Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

99 modellerin tümü seri no olarak ZDCPD10A0XF150001 den başlayıp ZDCPD10A0XF199999 da bitiyor. anasayfadan ZDCPD10A0X bukadarını yazıp ülkeyi fransa veya amerika sectiğiniz zaman 50TH ler dediğiniz renklerde ama italya yada almanya sectiğinizde 3 farklı renk gösteriyo ancak normal olan 99 modeli acınca da olması gereken 50th renklerini gösteriyo zannedersem sizin dediğiz doğrudur . sistmeme yanlıs girilmiş olabiir.

Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı keremkalyonju Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    99 modellerin tümü seri no olarak ZDCPD10A0XF150001 den başlayıp ZDCPD10A0XF199999 da bitiyor. anasayfadan ZDCPD10A0X bukadarını yazıp ülkeyi fransa veya amerika sectiğiniz zaman 50TH ler dediğiniz renklerde ama italya yada almanya sectiğinizde 3 farklı renk gösteriyo ancak normal olan 99 modeli acınca da olması gereken 50th renklerini gösteriyo zannedersem sizin dediğiz doğrudur . sistmeme yanlıs girilmiş olabiir.
    Sanırım sisteme yanlış girilmiş. İtalya ve Almanya da normal xl600 99 model i tıklayınca 50. yıl özel serisi geliyor. Tüm ülkelerde aynı olduğunu varsayarak. 50. yıl özel serisinin gri renkli ve sarı jant lı olduğu sonucuna vardım....

Bu arada hazır sizi bulmuşken; motorunuzun yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir misiniz??

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

Motorum yeni bakımdan cıktı, öncelille eski haliyle 5,5lt tüketiyordu .Suan bende test etme asamasındayım umudum 5lt düşmesi. yağ yakıyordu motor acıldı ,sekmanlar, eksantrik zincirleri ,sübap keçeleri değişti . Gecen hafta fulledim daha 210 km kadar yol yaptım şehir içinde yakın zamanda net bilgi veririm.

bu arada benim piston yatakları konusunda korkum vardı nasıl cıkacak acaba diye sorunsuz hallettik çizik dahi yoktu diyebilirim.

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Motorum yeni bakımdan cıktı, öncelille eski haliyle 5,5lt tüketiyordu .Suan bende test etme asamasındayım umudum 5lt düşmesi. yağ yakıyordu motor acıldı ,sekmanlar, eksantrik zincirleri ,sübap keçeleri değişti . Gecen hafta fulledim daha 210 km kadar yol yaptım şehir içinde yakın zamanda net bilgi veririm.

bu arada benim piston yatakları konusunda korkum vardı nasıl cıkacak acaba diye sorunsuz hallettik çizik dahi yoktu diyebilirim.
    Bu bakımın sana maliyeti ne oldu fiyat olarak öğrenebilirmiyim... Eğer alırsam benim de böyle bir maliyete hazırlıklı olmam açısından....

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

2300 tl kdv dahil.(işçilik dahil) masraf yaptım değişen tüm parçaları honda anesten sipariş ettik yurtdısından fabrikadan geldi , özel serviste işçilik yapıldı.Değişenler sadece yazdıklarım değil tabi motor acılınca silindir alt,silindir üst conta . Egzantrik zincirleri değişince yan kapaklar acıldığı için 2 tarafın contası ,yağ,yağ filtresi, antifiriz, radyatör kapağıda değişti ,birkaç hortum,birde piston yatakları honlandı aslen parlatmada diyebiliriz ölçü değişikliği olmuyor (sanayi de yıldız çekme diyorlar) , birde sübap yuvalarınada bir işlem yaptılar ama tam anlamadım onu .

açıkcası hiçbişey yapmadan satıp üzerine 5.000tl koyup muadilini alıp masraf etmeden kullabilirmiyim diye düşündüm mümkünü yok,onun için yaptırdım kafam rahatladı.

eğer bu model aralığında bir enduro almayı düşünüyorsanız hatırlatma amaçlı söylüyorum , motorda ilk bakacağınız yer saft milinin çıkışı olsun ( ön dişlinin takıldığı mil ) kamalı mil olduğundan aşınma durumunu kontrol edin .

saygılar.

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

2300 tl kdv dahil.(işçilik dahil) masraf yaptım değişen tüm parçaları honda anesten sipariş ettik yurtdısından fabrikadan geldi , özel serviste işçilik yapıldı.Değişenler sadece yazdıklarım değil tabi motor acılınca silindir alt,silindir üst conta . Egzantrik zincirleri değişince yan kapaklar acıldığı için 2 tarafın contası ,yağ,yağ filtresi, antifiriz, radyatör kapağıda değişti ,birkaç hortum,birde piston yatakları honlandı aslen parlatmada diyebiliriz ölçü değişikliği olmuyor (sanayi de yıldız çekme diyorlar) , birde sübap yuvalarınada bir işlem yaptılar ama tam anlamadım onu .

açıkcası hiçbişey yapmadan satıp üzerine 5.000tl koyup muadilini alıp masraf etmeden kullabilirmiyim diye düşündüm mümkünü yok,onun için yaptırdım kafam rahatladı.

eğer bu model aralığında bir enduro almayı düşünüyorsanız hatırlatma amaçlı söylüyorum , motorda ilk bakacağınız yer saft milinin çıkışı olsun ( ön dişlinin takıldığı mil ) kamalı mil olduğundan aşınma durumunu kontrol edin .

saygılar.
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim....

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Bu arada tekrar güncelleyeyim; mantıklı fiyatlı XL600 Transalp aranıyor tarafımdan özellikle 50.yıl serisi olan gri renkte, bi el atarsanız sevinirim....
    Mantıklı fiyat açıklamasına açıklık getireyim; bir motorcu abimiz 99. Model 50. yıl serisini 15.000 TL den sahibinden e koydu sonra 13.000 e çekti sonra kayboldu gitti...Sonra 96 model'e 10.000 isteyenler...bu fiyatlar çok mantıklı değil bence...burdan mantıklı bulduğum fiyatı az çok tahmin edebilirsiniz sanırım )

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

13,1 lt benzinle (4,960 tl den almısım 65 tl ) 261km yol yaptım, km de 0,25kr. 100km de 5lt tüketiyor. %80 civarı artçılı kullandım.

9. keremkalyonju, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Barış ALTAN (05-05-2014)

Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

XL600 Transalp sahiplerinin mantığıma uymayan fiyat istemeleri sonucu, 2001 model XL650 Transalp almaya karar verdim, bir aksilik olmazsa yarın işlemleri hallediyorum...50. yıl xl600 sevdası başka bir bahara kaldı...

Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

hayırlı olsun . Allah kaza bela göstermesin.

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu