Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

yetkili servise motoru ilk aldığımda gittim. honda anes'e götürmüştüm yağ ve filtre değişimi için , aslen elimden gelen iş ancak motora yabancı olduğum için ve filtreyi acmak için aparatım yoktu. sonuc olarak anes serviste calısan arkadasların birçoğunun bu kasa için çok bilgisiz olduğunu farkettim ,ilgilenen usta kaç lt yağ konması gerektiğini bilmiyordu ben arastırmıstım söyledim sonra oda kitaptan baktı netleştirdik. Diğer servislerde teknik bilgi ne düzeydedir bilmiyorum.

Enduroist Üye
    Isim
    Barış Türkoğlu
    Motosiklet
    XL 600V TRANSALP
    Marka
    Honda

Selam Kerem Bey,yazılarınızı yeni gördüm.Ancak cevap yazma fırsatım oldu.
    Eğer paylaştığınız fotodaki TA sizinse grenajları ile ilgili bir sorun görünmüyor.Ancak yinede bu tip onarımlar için bir kaç malzemeye ihtiyaç var.
    Isı tabancası,
    Plastik kaynak çubuğu,
    Dramel seti,
    Havya
    İnce ve kalın zımpara
    Plastik macun.
    Yalnız önce el alışkanlığı için farklı yerlerde denemeniz gerekir.http://www.youtube.com/watch?v=3_uTCFiBg4w Buradan nasıl yapılacağı konusunda biraz fikir alabilirsiniz.
    Proelektro adında bir firmadan elektrotları temin ettim.Satıcıya motosiklet grenajları için olduğunu söyleyince uygun elektrotları verdi.Bu arada TA'nın ve sanırım bir çok motosikletin grenajları ABS plastikten imal ediliyor.Elektrotlarında ABS plastik elektrodu olması gerek yoksa erime ve kaynaklama anında sorun olacaktır.Artık gerisi sizin el işçiliğinize kalmış.Fakat tamir için anlaşmaya çalıştığım yer çok uçuk rakamlar isteyince,işin sonucu çok profesyonel çıkmasada,tamiri kendimiz yaptığımızda harcadığımız rakam ve aldığımız sonuç buna deyiyor.
    Bu arada elektrod 2 paket:45 TL(paketlerin 4/3'ü duruyor.
    Isı tabancası ve ucu 70 TL
    Havya:15 TL
    Dremel seti:60 TL
    Plastik macun ve zımpara:20 TL

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı keremkalyonju Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yetkili servise motoru ilk aldığımda gittim. honda anes'e götürmüştüm yağ ve filtre değişimi için , aslen elimden gelen iş ancak motora yabancı olduğum için ve filtreyi acmak için aparatım yoktu. sonuc olarak anes serviste calısan arkadasların birçoğunun bu kasa için çok bilgisiz olduğunu farkettim ,ilgilenen usta kaç lt yağ konması gerektiğini bilmiyordu ben arastırmıstım söyledim sonra oda kitaptan baktı netleştirdik. Diğer servislerde teknik bilgi ne düzeydedir bilmiyorum.
    ben kendi motosikletimin yağ su buji balata ıvır zıvırını kendim değiştiriyorum geçen honda D&B gittim subap sesinden şüphelenip o arada yağında değişmesini söyledim vs vs yetkili arkadaş nekadar yağ konulacığını biliyordu fakat bu bilgi benim için çok çok önemli değil bu bilgiye her yerden ulaşabilirsiniz (tabiki bilmesi o kişinin daha tecrübeli olduğunun kanıtı)velhasıl bu bilgiler çokta önemli değil bu bilgileri herkes öğrenebilir önemli olan mekanik ve elektronik bilgisi ustanın anahtar tutuşu el pratikliği
    Esengül e ben gitmedim lakin benden önceki sahibi motosikleti getirmiş sağolsun ben daha çok D&B ya gidiyordum Allah izin verirse bu yaz yol var önümde iyi bir bakım yaptırmayı düşünüyorum kafamdaki adres Mototal daha önce giden arkadaşlarım memnun kalmışlardı tabi fiyatlar fix değil...
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

Barış bey öncelikle bilgiler için teşekkür ederim. Resimdeki TA bana ait sol tarafta çatlaklar var , birde yan grenajların bağlantı pimleri diplerinden çatlak ,onlar en büyük problem zaten sallanıyorlar.
    Elim bu tarz işçiliklere yatkın çok şükür. Proelektro firmasından elekrot temin edip yakın zamanda onarıma başlamayı düşünüyorm.

saygılar

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

Recep bey dediğiniz gibi yetkili serviste tecrubeli ustaya göstermek kesinlikle en doğrusu olacak ancak öncelikle onu bulmak önemli . Mototal'a gidip mayene yaptırma yararlı olabilir.

Enduroist Üye
    Isim
    Barış Türkoğlu
    Motosiklet
    XL 600V TRANSALP
    Marka
    Honda

Teknik bir nedenden dolayı devam edememiştim.
    Kerem Bey aslında grenajlarınız güzel görünüyor.Bahsettiğiniz problemler basit aslında.Benim grenajların kafa grenajı dahil ciddi kırıkları vardı.Biraz uğraştırdı ancak şimdi güzel oldu.Fotoları çekemedim maalesef.

Yağ yakma sorununa gelince evet baktırmanızda fayda var.Sadece segmanla kurtarabilirseniz iyi olur.TA makinaları aslında periyodik bakımlarını zamanında yaptığınız takdirde çok uzun süre sorun çıkartmadan gidebilirler.Parça almaya gittiğim bir yetkili sadece egzantrik zincirini değiştirip devam et bir şey olmaz 300.000 km yaparsın demişti.Bu arada benim TA 1992 model ve motoru hiç açılmamış.Tahminimce 80.000 kilometrede.
    Ayrıca koruma demiri ve yan çanta demirleri ve yan çanta uygulaması yapmak istiyorum.Nereden nasıl bulabiliriz??

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

bende motorun 3 yada 4 uncu sahibi olduğumu düşünüyorum km de 100.000 geçmiştir tahminimce.Yağ bakımının zamanında yapılmadığı içinden çıkan yağdan belli oldu zaten zift çıktı resmen kayganlığı bile kalmamıştı.

koruma demiri ve yan çanta demirleri ben motoru aldığımda üzerinde vardı onun için araştırma yapmadım. tr de hazır bulmak zor gibi sanki, yan çanta demirlerini söktüm shad markasınına uygunmuş motoru aldığım şahıs söylemişti .

Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Bu ilanda bir hatamı var, ben mi yanlış biliyorum...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61749354/detay

Benim bildiğim 50. yıl özel serisi gri renk olarak ve sarı jant olarak üretildi, 99 modellerin hepsi 50. yıl serisi olarak geçmiyor...Yanlışım varsa düzeltin lütfen...

Bahaneyle yaklaşık bir yıldır motor ilanlarını özellikle de xl 600 modelini takip eden biri olarak söylemek istediklerimi söyleyeyim;
    Daha önce fiyatlar konusunda bir değerlendirme yapmıştım, aynı şeyleri tekrar yazmayacağım (bakınız; http://www.enduroist.com/forum/showt...ybedece%F0iz-)
    Benim söylemek istediğim eğer motorunuzu gerçekten satmak istiyorsanız sadece kendi motorunuzun modellerinin baz alarak değil muadili motorların fiyatlarını da baz alarak bir fiyat belirleyiniz. (Herkes malının fiyatını kendi belirler buna karışacak değilim, benim ki yaptığım gözlemlerin bir sonucu)
    Şu an ilanda olanların çoğu uzun süredir duruyor ve daha duracaktır, bu fiyatlara göre fiyat belirleyip ilana koyanlar onlarla beraber bekleyecektir tahminim.
    Herkes birbirinin ilanına bakarak gaza gelip fiyatı arttırıyor sonra da satılmıyor, mantıklı fiyatlar yazalım, sizin motorunuz satılsın, benim gibi XL 600 transalp almayı düşünenler de bir an önce motoruna kavuşsun ))

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

merhaba ,bende sizin gibi biliyordum ama aşağıdaki linke bakarsanız italy olanlarda renk seceneği var. Bende de 99 model kırmızı - bordo var, bu sayfadan sase no ile baktığımda 50TH yazıyor yanında . yanlış bilmiyorsam linkteki satıcıda honda fransa bayisi olması lazım.
    http://www.bike-parts-honda.com/moto...0VX-12326.html

saygılar.

Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı keremkalyonju Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ,bende sizin gibi biliyordum ama aşağıdaki linke bakarsanız italy olanlarda renk seceneği var. Bende de 99 model kırmızı - bordo var, bu sayfadan sase no ile baktığımda 50TH yazıyor yanında . yanlış bilmiyorsam linkteki satıcıda honda fransa bayisi olması lazım.
    http://www.bike-parts-honda.com/moto...0VX-12326.html

saygılar.
    İlginçtir bu sayfada da 50. yıl özel serisi olarak bildiğim gri renk yok...Doğrusunu bilen varsa yazsın bizde öğrenelim....

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu