Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye BaranKARAKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Standart Önerilerinize fikirlerinize ihtiyacım var...(Cam+Çanta+Ivır ZIvır)

Selamlar;
    Ağustos başında eşimle birlikte detaylı ve sanırım oldukça yorulacağımız yaklaşık 12 günlük bir Yunanistan seyahati planlıyoruz.
    Motoruma(F700 GS) bu ihtiyacımla paralel olarak 10 gün önce Hepco Becker Explorer topcase aldım.
    Şimdi yan çanta konusunda kararsızım, bütçemi çok zorlamak istemiyorum aslında, bir depo üstü çanta ve bir sırt çantasını topcase'e bağlayarak bu işi çözebilirim sanırım. Eşimde bende çok eşya götürmeme konusunda hem fikiriz, zorunlu alacaklarımız dışında gereken extra bir şey olursa gittiğimiz yerlerden temin etmeyi planlıyoruz.
    Dolayısıyla yan çanta konusunda bu fikirlerim beni kararsızlığa sürükledi kısacası beni gaza getirecek kimse yoksa yan çanta almasam da olur gibi düşünüyorum.
    İkinci konuya gelirsem; Geçen hafta yaklaşık 500 km toplam yol yaparak Yeşilköy-İznik-İnegöl-Bursa-İzmit-Yeşilköy güzergahını tamamladık.
    Planladığım seyahatte en çok kaliteli ve iyi bir ön cama ihtiyacım olacağını hissettim çünkü rüzgarı yol boyu göğüsümde yumuşatmam çok yorucu oldu Ön cam öneriniz nedir bu konu benim için çok çok önemli.
    Üçüncü Konu; Kulaklık olarak önerebileceğiniz ürün nedir, Alpine Motosafe önerenler olmuş ama kulağıma uymaz, sürekli çıkar diye tedirginim. Varsa alternatifler yola çıkmadan önce üç çift kulak tıkacı almak istiyorum.
    Dördüncü Konu; Lastik tamir kiti öneriniz hangi marka ve hangi üründür?
    Beşinci Konu; Okuduğum başlıklarda götürmem gereken mazlemeleri şekillendirdim ama sizin deneyimlerinizden yola çıkarak mutlaka yanında götürmem gereken neler var? Bu konudaki deneyim ve fikirleriniz benim için çok önemli.
    Şimdiden tüm herkese teşekkür ederim.

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

bende bir acemi olarak cok fazla yardimci olamayacagim sana
    ancak ekstra belki bir soru sorabilirim
    arka cantaya sirt cantasini nasil saglam bir sekilde baglamayi dusunuyorsun? bende yolculuga cikacagim ve saglam bir yol var ise memnun olurum
    motul lastik tamir spreyi duydum fakat urunu hicbir yerde bulamadigim icin urunun varoldugundan supheliyim benim icinde kaliteli bir sprey lazim

Enduroist Katılımcı Üye irfan karaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

benimde çok fazla uzun yol deneyimim olmadı lakin 50-60 km lik yolda bile olmazssa olmazım bir pompa, elektirikli yada manuel, fitil, tamir aparatı, lastik tamir seti, vs. olmaz dediğin bir anda lastiğin patlaması hiç beklenmedik bir durumdur , ve seni ne ocağın , ne çadırın, valizin , nede başka bir şey kurtarmaz heleki birde dağ başında yerleşim alanları dışında kalırsan , ! inşallah bu senaryolar gerçeğe dönüşmez ama unutmayacağın şeylerin arasında bunlar hayati önem taşımakta , kazasız sürüşler, bol keyifli geziler.
    salyangoza hayranım, ardında parlak izler bırakır.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

3- alpine motosafe. sanırım alınabilecek en iyi kulaklıklardan. silikon olması ve yapısı gereği her kulağa uygun. olmaz diye düşünmeyin, %99.9 olur

4- herhangi bir lastik tamir köpüğü alın derim. fitil çok sağlıklı değil diye biliyorum, içten yama en iyisi ama onuda lastikçi yapabilir. lastik içi köpüğü hiç değilse lastikçiye yada bir bmw servisine kadar sizi götürür.

diğer konularda noktasal fikir veremeyeceğimden değinmiyorum ancak yan çanta büyük rahatlık söyleyeyim

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Uzun yolculuklarda yan çanta ve ön cam çok önemlidir. Çanta ve ön camda en iyisi neyse onu alın muhakkak.
    Yağmurluk, vizör temizleyici, buğu giderici, parmağa takılan silecek( bunlar motomax da var)
    Çok gerekli olabilir.
    Co2 tüplü fitil yapıştırıcı her durumda işe yarar. Muhakkak alın .
    Son olarak alpine kulaklık üzerine yoktur

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3- alpine motosafe. sanırım alınabilecek en iyi kulaklıklardan. silikon olması ve yapısı gereği her kulağa uygun. olmaz diye düşünmeyin, %99.9 olur

4- herhangi bir lastik tamir köpüğü alın derim. fitil çok sağlıklı değil diye biliyorum, içten yama en iyisi ama onuda lastikçi yapabilir. lastik içi köpüğü hiç değilse lastikçiye yada bir bmw servisine kadar sizi götürür.

diğer konularda noktasal fikir veremeyeceğimden değinmiyorum ancak yan çanta büyük rahatlık söyleyeyim
    Teşekkürler, bu durumda Alpine Motosafe kesinleşti. Aklımda Motul tamir spreyi var aslında idare edeceğini düşünüyorum ekstra bir sorun olmazsa.
    Yan çantaya bütçe ayırmam zor görünüyor, Ön cam ve diğer masrafları düşünürsek yan çantadan feragat edicem Topcase üzerine V gergi lastiği ile bağlamayı düşünüyorum, sağlam sabitlersem sorun çıkartmayacaktır. Zaten götüreceğim çanta çok büyük olmayacağı için bir sorun çıkmaz umarım

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun yolculuklarda yan çanta ve ön cam çok önemlidir. Çanta ve ön camda en iyisi neyse onu alın muhakkak.
    Yağmurluk, vizör temizleyici, buğu giderici, parmağa takılan silecek( bunlar motomax da var)
    Çok gerekli olabilir.
    Co2 tüplü fitil yapıştırıcı her durumda işe yarar. Muhakkak alın .
    Son olarak alpine kulaklık üzerine yoktur
    Evet en iyi ön camı alma konusunda bende kararlıyım ama en iyi ön cam nedir onu bilemedim..
    Yağmurluk, vizör temizleyici, buğu giderici, parmağa takılan silecek(Bunların tümünü alacağım)
    Co2 tüplü fitil yerine lastik tamir sprayi düşünüyorum daha pratik olacağını farz ederek.
    Teşekkürler tekrar.. Her başlıkta çok yardımcı oluyorsunuz..

Enduroist Katılımcı Üye Burçinhan Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burçinhan Doğan
    Motosiklet
    XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben yaklaşık 4 sezondur 3M kullaklık kullanıyorum, problem yok.

Şahsen ben artçılı şekilde Yunanistan'a gidiyor olsaydım, arka çantayı çıkarır, daha büyük bir sosis çanta alır devam ederdim.

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı Burçinhan Doğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaklaşık 4 sezondur 3M kullaklık kullanıyorum, problem yok.

Şahsen ben artçılı şekilde Yunanistan'a gidiyor olsaydım, arka çantayı çıkarır, daha büyük bir sosis çanta alır devam ederdim.
    Sağolun öneriniz için aslında sizin fikriniz de çok mantıklı geliyor ama aradaki kazancımı diğer gelecek arkadaşımın çantasındaki boş yerlerden tamamlayabilirim diye düşünüyorum.
    Tabii böyle olunca benim çantam 45 lt, bir sırt çantası ve bir depo üstü çanta ile beraber yaklaşık 70 lt civarında sadece bana ait kapasitem olacak 10 lt malzemeyi de arkadaşıma hediye etsem 80 lt bana yeterli olur gibi geliyor ama bilemiyorum. Gitmeden önce canlı test etmek lazım belkide..

Enduroist Üye Kadir Büyükünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kadir Büyükünsal
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Yan canta almayi dusunurseniz 35 ve 45 lt aluminyum canta uretiyorum. Forumda alt sayfalarda gorebilirsiniz. Iyi yolculuklar dilerim. Tekeriniz duz bassin...

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu