlar alınca kendim yapmaya karar verdim.Bir kaç gün önce kırık olan sağ ve sol ön kapaklar,çok kötü olan kafa grenajı tamirlerini bitirdim.Biraz uzun sürdü fakat istediğime yakın oldu sayılır.Konuyu açan arkadaşıma cevap vermişte olmak için belirteyim ki bende stikerlarını bulamadım.Sanıyorum Alsancak'ta reklam işleriyle uğraşan bir yer yapıyormuş gidince soracağım...Yaptığım bakım onarım işlerini merak eden arkadaşlar olursa ve talep ederseniz fotoğraflarıyla detaylı olarak anlatabirim.Hiç değilse kendi motorunun bakım onarımını yapmak isteyen arkadaşlara küçük bir faydam dokunur...
    Şimdilik hoşçakalın...

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Alıntı Kapitan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Öncelikle TA 600 sevenlere ve kullanıcılarına selamlar diyerek yazacaklarıma başlıyayım.
    Şu an revizyonda olan bir TA sahibiyim ancak, öyle çok yeni model değil.1992 model.Motoru tanıdıkça sevmeye başlıyorsunuz.İlk aldığımdan beri beni şaşırtmaya devam ediyor.Ben tamamen doğa gezileri için aldım.Ancak kesinlikle asfaltı sevmediğini belirteyim.Toprak yada bozuk yola girdiğiniz anda motosiklet rahatlıyor.Kısa bir süre kullandıktan sonra biraz bakım yapmam gerekti ve ilk olarak arka lastiğini,fren balatarını,bujilerini ve filtrelerini ve yağını değiştirdim.Lastikler hariç bu bakım işlerini kendim yaptım.Yapılması gereken daha bir sürü iş var tabii.Senkron ayarınıda yaptıktan sonra ön amortisör keçelerinin değişimi ve yağ ilavesi işi var.Sonrada debriyaj balatalarını değiştireceğim.Görselliği düzeltmek için,kırık ve boya sorunlu olan grenajları hallediyorum.Önceleri tamir ve boya işleri için bir kaç yer aradım fakat bulduğum yerlerden çok uçuk fiyatlar alınca kendim yapmaya karar verdim.Bir kaç gün önce kırık olan sağ ve sol ön kapaklar,çok kötü olan kafa grenajı tamirlerini bitirdim.Biraz uzun sürdü fakat istediğime yakın oldu sayılır.Konuyu açan arkadaşıma cevap vermişte olmak için belirteyim ki bende stikerlarını bulamadım.Sanıyorum Alsancak'ta reklam işleriyle uğraşan bir yer yapıyormuş gidince soracağım...Yaptığım bakım onarım işlerini merak eden arkadaşlar olursa ve talep ederseniz fotoğraflarıyla detaylı olarak anlatabirim.Hiç değilse kendi motorunun bakım onarımını yapmak isteyen arkadaşlara küçük bir faydam dokunur...
    Şimdilik hoşçakalın...
    Tabi ki adım adım okumaktan çok keyif alırız. Elinizde çekilmiş fotoğraflar varsa yeni bir konu açıp oradan paylaşırsanız çok mutlu oluruz

Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

merhaba ben gecen sezon 99 xl600 aldım öncesinde 125cc kullanııyordum , kısaylama yapabileceğim başka enduro kullanmadığım için iyi, kötü yönü hakkında ne desem yanlış olur.kesin olan ben kullanırken keyif alıyorum
    sticker lara benimde ihtiyacım var , boyamayı düşünüyorum daha doğrusu kırık çatlak yerleri var. Tr de olmadığı kesin ebay da bir defa görmüştüm.
    Barış bey grenaj onarım fotograflarını paylaşırsanız memnun olurum .
    Saygılar,

Konu keremkalyonju tarafından (22-02-2014 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

motorumda yağ yakma sorunu mevcut güneşlide oktay motor /oktay ustaya gösterdim durumun çok vahim olmadığını sekman ile halledilebileceğini söyledi . siz ne yapmamı önerirsiniz farklı ustalara göstermeyide düşünüyorum motor daha önce acılmamıs dişli kutusunda sorun yok vitesler sorunsuz boşluksuz . km ile oynanmış aldıktan sonra öğrendim suan motor 59000 km . eski kayıtlarından 2012 yılında 65000km cıkıyor . acıkcası motoru açtırma konusunda tedirginim sizlere akıl danısıyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

yetkili servise gitmelisin yetkili servis çünkü senin motosikletinin vidasını açmadan hangi sorunla karşı karşıya geleceğini tahmin ederler ve ömürlerin yarısını bu motosikletin tamiriyle harcıyorlar diğer ustalar belki daha yeteneklidir ama belki!!!!
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu